I krásné dveře mohou být kvalitní

Vchodové dveře jsou to první, co vidíte, když přicházíte domů. Jsou prostorem, kde vítáte své návštěvníky a zvete je dál, nebo odkud ráno vyprovázíte děti do školy. A protože časy socialistických dveří z voštiny jsou naštěstí dávno pryč, můžete si dnes vybrat takové, které přesně naplní vaše představy. Vzhled dveří ovšem není zdaleka to jediné, na co byste se měli zaměřit při výběru. Rozhodující jsou zejména tři vlastnosti: komfort, kvalita a bezpečnost.

I krásné dveře mohou být kvalitní
I krásné dveře mohou být kvalitní (Zdroj: archiv redakce)

Dveře jsou tváří vašeho domova

Protože jde o první dojem, jaký váš dům nebo byt udělá na okolní svět, vhodný design patří mezi důležité požadavky při výběru vchodových dveří. Stejně významný je jejich vnitřní vzhled, který by měl ladit s interiérem a podlahou.

Do moderního bytu ve městě se hodí dveře s minimalistickým designem, zatímco do rodinného domku v rustikálním stylu spíše zvolíte klasické provedení s ornamentálním sklem.

Co se týče barev, povrchové úpravy a dekorativních prvků, na trhu dnes najdete téměř cokoliv (snad jen kromě okrouhlých dveří hobbitího domečku). Pokud si chcete dveře navrhnout tak, jak se vám to hodí, můžete si nechat dveře vyrobit přímo na míru. To vám zaručí, že dveře dokonale zapadnou nejen do trámů, ale především do vašeho domova.

Mohou dveře přispět k domácí pohodě

Pamatujete si dveře na kolejích, pod které jste museli srolovat starou deku, aby vám do pokoje netáhlo? Při volbě vchodových dveří vašeho bytu takový nedostatek prohlížet nebudete. Dveře by měly mít dobré tepelně-izolační vlastnosti, čím si doma nejen zajistíte větší pohodlí, ale ušetříte i energii.

Aby dveře méně propouštěly teplo, používá se v nich takzvaný přerušený tepelný most. Jde o techniku vyplnění prostřední komory dveří izolačním pěnovým profilem. Důležité je i to, jak dveře těsní (jestli dobře přiléhají o rám). Dveře mohou také splňovat další parametry – můžete si je pořídit třeba speciálně odhlučněné nebo s klima úpravou (týká se spíše koupelnových dveří).

02.jpg

Zdroj: archiv redakce

Správné dveře jednou otevřete i vnoučatům

Na dveřích se nevyplatí příliš šetřit, protože nejde o sezónní záležitost – měly by vydržet dlouho. Při koupi tedy musíte pečlivě zvážit poměr ceny a užitné hodnoty. To, jak dlouho vám dveře budou sloužit, závisí od zvoleného materiálu a povrchové úpravy. Podívejte se na srovnání třech typů vchodových dveří:

Plastové dveře

 • Nízká až střední cena
 • Levnější modely mají nižší životnost a odolnost
 • Minimální údržba
 • U levnějších modelů nižší tepelná izolace
 • Mnoho designových provedení

Hliníkové dveře

 • Vyšší cena
 • Dlouhá životnost
 • Minimální údržba
 • Vynikající tepelná izolace
 • Téměř neomezené možnosti designu
 • Velká mechanická odolnost a stabilita

Dřevěné dveře

 • Střední až vysoká cena
 • Životnost záleží na údržbě
 • Pravidelná údržba
 • Citlivé na vlivy počasí
 • Spíše tradiční design, méně možností

01.jpg

Zdroj: archiv redakce

Nedejte vetřelcům šanci

Vchodové dveře jsou bránou do vašeho hradu. Neslouží pouze jako okrasa nebo pro oddělení veřejného a soukromého prostoru, ale především jako ochrana. Zvolte proto takové dveře, které zabezpečí váš domov proti zlodějům. Dveře rozdělujeme do několika bezpečnostních tříd podle toho, jakému útoku dokáží vzdorovat (od nejlehčího fyzického útoku- např. kopnutí, až po útok s použitím nástrojů). Protipožární dveře zase chrání obyvatele domu tím, že se přes ně plameny nemohou šířit dál.

Vchodové dveře vydrží majiteli i několik desítek let. Při výběru proto vsaďte na kvalitní výrobu a nedělejte kompromisy tam, kde se vám to nemusí vyplatit.

Komerční prezentace

Publikováno: 14.09.2016

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Možnosti otevírání současných interiérových dveří
Možnosti otevírání současných interiérových dveří

Dveře

Otočit, posunout, otevřít, zavřít… Jednoduché pohyby, které jsou interiérovým dveřím vlastní a provádíme je každý den. Jaké způsoby otevírání dveří můžeme dnes pro svůj interiér volit? A jaké jsou jejich hlavní výhody?

Šikovné dveře do malého bytu
Šikovné dveře do malého bytu

Dveře

Někdy je byt tak malý, že se musí přemýšlet doslova nad každým centimetrem. V takovém případě mohou významně pomoci posuvné dveře, které dokáží ušetřit oproti otočným až 0,5 m2 místa. Jejich výhody oceníte zejména na chodbách, v koupelnách nebo tam, kde se v rohu potkávají dvoje dveře, které by si mohly při současném otevření vzájemně překážet.

Vybíráte interiérové dveře? Klady a zápory různých materiálů
Vybíráte interiérové dveře? Klady a zápory různých materiálů

Dveře

S tím, jak se design pomalu dostává do popředí zájmu a jak výrobci přicházejí s novými typy dveří, které jsou vzhledově krásné a kvalitně vyrobené, více o dveřích přemýšlíme. Možností máme skutečně mnoho a záleží jen na našich preferencích, potřebách, ale také rozpočtu.

Jak vybírat kliky?
Jak vybírat kliky?

Dveře

Potřebujete k interiérovým dveřím nové kliky? Čeká vás nelehký úkol správně vybrat kliky na dveře mezi desítkami nebo stovkami modelů. Možná, už máte jasně stanoveno, jestli budete potřebovat kliky na dveře v moderním designu s jednoduchými tvary, nebo naopak v retro stylu. Bohužel se často stává, že člověk v zápalu nadšení zapomene na důležité parametry, které by měl při objednávání znát. Které to jsou?

Kristina Boda: Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?
Kristina Boda: Jak s pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Dveře

Ačkoliv nás moderní designové trendy směřují k minimalismu a designové čistotě, stále je řada našich interiérů tradičních nebo třeba rustikálních. Jak tedy správně vybrat kliku, když je nabídka v segmentu dveřních a okenních kování tak široká?

Moderní svět skrytých zárubní
Moderní svět skrytých zárubní

Dveře

Do domů a bytů se stále více prosazují skryté zárubně, čímž se potvrzuje trend minimalistického a nadčasového designu v duchu čistých a rovných linií. Ano, skryté zárubně jsou součástí celkové mozaiky interiérových prvků, které optimálně fungují jako celek, ale skryté zárubně mají ambici být jedním z tahounů.

Když sklo zdobí dveře a stěny
Když sklo zdobí dveře a stěny

Dveře

Přemýšlíte, jak prosvětlit tmavou koupelnu či šatnu? Nebo potřebujete opticky rozdělit velkou místnost na menší úseky a přitom v nich zachovat dostatek přirozeného světla? Pak vsaďte na sklo, z něhož můžete mít nejen dveře, ale klidně i celou příčku.

Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře
Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře

Dveře

Nevítaných návštěvníků, kteří můžou vniknout do bytu či domu je stále dost. Toto riziko se dá přitom snadno eliminovat v případě bytových domů a významně minimalizovat u rodinných domů. Zloději to moc dobře ví a není tak divu, že si svůj cíl vybírají právě podle vchodových dveří. Svůj domov nemusíte zbytečně vystavovat nebezpečí. Raději se zamyslete, zda už není na čase investovat do vstupních bezpečnostních dveří.

Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?
Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?

Dveře

Jedním z méně nápadných prvků při zařizování interiéru je volba dveřního a okenního kování. Správnou volbou dveřní kliky podtrhneme charakter celé domácnosti, navíc ji bereme do ruky několikrát denně. Krása kliky je tedy skutečně důležitá, pro dlouhodobou spokojenost s kováním je ale zásadní i její kvalita a ergonomie.

Výměna interiérových zárubní
Výměna interiérových zárubní

Dveře

Klasické dřevěné dveřní obložky jsou pro interiérové dveře tradičním parťákem, nicméně soudobé trendy volají po minimalističtějším řešení v podobě skrytých zárubní. Jak při výměně původních zárubní za ty skryté postupovat a na co si dát pozor?

Dveře posouvat či do stěny zasouvat?
Dveře posouvat či do stěny zasouvat?

Dveře

Rádi byste v interiéru uspořili trochu prostoru nebo jej pohledově odlehčili? Vyměňte klasická otočná dveřní křídla za dveře posuvné po stěně či ve stropě, nebo zasouvací do stavebního pouzdra, která zmizí úplně. Ukážeme vám jejich hlavní výhody a odlišnosti.

Dveře, které šetří místo
Dveře, které šetří místo

Dveře

Maximální úspora místa v interiéru i jeho pohledové odlehčení – přesně to nabízí stavební pouzdra a posuvné systémy JAP.