Druhy bazalky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Bazalka je kouzelná bylinka a je jich několik druhů. Většina z nich je jedlá a ozdobná, některé jsou vhodné do jídel a některé do salátů. Bazalka se musí zaštipovat, jinak přeroste, jde do květu, vadne a neroste. Pro kuchyňské využití použijte horní čerstvé lístečky. Bazalkové pesto si můžeme vyrobit z přebytků bazalky na konci roku. Budeme potřebovat 50 g bazalkového listí, 50 g mletého parmazánu, 1 stroužek česneku, sůl, 6 - 7 lžiček olivového oleje, piniové oříšky, dýňová semínka a vše společně rozmixujeme. Pesto uchováváme v chladu v lednici.

Publikováno: 29.9.2015, Autor: Gondíci s. r. o. (22)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování bazalky

Reportáž o tom, jak pěstovat bazalku, jak se o ní starat a jak jí co nejdéle uchovat čerstvou.

Odrůdy bazalky

Odrůdy bazalky

Bazalková semínka v nápojích

Bazalku známe asi všichni. Existují ale i bazalková semínka, která můžete využít například na výrobu ranního nápoje, nebo perlivého nápoje z jahod.

Recept na pesto a papardele beze ztrát!

Jak se vyrábí pesto a papardele? Nemusíme mít doma ani stroj na výrobu těstovin, abychom si je mohli připravit. Pesto se pak obvykle připravuje z bazalky a česneku, ale známe i další druhy pest.

Sušení bylinek

Sušení bylinek

Recept na skvělé letní pesto z česnekové pažitky

Znáte cibuli egyptskou, česky zvanou česneková pažitka? Rozhodně byste měli, protože je nadupaná vitaminem C a silnými antibakteriálními a antivirovými účinky.