Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Se stoupajícími cenami za energie a teplo je chytré úsporné vytápění přímo ideálním řešením, jak ulevit svojí peněžence. Ale nejen to, ještě uděláte něco dobrého pro životní prostředí.

S úsporným vytápěním budete mít doma jako v bavlnce a ještě ušetříte, aniž byste se museli omezovat (Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
S úsporným vytápěním budete mít doma jako v bavlnce a ještě ušetříte, aniž byste se museli omezovat (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Úsporné vytápění pro domy i byty

Moderní úsporné vytápění dokáže snížit celkové náklady až o třetinu. Instalovat ho lze nejen v domech s vlastním kotlem na plyn, tuhá paliva nebo dřevo. Díky chytrým termostatickým hlavicím se najde vhodné řešení i pro byty v panelových a činžovních domech, které jsou napojeny na ústřední topení.

Chytré termostatické hlavice nevyžadují žádnou složitou montáž, stačí z radiátoru sundat klasickou, mechanicky ovládanou hlavici a vyměnit ji za chytrou. Většina z nich je rovnou vybavena jednoduchým displejem, který zobrazuje aktuální teplotu v místnosti. A stejně jednoduché je i jejich ovládání. Úsporné vytápění začne fungovat ve chvíli, kdy hlavice spárujete s mobilní aplikací a okamžitě můžete na dálku kontrolovat a ovládat topení ve všech místnostech, a to včetně nastavení rozdílných teplot. A protože se jedná o „chytrý“ systém, samozřejmostí je plánované zapínání a vypínání topení, u sofistikovanějších modelů jsou k dispozici další užitečné funkce jako předvídání, kdy začít prostor vytápět, nebo detekce otevřených oken.

Termostatické hlavice s jednoduchým displejem se lehce namontují na běžný radiátor
Termostatické hlavice s jednoduchým displejem se lehce namontují na běžný radiátor (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Výhody moderních topných systémů využijete, i když jste v bytě přítomni, protože si nastavíte, kdy a kde se má zrovna topit, třeba ráno hlavně v kuchyni a v koupelně, zatímco v obývacím pokoji se v tu dobu bude zdržovat z vaší rodiny jen málokdo. A cestou domů z kanceláře si zase spustíte vytápění v obytných místnostech, takže se vrátíte do příjemně vytopeného domova.

Úspornost vytápění ovlivní i chytré žaluzie

V případě rodinných domů se moderní úsporné vytápění řeší chytrým termostatem ve spojení s termostatickými hlavicemi: aby všechna zařízení správně fungovala, doporučujeme pořídit je od jednoho kvalitního výrobce.

Chytrý termostat je vlastně jenom zdokonalenou obdobou toho klasického. Na rozdíl od něj ale umožňuje pomocí aplikace na dálku ovládat teploty v celém objektu i v jednotlivých místnostech přesně podle toho, jak potřebujete. Podobně jako u samostatných termostatických hlavic je základem ovládání mobilní nebo webová aplikace. Naprostá většina těchto termostatů funguje buď přes domácí wi-fi síť, nebo prostřednictvím vzájemné spolupráce s centrální jednotkou, které se říká „bezdrátový spínač“ nebo „bridge“.

Ovládání chytrých vytápěcích systémů je hračka
Ovládání chytrých vytápěcích systémů je hračka (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ty nejchytřejší systémy chytrého úsporného vytápění propojí nejen termostat a hlavice, ale také venkovní rolety nebo žaluzie, což ještě zvýší celkové úspory. Tyto žaluzie mají speciální čidla, díky nimž se podle intenzity slunečního svitu a teploty samy vytahují a spouští.

Zdroj informací: srovnejto.cz; www.somfy.cz; www.alza.cz

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Romana Slaninová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.

Jak snadno udržovat pěkný trávník
Jak snadno udržovat pěkný trávník

Dům

Máte rádi krásně upravený trávník kolem vašeho domu či chaty, ale sekačka vám bohužel už dosluhuje? Plánujete nákup nového modelu? Přečtěte si pár základních pravidel, která se při výběru vhodné sekačky rozhodně neztratí.

Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu
Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu

Dům

Chcete, aby vaše interiérové lampy vystupovaly z davu, byly tak trochu jiné, originální a zajímavé, pak jste zde na správném místě. Přinášíme vám přehlídku interiérových podlahových lamp, které dokážou váš byt doslova i obrazně rozsvítit, dodají mu punc originality a nevšednosti a vzbudí zájem o váš nevšední bytový design.

Romantika, kde ji ani nečekáte
Romantika, kde ji ani nečekáte

Dům

Světelná pohoda se většinou řeší (tedy měla by) ruku v ruce s praktičností a dobrou funkcí. A přece vedle všech moderních jednoduchých svítidel pořád žijí, existují a vzbuzují zájem i ta druhá. A překvapivě sluší jednoduchým interiérům.