Čím vyzdobit vchodové dveře po ukončení vánočního období?

Vánoce jsou za námi, je čas pustit se do zimní výzdoby vstupních dveří. Adventní věnce a další dekorace spojené s Vánocemi jsou již uklizené a čekají na svou příležitost opět za rok. Než ovšem přijde další významný svátek v roce – Velikonoce, vchodové dveře zejí prázdnotou. Čím si je tedy nazdobit?

Zimní výzdoba dveří vám zpříjemní čas do příchodu jara (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Zimní výzdoba dveří vám zpříjemní čas do příchodu jara (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nezapomínejme na zimní výzdobu dveří

Ještě než začneme myslet na Velikonoce, můžeme se pustit do zimní výzdoby dveří. Nejen interiérové dveře si zaslouží dekorace. I vchodové dveře nám mohou dělat radost svým vzhledem a zpříjemnit nám čekání na příchod jara. Jaké jsou moderní trendy v dekorování dveří? Můžeme si výzdobu vyrobit sami doma? Pojďme se na zimní dekorace podívat trochu detailněji. 

1. Valentýnské dekorace mohou nahradit zimní výzdobu dveří

V první polovině února nás čeká jeden z důležitých svátků – zvláště pro mladé a také pro všechny zamilované, svátek svatého Valentýna. Pokud jej chcete promítnout i do své zimní výzdoby dveří, můžete si vyrobit jednoduchou dekoraci. Z červeného silnějšího papíru vystřihněte několik srdíček, mohou být různě veliká. Zavěste každé na provázek či stužku. Vytvořte si z nich prostou girlandu, kterou pověsíte na dveře. 

Na Valentýna můžete vyrobit jednoduchou dekoraci dveří nebo oken
Na Valentýna můžete vyrobit jednoduchou dekoraci dveří nebo oken (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

2. Světýlka nemusí být jen o Vánocích

Zůstalo vám z období adventu několik větviček z borovice či jedle? Využijte je pro výrobu zimní výzdoby dveří. Přidáním bílého nebo modrého světelného řetězu vytvoříte kouzelnou zimní atmosféru i dojem jiskřícího se sněhu – i když u nás toho sněhu opět moc není. Větvičky můžete ozdobit šiškami a stuhami.

Věnec z přírodnin ozdobíte světýlky
Věnec z přírodnin ozdobíte světýlky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Lampičky vás budou provázet i nadále
Lampičky vás budou provázet i nadále (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

3. Přírodniny budou hrát v zimní výzdobě dveří prim

Máte stejně jako spousta dalších věnec spojený s adventem? Pak si vyrobte dekoraci z přírodnin. Můžete posbírat několik větviček, důkladně je nechat proschnout a slepit si z nich tavnou pistolí korpus ve tvaru hvězdy. Pokud máte na zahradě kroucenou vrbu, použijte několik větviček k omotání korpusu. Vznikne pevný základ, který už jen dozdobíte například šiškami, větvičkami jehličnanu či některého zeleného neopadavého keře. Jako poslední detail použijte umělý sníh – ať už ve spreji, nebo sypaný, který můžete na několika místech přilepit na dekoraci.

Z proutí a vrbových větviček vznikne kouzelná zimní výzdoba vašich dveří
Z proutí a vrbových větviček vznikne kouzelná zimní výzdoba vašich dveří (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud se vám zdá výroba korpusu z hvězdy příliš pracná, nemusíte se nutně vzdát své zimní výzdoby. Dveře ozdobíte i kyticí z jehličnanu. Svažte několik větviček vázacím drátem či pevným provázkem do kytice a vytvarujte ji do placatého tvaru. Tavnou pistolí přilepte několik šišek, můžete použít umělé či sušené květy bavlníku a vkusná dekorace je na světě. Na závěr uvažte mašli. Na dveře ji jednoduše zavěsíte za úvaz, nebo za očko, které zezadu přichytíte. 

Místo věnce zavěste na vchodové dveře pichlavou kytici
Místo věnce zavěste na vchodové dveře pichlavou kytici (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

4. Trendy ve výzdobě

Jako v každé oblasti, i v dekorování hrají svou roli trendy. Pro tento rok stále frčí udržitelnost a návrat k přírodě. Tento trend můžete promítnout i do výzdoby dveří či oken. Zkuste zrecyklovat již použité vánoční dekorace tak, že z nich odstraníte lesklé ozdoby a dodáte několik zdobných prvků ze dřeva, sušené rostliny a další drobnosti, které naleznete doma. Velké věnce, které byly in před pár lety, nahradil minimalismus. Místo honosné výzdoby zavěste na vstupní dveře jednoduché srdíčko či hvězdičku z proutí, které doplníte zelenými větvičkami. Nemáte čas na tvoření? Upcyklujte! Vezměte již nepoužívané zimní rukavice, do každé zastrčte smrkovou jedličku, uvažte mašli a výzdoba je na světě. 

Ze starých rukavic jako mávnutím kouzelného proutku vyčarujete originální dekoraci
Ze starých rukavic jako mávnutím kouzelného proutku vyčarujete originální dekoraci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zimní výzdoba dveří nemusí nutně podléhat aktuální módě. Vzhledem k tomu, že trendy v designu se mění rychlostí blesku, je vždy dobré být otevřený novým inspiracím a přizpůsobovat výzdobu podle svých vlastních představ a stylu. Nezáleží na tom, co je aktuálně populární, ale co se líbí vám a z čeho budete mít radost pokaždé, když se budete vracet domů.

Zdroj informací: autorka článku

Publikováno: před 2 týdny, Autor: Pavlína Wagnerová Málková

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Stůl pro studenty musí mít správné parametry
Stůl pro studenty musí mít správné parametry

Interiér

Vybíráte pracovní stůl pro studenty? Nezapomeňte se potom zaměřit na důležité parametry, aby byl nejen stylový, ale také dokonale funkční a ergonomický.

Len v interiérovém designu
Len v interiérovém designu

Interiér

Len v interiéru je zajímavým přírodním materiálem, který dodá místnostem klasický styl. Velmi dobře se čistí a udržuje a materiály z něj vydrží velmi dlouho.

Kuchyňská pracovní deska jako odraz životního stylu i designových preferencí
Kuchyňská pracovní deska jako odraz životního stylu i designových preferencí

Interiér

Kuchyňská pracovní deska dokresluje vzhled celé kuchyně. Vhodný výběr podpoří funkčnost linky a prodlouží její životnost. Jak vybrat vhodnou desku?

Kubismus neztratil šťávu ani po více než sto letech
Kubismus neztratil šťávu ani po více než sto letech

Interiér

Kubistický interiér ve své původní podobě je přehlídkou designérských nápadů, čistých tvarů i zajímavých barevných kontrastů. V mnohém může inspirovat i nás.

Sláma nepatří jen do chléva. Zkuste slámové dekorace!
Sláma nepatří jen do chléva. Zkuste slámové dekorace!

Interiér

Sláma jako výzdoba bude opravdu originálním prvkem ve vašem interiéru. Nemusíte se bát kombinovat různé styly a prvky. Tato přírodnina se hodí všude.

Multifunkční hrnec – pomocník, který šetří čas i peníze
Multifunkční hrnec – pomocník, který šetří čas i peníze

Interiér

Multifunkční hrnec je ideální spotřebič do každé kuchyně. Svou variabilitou přípravy pokrmu konkuruje ostatním spotřebičům. Jak vybrat správný hrnec?

Zkoukněte nové trendy v bytovém textilu pro rok 2024
Zkoukněte nové trendy v bytovém textilu pro rok 2024

Interiér

Trendy v textilu se mění. Chcete levně osvěžit svůj již okoukaný interiér? Porozhlédněte se po trendovém bytovém textilu. Nevíte, co je v trendu? Poradíme.

Zařiďte školákům vhodné místo na učení
Zařiďte školákům vhodné místo na učení

Interiér

Vybíráte stůl pro školáky? Při jeho výběru se zaměřte na několik důležitých faktorů, díky kterým bude pro dítě skvělým místem pro učení i tvoření.

Jak využít kožešinu v interiéru
Jak využít kožešinu v interiéru

Interiér

Vhodný materiál do bytu, domu či na chatu vytvoří jedinečné kouzlo a zajímavý design. Vhodně zvolená kožešina v interiéru bude pro vás jistě inspirací.

Ekodesign v interiéru je klíčovým trendem naší budoucnosti
Ekodesign v interiéru je klíčovým trendem naší budoucnosti

Interiér

Ekodesign je populárním trendem, protože zohledňuje potřeby prostoru i okolní přírody. Chcete vědět více? Máme pro vás zajímavé informace.

Pusťte si do domu koloniální styl bydlení
Pusťte si do domu koloniální styl bydlení

Interiér

Koloniální styl bydlení je jednoduchý a čistý. Inspirovat se můžete třeba stylem safari, který s koloniálním stylem bydlení úzce souvisí.

Květinářka radí: Výzdoba může být i minimalistická
Květinářka radí: Výzdoba může být i minimalistická

Interiér

Pro vytvoření zimní výzdoby využíváme většinou živé či umělé květiny. Zkusme pro tento čas zakomponovat do aranžmá stálezelený keř Skimmia japonica.