5 nejčastějších otázek o dřevostavbách

V současné době se dřevostavby těší velké oblibě. Ještě předtím než začnete s výstavbou nového domova, přečtěte si odpovědi na 5 nejčastějších otázek, týkajících se dřevostaveb. Snad vám pomohou na cestě za vysněným bydlením.

5 nejčastějších otázek o dřevostavbách
5 nejčastějších otázek o dřevostavbách (Zdroj: drestav.cz)

1. Jaké jsou náklady na energie?

Tady vás zaručeně potěšíme. Náklady na energie jsou mnohem nižší než náklady zděných domů. Díky vyššímu tepelnému odporu stavebního materiálu je v místnostech teplo rychleji a také se tu déle drží. Stěny ho totiž tolik nepohlcují. V kombinaci s kvalitní izolací se vaše náklady na topení výrazně sníží. Vyšší tepelný odpor zaručuje, že teplo nepohltí stěny místnosti. Takže teplota nejenže rychleji roste, ale také se v místnosti udrží mnohem déle.

2. Jaká je odolnost dřevostavby?

Při stavbě dřevostavby se používá jenom kvalitní dřevo, které je řádně upraveno tak, aby splňovalo požadavky vyšší požární odolnosti. Tu ještě můžete zvýšit chemickými nátěry nebo nástřiky. V případě požáru nehrozí náhlé zhroucení, jako u domů s ocelovými konstrukcemi. Dřevěné stavby odhořívají postupně. Navíc zuhelnatělá vrstva, která se tvoří na povrchu, má asi 6x lepší tepelně izolační vlastnosti. Snižuje přístup vzduchu a tím chrání zbytek průřezu. Pokud se nestane nějaká pohroma, a dřevostavba je v suchém prostředí, její životnost je opravdu dlouhá. Dřevěné kostely a roubenky stojí už stovky let.

3. Kolik času zabere samotná výstavba?

Rychlost samotné stavby je další významné plus. Řemeslníci jsou schopni vám hrubou stavbu montované dřevostavby postavit do týdne. U dřevostaveb se dá totiž téměř všechno předpřipravit. Stěny, krovy a stropy se poté jenom přivezou na místo a doslova složí dohromady. Připravené díly jsou také zárukou přesnosti, rychlosti a kvality stavby.

4. Kolik možností a typů si můžeme vybrat?

Při výběru dřevostavby si můžete vybírat z mnoha typů dřevostaveb. Od moderních podkrovních domů, vilových domů pro početnější rodiny, až po bungalovy s velkým otevřeným prostorem a přímým vstupem do zahrady. Montovanou dřevostavbu můžete použít i jako rekreační bydlení. Chata, která voní dřevem… Tam se bude relaxovat!

5. Chceme šetřit přírodu, je dřevostavba moudré rozhodnutí?

Samozřejmě! Dřevo je přírodní materiál. Navíc při opracování nevzniká žádný odpad, který by nenašel své využití. Dřevo je ze všech stavebních materiálů jediný materiál, který pohltí více skleníkových plynů, než vyprodukuje. Také patří k obnovitelným zdrojům a každých 200 vteřin se naše lesy rozrostou o tolik dřeva, kolik spotřebuje jedna dřevostavba. Samotný provoz domu se stává ekologičtější nižší spotřebou energií, kterou také můžeme vybírat s ohledem na ekologii.

Další informace o dřevostavbách, používaných materiálech i technologiích se dozvíte na www.drestav.cz.

Publikováno: 20.06.2018, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.

Jak snadno udržovat pěkný trávník
Jak snadno udržovat pěkný trávník

Dům

Máte rádi krásně upravený trávník kolem vašeho domu či chaty, ale sekačka vám bohužel už dosluhuje? Plánujete nákup nového modelu? Přečtěte si pár základních pravidel, která se při výběru vhodné sekačky rozhodně neztratí.

Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu
Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu

Dům

Chcete, aby vaše interiérové lampy vystupovaly z davu, byly tak trochu jiné, originální a zajímavé, pak jste zde na správném místě. Přinášíme vám přehlídku interiérových podlahových lamp, které dokážou váš byt doslova i obrazně rozsvítit, dodají mu punc originality a nevšednosti a vzbudí zájem o váš nevšední bytový design.

Romantika, kde ji ani nečekáte
Romantika, kde ji ani nečekáte

Dům

Světelná pohoda se většinou řeší (tedy měla by) ruku v ruce s praktičností a dobrou funkcí. A přece vedle všech moderních jednoduchých svítidel pořád žijí, existují a vzbuzují zájem i ta druhá. A překvapivě sluší jednoduchým interiérům.