Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Domácí výroba těstovin láká snad každou hospodyňku. Většina z nás má tento úkon spojený s velkou časovou náročností. S novými přístroji, které nám s výrobou pomohou, je vše úplně jinak. Perfektní pomocník dokonce umí smíchat veškeré potřebné suroviny a jednotlivé nástavce nabízí velkou variabilitu tvarů.

Domácí výroba těstovin je zárukou lepší chuti
Domácí výroba těstovin je zárukou lepší chuti (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pomocník pro výrobu těstovin

Většina z nás si pamatuje domácí výrobu těstovin v podobě ručního krájení tence vyváleného těsta. Absolutním vrcholem pak bylo použití ručního kovového strojku, díky kterému jsme mohli vyrobit domácí nudle do polévky. V současné době již máme možnost větší volby. Na trhu se objevily elektrické stroje na výrobu těstovin. Co je jejich hlavním plusem?

Naprosto neocenitelná je pro nás čerstvost připravovaných těstovin. Rychlost výroby nám také hraje do karet. Ovládání jednotlivých přístrojů není nijak náročné. Těstoviny, které si doma takto vyrobíme, mají oproti kupovaným daleko lepší chuť.

Přístroje na výrobu těstovin mají jednoduché ovládání
Přístroje na výrobu těstovin mají jednoduché ovládání (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Druhy strojků na výrobu těstovin

Výrobu těstovin můžeme provádět buď na ručním mechanickém strojku, nebo na elektrickém. Každý z těchto strojů má své klady a zápory. Mechanické strojky na těstoviny jsou vhodné do domácností, kde se výroba těstovin neprovádí ve velkém množství. Jejich ovládání je velice jednoduché. Největší nevýhodou je však využití ruční síly a menší rozmanitost vyráběných druhů těstovin. Ve většině případů platí, že ruční strojky dokážou vyrábět spíše klasické dlouhé a různě tlusté těstoviny.

Mechanické strojky mají menší variabilitu vyráběných těstovin
Mechanické strojky mají menší variabilitu vyráběných těstovin (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Oproti tomu elektrické strojky na výrobu těstovin nabízejí daleko větší variabilitu. Díky speciálním nástavcům můžeme doma připravit kruhové, motýlkové nebo i jiné speciální tvary a vzory těstovin. Elektrické strojky jsou vybaveny elektromotorem, stačí pouze vložit do strojku speciální nástavec, stisknout příslušné tlačítko a těstoviny jsou na světě. Tyto strojky jsou sice o něco dražší, ale komfort při práci, rychlost výroby i velký počet druhů vyráběných těstovin nic nepřekoná.

Elektrický stroj na výrobu těstovin

Připravit si můžeme nejen nudle a špagety různých tlouštěk, ale i lasagne, penne, tagliatelle či fettuccine. Díky speciálním nástavcům nás nepřekvapí ani pappardelle, paccheri či mušličky.

Elektrické strojky mají nejrůznější speciální nástavce
Elektrické strojky mají nejrůznější speciální nástavce (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Moderní stroje na výrobu těstovin bývají vylepšeny dokonce o automatické vážení surovin. Přesný poměr mouky a tekutin je zárukou dokonalého výsledku. Vložíme do přístroje potřebné suroviny, stroj si je sám promíchá a těstoviny sám připraví.

Doma vyráběné těstoviny můžeme obohatit o nejrůznější přísady. Co třeba přidat do strojku k surovinám bylinky, semínka, zeleninu či mléčné výrobky – můžeme připravit těstoviny různobarevné, ale i sušenky či pizzu.

Doma vyráběné těstoviny můžeme obohatit o různé přísady
Doma vyráběné těstoviny můžeme obohatit o různé přísady (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Výběr vhodného stroje na výrobu těstovin

Hlavním kritériem při výběru stroje na výrobu těstovin je četnost používání a předpokládané množství vyráběných těstovin. Dalším neméně důležitým parametrem je variabilita vyráběných druhů. Jestliže se náš výběr zaměří spíše na elektrické stroje, přihlížíme k jeho výkonu. Vyšší výkon totiž zaručí rychlý nerušený chod přístroje.

Podstatným kritériem při výběru stroje na výrobu těstovin je také materiál, ze kterého je přístroj vyroben. Delší životnost přístroje se samozřejmě odvíjí od kvality zvoleného materiálu, přičemž čím více částí stroje je vyrobeno z oceli, tím je stroj kvalitnější. U modelů vyrobených z plastů je jejich pořizovací hodnota sice nižší, přístroje však velice brzy podléhají deformacím. Strojky vyrobené z ušlechtilé oceli se snadno čistí a díky jejich větší hmotnosti, je lepší jejich stabilita.

Zdroj informací: www.spotrebitelskytest.cz, www.recenzer.cz

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Beata Boháčová

Mohlo by vás dále zajímat

Recept na pesto a papardele beze ztrát!

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak se vyrábí pesto a papardele? Nemusíme mít doma ani stroj na výrobu těstovin, abychom si je mohli připravit. Pesto se pak obvykle připravuje z bazalky a česneku, ale známe i další druhy pest.

Kedlubny s krátkou vegetační dobou

Ing. Ludmila Dušková ukáže druhy kedluben, které je možné sklízet na jaře díky krátké vegetační době, dále představí nový výsevní strojek a nový druh rostliny

Hodiny z kuchyňského prkýnka

Jak si vyrobit hodiny z kuchyňského prkýnka.

Girlanda z těstovin

Těstoviny se sice využívají hlavně v kuchyni, ale můžete si z nich vyrobit i vánoční girlandu. Budete potřebovat pouze provázek, těstoviny, barevný sprej a třpytky.

Ochutnejte zapečené kuře s nasekaným potrubím

Recept na zapečené kuře s nasekaným potrubím

Těstoviny s lososem

Dnes si v rámci naší soutěže připravíme recept z Kroměříže. Paní Marie Korbelová nám uvaří těstoviny s lososem.

ČTĚTE DÁLE

Home office plný pohody a spokojenosti
Home office plný pohody a spokojenosti

Interiér

Pracovní zákoutí i velké pracovny, které si zařizujeme doma, si můžeme přizpůsobit svým potřebám a našemu vkusu, takže se v něm budeme cítit skvěle.

Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru
Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru

Interiér

Pauza na kávu čili fika je fenomén o tom, jak si Švédové užívají svou siestu. A jak se odráží v samotném interiéru? Pojďte se podívat a inspirovat.

Růžová dekorace na stůl nejen pro romantiky
Růžová dekorace na stůl nejen pro romantiky

Interiér

Růžové květiny doplníme především zelenými rostlinami, které podtrhnou sladkou barvu, ale zároveň jí dodají svěží vzhled. Dekoraci umístíme na stůl.

Chcete chutný, zdravý mléčný výrobek? Vyrobte si jej v jogurtovači
Chcete chutný, zdravý mléčný výrobek? Vyrobte si jej v jogurtovači

Interiér

Zdravá výživa hýbe světem. Jogurtovač je skvělý pomocník, díky kterému si v kuchyni vyrobíme z mléka svůj vlastní domácí jogurt. Vždy víme, co přesně jíme.

Pochopte sílu barev a jejich vliv na naši pohodu při tvorbě interiérového designu
Pochopte sílu barev a jejich vliv na naši pohodu při tvorbě interiérového designu

Interiér

Psychologie barev vás může mnoho naučit. Každá barva totiž ovlivňuje náladu člověka, produktivitu i chování. Poradíme, jak ji využít v interiérovém designu.

Multifunkční hrátky v interiéru pro soukromí i společné chvíle
Multifunkční hrátky v interiéru pro soukromí i společné chvíle

Interiér

Variabilní bydlení reflektuje dynamicky měnící se svět a nabízí způsob, jak co nejvíce trávit čas společně, přitom si nijak nepřekážet.

Gotický styl přinese do interiéru mystiku a tajuplnost
Gotický styl přinese do interiéru mystiku a tajuplnost

Interiér

Gotický styl v interiéru je jedinečnou kombinací luxusu a mystiky, která rozhodně osloví všechny příznivce originality a kreativity. Zkuste si jej zamilovat.

Věnec ze sušených rostlin pověsíte na dveře v kterékoliv roční době
Věnec ze sušených rostlin pověsíte na dveře v kterékoliv roční době

Interiér

Vyrobte si věnec na dveře pro každé roční období. Hlavními komponenty budou sušené rostliny, které, pokud se vám neomrzí, vydrží dlouho pěkné.

Tapety s interiérem dokážou hotové divy
Tapety s interiérem dokážou hotové divy

Interiér

Interiér s tapetami vypadá mnohem atraktivněji než prostá výmalba. Nevěříte? Podívejte se, co všechno dokáží tapety a proč byste si je měli pořídit.

Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky
Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky

Interiér

Sous-vide vaření pochází z Francie a nabízí netradiční a luxusní způsob přípravy pokrmů, které neztratí vynikající chuť, jsou šťavnaté a hlavně zdravé.

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.