Zařiďte si koupelnu v námořnickém stylu

Námořnický styl je oblíbeným designovým směrem pro koupelny, přinášející do domova atmosféru oceánu a dobrodružství. Tento styl kombinuje tradiční námořnické barvy, přírodní materiály a tématiku inspirovanou mořem. V následujících odstavcích se podíváme, jaké vybrat barvy a sanitární vybavení, a jaké doplňky vytvoří z vaší koupelny dokonalé námořnické útočiště.

Zařiďte si koupelnu v námořnickém stylu
Zdroj: Sanitino
Pro dotvoření námořnického vzhledu jsou nezbytné správně vybrané doplňky. (Zdroj: Sanitino)

Barevná paleta

Základem námořnického stylu je výběr vhodných barev. Ideální jsou odstíny modré, bílé a červené. Pro větší jemnost a svěžest můžete zvolit pastelově modré tóny, doplněné o čistou bílou. Detaily v červené nebo námořnické modré dodají prostoru dynamiku a hloubku. Pokud chcete koupelně dodat nádech elegance, můžete přidat zlaté nebo mosazné prvky.

Zařiďte si koupelnu v námořnickém stylu
Prostor umyvadla doplňte o klasické kruhové zrcadlo, které připomíná okno na lodi, nebo zrcadlo s robustním dřevěným nebo mosazným rámem, které dodá prostoru charakter. (Zdroj: Sanitino)

Vanu nebo sprchový kout?

Volba mezi vanou a sprchovým koutem může být klíčová. Pro autentický námořnický styl může být ideální volbou volně stojící vana s nožičkami. Pokud máte menší koupelnu nebo preferujete praktičnost a moderní vzhled, vsaďte na sprchový kout s čistými liniemi a skleněnými dveřmi, který prostor opticky zvětší a udrží svěží námořní atmosféru.

Sprchová baterie: zkombinujte funkčnost a styl

Při výběru sprchové baterie je třeba myslet na to, aby ladila s celkovým stylem koupelny. Modely v chromovém nebo nerezovém provedení s tradičními prvky, jako jsou křížová madla nebo retro design, jsou ideální. Pro sofistikovanější vzhled vyberte baterie s keramickým označením pro studenou a teplou vodu nebo s jinými ozdobnými prvky, které dodají vaší námořnické koupelně na autentičnosti.

Umyvadlo a zrcadlo: námořnické detaily

Umyvadlo je dalším důležitým prvkem koupelny. Zvažte tradiční keramiku s vysokým leskem nebo modely s jemnými námořnickými vzory. Prostor umyvadla doplňte o klasické kruhové zrcadlo, které připomíná okno na lodi, nebo zrcadlo s robustním dřevěným nebo mosazným rámem, které dodá prostoru charakter.

Zařiďte si koupelnu v námořnickém stylu
Umyvadlo je dalším důležitým prvkem koupelny. Zvažte tradiční keramiku s vysokým leskem nebo modely s jemnými námořnickými vzory. (Zdroj: Sanitino)

Doplňky pro dotvoření atmosféry

Pro dotvoření námořnického vzhledu jsou nezbytné správně vybrané doplňky. Použijte dekorační prvky jako jsou lanové detaily, námořnické mapy, modely lodí nebo mušle a hvězdice. Textilní doplňky jako jsou ručníky a koupelnové předložky v námořnických barvách a vzorech pomohou sjednotit celkový vzhled.

Koupelna v námořnickém stylu může být vaším osobním útočištěm, kde načerpáte novou energii. Správný výběr barev, nábytku, sanitárního vybavení a dekorací vám pomůže vytvořit prostor, který je nejen funkční, ale i vizuálně poutavý a plný atmosféry moře a dovolené.

Publikováno: před 2 měsíci, Autor: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.