Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře

Nevítaných návštěvníků, kteří můžou vniknout do bytu či domu je stále dost. Toto riziko se dá přitom snadno eliminovat v případě bytových domů a významně minimalizovat u rodinných domů. Zloději to moc dobře ví a není tak divu, že si svůj cíl vybírají právě podle vchodových dveří. Svůj domov nemusíte zbytečně vystavovat nebezpečí. Raději se zamyslete, zda už není na čase investovat do vstupních bezpečnostních dveří.

(Zdroj: HT dveře)

Překážka, přes kterou se zloděj dostane jen stěží

Alarm nebo raději pes? A co třeba dveře? Bezpečnostní by měly být základním prvkem zabezpečení vaší domácnosti. V případě, že se k vám budou snažit dostat lupiči, automaticky půjdou přes dveře. Alespoň pokud se nevyžívají v lezení po balkonech.

Klasické dveře nejsou žádná překážka, dostane se přes ně i začínající zloděj. Bezpečnostní vchodové dveře do domu už ale budí dostatečný respekt a nevítaný návštěvník si dvakrát rozmyslí, jestli s nimi bude ztrácet čas, nebo se raději vydá loupit o dům dál.

Bezpečnostní dveře jsou opatřeny řadou bezpečnostních prvků, které zloděje odradí už na první pohled. Jsou vyrobeny z kvalitního materiálu odolného proti poškrábání. Hlavní zámek vydrží až tunový tlak. Samostatný vrchní zámek lze zevnitř uzamknout bez klíče, dveře tak míň namáháte. Jejich součástí jsou kromě zmíněných zámků i bezpečnostní a zároveň trny proti vysazení. Jediným otočením klíče tedy můžete dveře uzamknout až na 14 bodech podle typu dveří.

Před čím vás bezpečnostní dveře ochrání?

Bezpečnostní vchodové dveře se nejčastěji vyrábí s certifikovanou bezpečnostní třídou 3. Díky ní jsou odolné proti vysazení, odvrtání zámku a pokusu o násilné překonání. Další výhodou je protipožární ochrana, která vám v případě požáru poskytne dostatečný čas k evakuaci. V neposlední řadě vás bezpečnostní dveře ochrání před hlukem. Zvuk z klasických činností jako jsou například rozhovory sousedů nebo hlučný výtah, už neuslyšíte.

Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře
Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře (Zdroj: HT dveře)

S bezpečnostními dveřmi také ušetříte

Pokud nemáte bezpečnostní vchodové dveře, pak moc dobře víte, že vstupní dveře často netěsní tak, jak byste potřebovali. Tento problém může být způsoben tím, že při montáži dveří nedošlo k výměně zárubní. Dobrá firma si ale vše pohlídá a při montáži bezpečnostních dveří vymění i zárubně, takže vše bude sedět na jedničku.

Bezpečnostní dveře mají navíc dvojité těsnění a skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Obzvláště v zimním období tak oceníte úsporu peněz za energie. Díky bezpečnostní třídě 3 navíc získáte výhodnější pojistku na vybavení domu či bytu.

Vzhled, který sedne vašemu interiéru i exteriéru

O kvalitě a zajištění bezpečí tak není sporu. Jediné, co by vás od koupě bezpečnostních dveří mohlo odradit, je jejich vzhled. V dnešní době už se ale nemusíte bát, že bude na výběr pouze ze dvou stylů. Firmy ví, že stejně, jako musí dveře plnit své funkce, tak musí i dobře vypadat. Proto nabízí nejen bezpečnostní dveře venkovní v mnoha barevných provedeních i dekorech.

Snadno tak najdete přesně takové, které se budou hodit jak k nábytku v chodbě, tak k podlaze. Na své si přijdou milovníci dřeva, klasiky, moderního vzhledu i nejrůznějšího prosklení. Povrch je z PVC folie, která odolá vlivům počasí a snadno se udržuje.

I po několika letech zůstanou dveře stejně krásné jako na začátku a jejich kvalita se nezmění. Investovat do kvalitních bezpečnostních dveří se tak opravdu vyplatí, a to po všech stránkách.

Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře
Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře (Zdroj: HT dveře)

Publikováno: 24.09.2021, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Jak vybrat dobré bezpečnostní dveře

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Reportáž o bezpečnostních dveřích, jaké druhy dveří existují a jak vybrat správné dveře.

Jak vybrat bezpečnostní vložku do dveří?

Bezpečnostní vložka u domovních dveří by měla být dnes už samozřejmostí. A ideálně taková, kterou nelze odvrtat nebo jakkoliv rozlomit.

Technické zlepšováky - brzdičky v pantu a neviditelný pant

Zabudovaná brzdička v pantu, bezpečné zavírání dvířek. Ukázka skrytých pantů u dveří.

Druhy drtičů větví

Pan Belinger představuje Janu Kopřivovi různé druhy drtičů větví.

Jaké bezpečnostní prvky použít na střeše

Pepa Libický prozradí, jaké bezpečnostní prvky použít na střeše

ČTĚTE DÁLE

Šikovné dveře do malého bytu
Šikovné dveře do malého bytu

Dveře

Někdy je byt tak malý, že se musí přemýšlet doslova nad každým centimetrem. V takovém případě mohou významně pomoci posuvné dveře, které dokáží ušetřit oproti otočným až 0,5 m2 místa. Jejich výhody oceníte zejména na chodbách, v koupelnách nebo tam, kde se v rohu potkávají dvoje dveře, které by si mohly při současném otevření vzájemně překážet.

Vybíráte interiérové dveře? Klady a zápory různých materiálů
Vybíráte interiérové dveře? Klady a zápory různých materiálů

Dveře

S tím, jak se design pomalu dostává do popředí zájmu a jak výrobci přicházejí s novými typy dveří, které jsou vzhledově krásné a kvalitně vyrobené, více o dveřích přemýšlíme. Možností máme skutečně mnoho a záleží jen na našich preferencích, potřebách, ale také rozpočtu.

Kristina Boda: Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?
Kristina Boda: Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Dveře

Ačkoliv nás moderní designové trendy směřují k minimalismu a designové čistotě, stále je řada našich interiérů tradičních nebo třeba rustikálních. Jak tedy správně vybrat kliku, když je nabídka v segmentu dveřních a okenních kování tak široká?

Moderní svět skrytých zárubní
Moderní svět skrytých zárubní

Dveře

Do domů a bytů se stále více prosazují skryté zárubně, čímž se potvrzuje trend minimalistického a nadčasového designu v duchu čistých a rovných linií. Ano, skryté zárubně jsou součástí celkové mozaiky interiérových prvků, které optimálně fungují jako celek, ale skryté zárubně mají ambici být jedním z tahounů.

Když sklo zdobí dveře a stěny
Když sklo zdobí dveře a stěny

Dveře

Přemýšlíte, jak prosvětlit tmavou koupelnu či šatnu? Nebo potřebujete opticky rozdělit velkou místnost na menší úseky a přitom v nich zachovat dostatek přirozeného světla? Pak vsaďte na sklo, z něhož můžete mít nejen dveře, ale klidně i celou příčku.

Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře
Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře

Dveře

Nevítaných návštěvníků, kteří můžou vniknout do bytu či domu je stále dost. Toto riziko se dá přitom snadno eliminovat v případě bytových domů a významně minimalizovat u rodinných domů. Zloději to moc dobře ví a není tak divu, že si svůj cíl vybírají právě podle vchodových dveří. Svůj domov nemusíte zbytečně vystavovat nebezpečí. Raději se zamyslete, zda už není na čase investovat do vstupních bezpečnostních dveří.

Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?
Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?

Dveře

Jedním z méně nápadných prvků při zařizování interiéru je volba dveřního a okenního kování. Správnou volbou dveřní kliky podtrhneme charakter celé domácnosti, navíc ji bereme do ruky několikrát denně. Krása kliky je tedy skutečně důležitá, pro dlouhodobou spokojenost s kováním je ale zásadní i její kvalita a ergonomie.

Výměna interiérových zárubní
Výměna interiérových zárubní

Dveře

Klasické dřevěné dveřní obložky jsou pro interiérové dveře tradičním parťákem, nicméně soudobé trendy volají po minimalističtějším řešení v podobě skrytých zárubní. Jak při výměně původních zárubní za ty skryté postupovat a na co si dát pozor?

Dveře posouvat či do stěny zasouvat?
Dveře posouvat či do stěny zasouvat?

Dveře

Rádi byste v interiéru uspořili trochu prostoru nebo jej pohledově odlehčili? Vyměňte klasická otočná dveřní křídla za dveře posuvné po stěně či ve stropě, nebo zasouvací do stavebního pouzdra, která zmizí úplně. Ukážeme vám jejich hlavní výhody a odlišnosti.

Dveřní kování COBRA – jaké jsou moderní designové trendy?
Dveřní kování COBRA – jaké jsou moderní designové trendy?

Dveře

Stavíte nebo rekonstruujete? Nebo jste se rozhodli zkrášlit dům něčím skutečně designovým?

Montáž skryté zárubně krok za krokem
Montáž skryté zárubně krok za krokem

Dveře

Skryté zárubně nabízejí jedinečnou možnost, jak pracovat v interiéru s dveřmi – můžete je nechat doslova splynout se zdí, nebo naopak potlačením rámu nechat vyniknout samotné dveře pomocí zajímavého reliéfu, barvy a podobně.

Vybíráte interiérové dveře? Víme, jaké jsou trendy
Vybíráte interiérové dveře? Víme, jaké jsou trendy

Dveře

Dveře do interiéru člověk nekupuje příliš často. O to větší pozornost byste měli jejich výběru věnovat. Módě totiž podléhá nejen jejich design, ale také třeba jejich velikost a způsob otevírání. Tak se podívejte, co právě frčí.