Interiérové dveře jsou šperkem domácnosti

Interiérové dveře mohou být chloubou domácnosti. Co ale podniknout proto, aby to tak bylo? Jaké otázky si při koupi položit? Co je nejdůležitější při výběru? S tím vším vám nyní pomůžeme.

Interiérové dveře jsou šperkem domácnosti
Interiérové dveře jsou šperkem domácnosti (Zdroj: archiv redakce)

Interiérové dveře mohou dokonale zapadnout do našeho vyladěného interiéru, mohou se stát skutečným šperkem, mohou působit ale i nevýrazně nebo fádně, popřípadě nemusí splňovat to, co se od nich v našem interiéru žádá – dveře už totiž dávno neslouží jen k oddělení dvou prostorů. Měly by být zajímavým estetickým prvkem, který vzhled vaší domácnosti zatraktivní, neměly by zabírat zbytečný prostor, pokud to velikost vašeho interiéru nedovoluje, mohou tepelně izolovat a působit proti šíření hluku… To samozřejmě ale není vše. Aby se pro vás stal výběr interiérových dveří hračkou, přinášíme vám přehledný průvodce.

dvere-1.jpg

Zdroj: archiv redakce

Co od interiérových dveří čekáte?

  • Při výběru interiérových dveří by vás měly zajímat tyto otázky:
  • Z jakého materiálu je dveřní výplň?
  • Jaký mají dveře povrchový materiál? Respektive – jak náročné je vaše domácí prostředí?
  • Jsou pro váš interiér vhodné klasické otočné dveře nebo prostorově úspornější moderní posuvné?
  • Hledáte designovou klasiku nebo preferujete čistý minimalismus?
  • Přemýšleli jste o řešení zárubní?
  • Hledáte dveře plné či prosklené?
  • O jak velké investici přemýšlíte?

dveer-2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Co je uvnitř? Dřevotříska, papírová voština, nebo dáte přednost celodřevěným masivním dveřím?

Zdá se to jako poměrně mnoho otázek. Po jejich zodpovězení vás ale nebudou čekat již téměř žádná další úskalí. Přinejmenším budete sami vědět, co od interiérových dveří očekáváte, co by měly splňovat, jak by měly vypadat. Vše ale není jen o vzhledu. Proto začněme uvnitř – tedy u dveřní výplně. Ekonomickou variantou představuje ztužená papírová voština. Nejedná se o nejpevnější a nejodolnější materiál, nicméně vyniká nižší hmotností, a tudíž i snadnější manipulovatelností. Delší životnost a lepší vlastnosti mají již dveře vyplněné děrovanou dřevotřískou. Ještě odolnější, avšak těžší jsou dveře vyplněné plnou dřevotřískou. Exkluzivní alternativou jsou dveře dřevěné, o jejichž pozitivech asi není nutné se dlouho rozepisovat. Dřevo je přírodní materiál, který kraluje nade všemi. Počáteční investice je však větší. Můžete si být ale jistí, že zatímco ostatní interiérové dveře budete po letech vyměňovat, celodřevěné dveře budou stále tou dobou plnit svoji funkci a vypadat skvěle.

dvere3.jpg

Zdroj: archiv redakce

Laminátové dveře jsou zlatou střední cestou pro většinu domácností

Tím se pomalu dostáváme k povrchu. Jaký povrchový materiál vám zajistí, že vaše interiérové dveře budou dobře vypadat a „něco vydrží“? Zlatou střední cestou pro většinu domácností představují dveře laminátové. Vynikají vysokou životností, snadnou údržbou, odolností, stálobarevností. V naší nabídce najdete i laminátové dekory, které jsou takřka k nerozeznání od skutečného dřeva.

dvere-4.jpg

Zdroj: archiv redakce

Někdy ale hledáte něco jiného. Možná se poohlížíte po ekonomičtější variantě, ať už proto, že neplánujete svoji domácnost vybavit na desetiletí, ale víte, že třeba za rok změníte své bydliště, nebo proto, že podmínky ve vaší domácnosti nejsou tak náročné, aby levnější foliované dveře neobstály.

Nebo hledáte naopak něco, co bude vypadat o třídu luxusněji než laminát. V tom případě vám z našeho sortimentu nabízíme dveře dýhované, které jsou potaženy skutečnými dřevěnými pláty, tudíž dodají vašemu interiéru punc nestárnoucí přírodní krásy.

Tam, kam se nevejdou dveře otočné, uspějí moderní dveře posuvné

Otočné nebo posuvné? To je otázka téměř hamletovská. Je ale nutné ji zodpovědět, protože právě toto rozhodnutí může výrazně ovlivnit vzhled vašeho interiéru. Otočné dveře představují klasiku. Rozhodně s nimi nikoho neurazíte. Při výběru stylového moderního kousku můžete navíc velmi překvapit! Každý interiér si ale otočné dveře nemůže dovolit – na vině je nedostatek prostoru. V tomto případě přichází na řadu rafinované moderní řešení – dveře posuvné. Ať už posouváme dveře do stavebního pouzdra, nebo na vedlejší stěnu, úspora prostoru je značná. Posuvné dveře do pouzdra jsou elegantní a nikdy nás snad nepřestane bavit, že při svém otevření skutečně zmizí. Je to skutečně originální řešení interiérových dveří. Dveře posuvné na stěnu ale nabízí výhodu minima stavebních prací při jejich umístění do interiéru, vyžadují ale volnou přilehlou stěnu, na kterou se posouvají. Oba typy posuvných dveří jsou elegantní, jejich konstrukce slibují odolnost a dlouhou životnost.

dvere-5.jpg

Zdroj: archiv redakce

dvere-6.jpg

Zdroj: archiv redakce

Skrytá zárubeň vkusně doplní dveře otočné i posuvné

O vzhledu vašich dveří nerozhoduje pouze vzhled dveřního křídla – i když ten samozřejmě také. Důležité jsou nicméně i zárubně. Vrcholem minimalistického designu je skrytá zárubeň, která může vkusně doplnit jak dveře otočné, tak posuvné. Skrytá zárubeň v podobě tenkého rámečku je elegantně zabudována do zdi či sádrokartonové příčky. Technologické řešení, které i při své subtilnosti vydrží věky, nabízí dveře se skrytou zárubní Eclisse Syntesis Battente z naší nabídky.

dvere-7.jpg

Zdroj: archiv redakce

Kvalitní a poctivé české dveře najdete pod značkou CAG

V neposlední řadě je třeba se zmínit i o tom, kolik je nutné do kvalitních dveří investovat. Finanční investice se zpravidla odvíjí od toho, co od dveří očekáváte. Pokud hledáte produkt s vysokou životností a odolností, jedná se o zpravidla vyšší investici už proto, že vydrží několikanásobně déle než nejekonomičtější varianta. O ceně dveří rozhoduje i dobré jméno výrobce a země původu. Kvalitní dveře vyrobené v České republice jsou zpravidla dražší, než dveře z ciziny vyrobené z materiálů neznámého původu, které jsou mnohdy k dostání v hobby marketech. Kvalitní české dveře najdete v našem sortimentu pod značkou dveře CAG. Vyrábí se výhradně v České republice. Odtud a ze zemí západní Evropy pochází i dodavatelé komponentů.

dvere-8.jpg

Zdroj: archiv redakce

Navíc je třeba si uvědomit, že pokud vedle sebe postavíme dveře na pohled stejné, ale s diametrálně odlišnými cenami, je jasné, že u těch levnějších muselo být na něčem ušetřeno. Koupě dveří není žádná věda, je však nutné se při ní zamyslet a především si zodpovědět důležité otázky o tom, co od dveří sami čekáme.

dvere-9.jpg

Zdroj: archiv redakce

Tip: Každé interiérové dveře potřebují kvalitní dveřní kování a každé posuvné dveře potřebují kvalitní kování pro posuvné dveře. Udělejte si chvilku a přijďte si vybrat dveře a kování do našeho showroomu v Praze 4 – Libušská 20.

dvere-91.jpg

Zdroj: archiv redakce

Komerční prezentace

Publikováno: 15.10.2016

Mohlo by vás dále zajímat

Jak hoblovat falc dveří?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

V domácí dílně můžeme dobrý falc u dveří vytvořit horní frézkou nebo správným elektrickým hoblíkem.

Jak vybrat dobré bezpečnostní dveře

Reportáž o bezpečnostních dveřích, jaké druhy dveří existují a jak vybrat správné dveře.

Využití posuvných dveří

Využití posuvných dveří

Nákup nových dveří

Na co si dávat pozor a co máme vyžadovat při nákupu nových dveří.

Posuvné dveře

Jak si vyrobit posuvné dveře?

Renovace starých dveří pomocí plastové fólie

Renovace starých dveří pomocí plastové fólie

ČTĚTE DÁLE

Šikovné dveře do malého bytu
Šikovné dveře do malého bytu

Dveře

Někdy je byt tak malý, že se musí přemýšlet doslova nad každým centimetrem. V takovém případě mohou významně pomoci posuvné dveře, které dokáží ušetřit oproti otočným až 0,5 m2 místa. Jejich výhody oceníte zejména na chodbách, v koupelnách nebo tam, kde se v rohu potkávají dvoje dveře, které by si mohly při současném otevření vzájemně překážet.

Vybíráte interiérové dveře? Klady a zápory různých materiálů
Vybíráte interiérové dveře? Klady a zápory různých materiálů

Dveře

S tím, jak se design pomalu dostává do popředí zájmu a jak výrobci přicházejí s novými typy dveří, které jsou vzhledově krásné a kvalitně vyrobené, více o dveřích přemýšlíme. Možností máme skutečně mnoho a záleží jen na našich preferencích, potřebách, ale také rozpočtu.

Kristina Boda: Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?
Kristina Boda: Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Dveře

Ačkoliv nás moderní designové trendy směřují k minimalismu a designové čistotě, stále je řada našich interiérů tradičních nebo třeba rustikálních. Jak tedy správně vybrat kliku, když je nabídka v segmentu dveřních a okenních kování tak široká?

Moderní svět skrytých zárubní
Moderní svět skrytých zárubní

Dveře

Do domů a bytů se stále více prosazují skryté zárubně, čímž se potvrzuje trend minimalistického a nadčasového designu v duchu čistých a rovných linií. Ano, skryté zárubně jsou součástí celkové mozaiky interiérových prvků, které optimálně fungují jako celek, ale skryté zárubně mají ambici být jedním z tahounů.

Když sklo zdobí dveře a stěny
Když sklo zdobí dveře a stěny

Dveře

Přemýšlíte, jak prosvětlit tmavou koupelnu či šatnu? Nebo potřebujete opticky rozdělit velkou místnost na menší úseky a přitom v nich zachovat dostatek přirozeného světla? Pak vsaďte na sklo, z něhož můžete mít nejen dveře, ale klidně i celou příčku.

Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře
Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře

Dveře

Nevítaných návštěvníků, kteří můžou vniknout do bytu či domu je stále dost. Toto riziko se dá přitom snadno eliminovat v případě bytových domů a významně minimalizovat u rodinných domů. Zloději to moc dobře ví a není tak divu, že si svůj cíl vybírají právě podle vchodových dveří. Svůj domov nemusíte zbytečně vystavovat nebezpečí. Raději se zamyslete, zda už není na čase investovat do vstupních bezpečnostních dveří.

Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?
Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?

Dveře

Jedním z méně nápadných prvků při zařizování interiéru je volba dveřního a okenního kování. Správnou volbou dveřní kliky podtrhneme charakter celé domácnosti, navíc ji bereme do ruky několikrát denně. Krása kliky je tedy skutečně důležitá, pro dlouhodobou spokojenost s kováním je ale zásadní i její kvalita a ergonomie.

Výměna interiérových zárubní
Výměna interiérových zárubní

Dveře

Klasické dřevěné dveřní obložky jsou pro interiérové dveře tradičním parťákem, nicméně soudobé trendy volají po minimalističtějším řešení v podobě skrytých zárubní. Jak při výměně původních zárubní za ty skryté postupovat a na co si dát pozor?

Dveře posouvat či do stěny zasouvat?
Dveře posouvat či do stěny zasouvat?

Dveře

Rádi byste v interiéru uspořili trochu prostoru nebo jej pohledově odlehčili? Vyměňte klasická otočná dveřní křídla za dveře posuvné po stěně či ve stropě, nebo zasouvací do stavebního pouzdra, která zmizí úplně. Ukážeme vám jejich hlavní výhody a odlišnosti.

Dveřní kování COBRA – jaké jsou moderní designové trendy?
Dveřní kování COBRA – jaké jsou moderní designové trendy?

Dveře

Stavíte nebo rekonstruujete? Nebo jste se rozhodli zkrášlit dům něčím skutečně designovým?

Montáž skryté zárubně krok za krokem
Montáž skryté zárubně krok za krokem

Dveře

Skryté zárubně nabízejí jedinečnou možnost, jak pracovat v interiéru s dveřmi – můžete je nechat doslova splynout se zdí, nebo naopak potlačením rámu nechat vyniknout samotné dveře pomocí zajímavého reliéfu, barvy a podobně.

Vybíráte interiérové dveře? Víme, jaké jsou trendy
Vybíráte interiérové dveře? Víme, jaké jsou trendy

Dveře

Dveře do interiéru člověk nekupuje příliš často. O to větší pozornost byste měli jejich výběru věnovat. Módě totiž podléhá nejen jejich design, ale také třeba jejich velikost a způsob otevírání. Tak se podívejte, co právě frčí.