Udělejte z malé koupelny velkou

Přemýšlíte, jak zařídit malou koupelnu, abyste se v ní necítili jako v kobce? I s malým prostorem se dá čarovat a můžete z něj mít stylový a funkční interiér. Stačí jen dobře plánovat a využít vhodné prvky, které vám v optickém zvětšení koupelny a chytrém využití místa v ní pomohou.

Na zařízení malé koupelny jděte s rozvahou
Na zařízení malé koupelny jděte s rozvahou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zařízení malé koupelny vhodnými světly

Pro zařízení malé koupelny slouží vhodná světla. Světlé barvy a chytré osvětlení hrají v malé koupelně důležitou roli. Světlé tóny, jako je bílá, béžová nebo světle šedá, opticky zvětší prostor a prosvětlí ho. Nezapomeňte na chytré rozmístění světel, která zvýrazní důležité zóny a dodají koupelně příjemnou atmosféru. Správně zvolené osvětlení dokáže prostor opticky zvětšit a prosvětlit, čímž vytvoří příjemný a vzdušný pocit.

  • Centrální osvětlení v podobě stropního svítidla je základem osvětlení v koupelně. V malé koupelně volte spíše menší a kompaktní modely, například LED panely nebo bodová světla.
  • Doplňkové osvětlení tvoří nástěnná svítidla u zrcadla, osvětlení sprchového koutu a případně i podsvícení skříněk.
  • Vybírejte světla v bílých, světle šedých nebo chromovaných barvách.
  • Zvolte zrcadlo s integrovaným osvětlením, které prostor opticky zvětší.
I na malé ploše se dá čarovat
I na malé ploše se dá čarovat (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Do malé koupelny volte multifunkční prvky

Při zařizování malé koupelny je důležité zvolit kompaktní a prostorově úsporné varianty sanitárního vybavení. Závěsné WC a umyvadlo s úložným prostorem pod ním uvolní cenné místo na podlaze a opticky zvětší prostor, některé skříňky nabízí také integrovaný koš na prádlo. Pro menší koupelny existují také speciálně navržené sprchové kouty, které optimalizují prostor a zároveň zajišťují komfortní sprchování. Drobnosti, které přidají prostor, jsou například polička nad toaletou nebo závěsný organizér, který umístíte na dveře koupelny či stěnu sprchového koutu. Hodí se také zrcadlo s úložným prostorem, kam schováte kartáčky na zuby či hřebeny.

Závěsné prvky malé koupelné prospějí
Závěsné prvky malé koupelné prospějí (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pohrajte si s optickými triky

Světlé barvy hrají v malé koupelně klíčovou roli. Světlé tóny, jako je bílá, béžová nebo světle šedá, opticky zvětší prostor a prosvětlí ho. Využijte je jak na stěnách, tak i na podlaze, čímž docílíte jednotného a harmonického vzhledu.

Zrcadla jsou dalším skvělým trikem, jak opticky zvětšit prostor. Odrážejí světlo a vytvářejí dojem většího a vzdušnějšího prostoru. Umístěte je tak, aby odrážela okna nebo světelné zdroje. Velké zrcadlo nad umyvadlem je skvělou možností.

Kromě světlých barev a zrcadel existují i další triky, které vám pomohou opticky zvětšit malou koupelnu. Použijte dlaždice s menším vzorem. Vyhněte se těžkým závěsům a zvolte spíše sprchový závěs z průhledného materiálu. Využijte úložný prostor na maximum a především udržujte koupelnu uklizenou a uspořádanou.

Zrcadlo a světlé barvy hrají prim
Zrcadlo a světlé barvy hrají prim (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Soustřeďte se při zařízení malé koupelny na minimalismus

Zařizování malé koupelny vyžaduje zachování rovnováhy mezi estetikou a funkčností. Přehnané množství dekorací může prostor opticky zmenšit a zahltit. Místo toho zvolte několik jednoduchých a praktických doplňků, které dodají koupelně styl a zároveň zachovají pocit vzdušnosti.

  • Dekorace by měly být nejen hezké, ale především praktické – volte doplňky, které vám pomohou s organizací a úklidem, jako jsou nástěnné háčky na ručníky, košíky na prádlo nebo mýdlenky.
  • Vyhněte se přeplácanosti a zbytečným dekoracím. Místo toho zvolte pár výrazných kusů, které upoutají pozornost.
  • Dekorace, které odrážejí světlo, jako jsou svíčky, zrcadla nebo kovové doplňky, opticky zvětší prostor.

Zdroj informací: westwing.cz, biano.cz

Publikováno: před 2 týdny, Autor: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás dále zajímat

Na návštěvě u Rut Kolínské

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Receptář navštívil byt v centru Prahy, kde bydlí rodina Rut Kolínské.

Péče o zahradní jezírka a život v nich

Zahradní jezírka jsou často posledním útočištěm drobných živočichů, kteří se ve volné přírodě mnohdy už nemají kam uchylovat. Péče o ně by měla být důsledná.

Jak namalovat obrázek přímo na stěnu

Jak namalovat obrázek přímo na stěnu

Bazalková semínka v nápojích

Bazalková semínka v nápojích

Anální žlázky u psů

Máte pejska a řešíte anální žlázky? Dnes se o nich dozvíte více.

Přestavba domu s otevřeným krovem

Ukázka domu s otevřeným krovem a lávkou s točitými schody po rekonstrukci

ČTĚTE DÁLE

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.