Skončily prázdniny, začíná období krátkých výletů

Letní prázdniny jsou minulostí, ale nevěšte batohy na hřebík, podzim a zima jsou ideálním obdobím pro kratší, zato intenzivní (rodinné) výlety. Komu došla inspirace nebo na nějaké vyhledávání pro samé starosti se začátkem školního roku nemá pomyšlení, tomu s plánováním pomůžeme my!

Skončily prázdniny, začíná období krátkých výletů
Skončily prázdniny, začíná období krátkých výletů (Zdroj: archiv redakce)

Níže najdete stručné popisky hned šesti originálních výletů. Stačí si jen vzít diář a naplánovat datum odjezdu. Všechno ostatní jsme pohlídali, vyhledali a připravili za vás.

Výlet číslo jedna: Norimberk

Město Norimberk má tři hlavní turistické oblasti: na severu je to císařský hrad s krásným výhledem na historickou část města, jižněji mezi ním a řekou je to čtvrť St. Sebald s dominantou v podobě luteránského kostela a mezi řekou a nádražím stojí katedrála St. Lorenz. Romantické uličky s rázovitými hospodami vybízejí k příjemné procházce a pohoštění. S dětmi se určitě vydejte do Zoo s delfináriem, do zábavného parku Playmobil, do muzea hraček, hasičského muzea nebo do tvořivého muzea pro děti. Zajímavé je i Merks motor muzeum s nádhernou výstavou automobilů a motorek a jejich modelů, ale také psacích strojů, telefonů nebo rádií, či Turm der Sinne, což je mimořádné zážitkové muzeum vědy (hlavně) pro děti. V období adventu jsou hlavní turistickou atrakcí věhlasné vánoční trhy. Podrobnější informace včetně praktických tipů naleznete zde: www.norimberk.info.

Výlet číslo dva: Regensburg (Řezno), hodina dějepisu i nečekaná zábava pro děti

Řezno, bavorské městečko na Dunaji, jedno z nejstarších německých městských sídlišť, vás zve na cestování v čase. Historie města se jen hemží zásadními událostmi a daty. Lusknutím prstů se dostanete do časů Marka Aurélia, do období románského, gotického, či barokního. Historické centrum města je od roku 2006 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Přes 1 500 významných památek na jednom místě! Až se nabažíte historií, nechte se unést přítomností a leckdy i budoucností! Interaktivní expozice, plavby lodí, výborná gastronomie, krásné zahrady a parky či romantické vánoční trhy. Řezno, německy Regensburg, vám ještě lépe přiblíží tato stránka: www.norimberk.info/rezno-regensburg.

Výlet číslo tři: Legoland

Dalším tipem na nezapomenutelný rodinný výlet, který plní sny i rodinná alba, je Legoland u městečka Günzburg. Co si pod tím představit? Desítky atrakcí a 55 milionů kostek lego. Nejvyšší budovy světa na jednom místě. Horské dráhy, vláčky, hrady, vodní atrakce. Adrenalin a zábava, kam se podíváte! Svět lega je mnohem rozmanitější, než jste si doposud mysleli – a navzdory velikosti jedné kostky lega je také obrovský! Než se tam vydáte, projděte si na www.zabavny-park-nemecko.info/legoland základní rady a tipy, které vám ulehčí cestu a zpříjemní pobyt.

Výlet číslo čtyři: Berlínská exotika!

Tropický ráj uprostřed Evropy. Je to nedaleko od vás. Rozhodně blíž než nabízejí exotické cestovní kanceláře. Letos se jede na dovolenou k moři do Tropical Islands! 60 kilometrů severně od Drážďan a 100 kilometrů jižně od Berlína. Plocha, na kterou by se vešlo osm fotbalových hřišť i socha Svobody, nemůže být žádné rodině těsná. Lámete si hlavu, co dát dětem k narozeninám? Nebo celé rodině k Vánocům! Už nemusíte, Tropical Islands je králem dárků! Kdykoliv si tam můžete užít tropický prales, vodopády, lagunu, dlouhou písečnou pláž nebo obrovské wellness. Výčet dalších aktivit, jakož i užitečné informace naleznete zde tropical-islands-berlin.info/tropical.

Výlet číslo pět: Drážďany, alias Florencie na Labi

Klenotnice. Nebo také Florencie na Labi. I tak se říká Drážďanům, městu se smutnou, ale i nádhernou historií. Pokud jste sem ještě nezavítali, neváhejte. Nebudete litovat. Výlet vám pomůžeme naplánovat, zde jsou cíle, které byste si rozhodně neměli nechat ujít: muzea a galerie, kterých je dohromady přes 100. Určitě si vyberete dle svých preferencí a zájmů. V Drážďanech se každoročně konají nejstarší vánoční trhy v celém Německu, ale nákupy jsou tu perfektní, i když se zrovna nejedná o adventní období. A kromě toho? Drážďanská ZOO byla založená již v roce 1855 a patří jí světové prvenství v odchování prvního orangutana v zajetí. Najíst s dětmi se můžete například
v restauraci Achterbahnrestaurant Schwerelos, která se nachází naproti Hlavnímu nádraží. Vězte, že se tam děti nebudou ani vteřinu nudit! Další konkrétní drážďanské rady, typy a destinace naleznete zde: dresden.to.

Výlet číslo šest: (nejen) lyžování a turistika v krásné přírodě

Zimní sporty, letní sporty, zimní relaxace, letní relaxace, zábava i poučení pro celou rodinu! Navštivte rozsáhlou oblast Zell am See – Kaprun, dobře známou všem nadšeným lyžařům, snowboardistům i běžkařům. Všem pokročilým, začátečníkům i rodinám s dětmi. Co vás zde čeká? Celkem 25 kilometrů modrých, 27 kilometrů červených, 25 kilometrů černých sjezdovek, 220 kilometrů běžeckých tratí a několik sáňkařských drah. Pokud patříte k těm, co již začátkem podzimu netrpělivě vyhlížejí lyžařskou sezonu, pak vězte, že zde začíná velmi brzy a trvá dlouho! Až v kaprunzellamsee.info sněhy roztají, nechte se zlákat golfem, jízdou na horských kolech, výbornými podmínkami k plavání, vydejte se na vysokohorskou túru a nechte se rozmazlovat v úžasných wellness a spa centrech. Kaprun se totiž pyšní jedním z největších a nejkrásnějších lázeňských komplexů v celém Rakousku, je to Tauren SPA. Toužíte po něčem originálním? Těšte se na světelnou show, středověký hrad či bruslení na dokonalém ledu.

Publikováno: 05.09.2018, Autor: 5.9.2018 12:14 | autor: Komerční prezentace

ČTĚTE DÁLE

Umíte správně položit příbory na prostřený stůl?
Umíte správně položit příbory na prostřený stůl?

Tipy a triky

Pokud jdeme do honosné restaurace, měli bychom si osvojit správné používání příboru. Jen tak se nám nestane společenské faux pas.

Víte, proč je pro většinu českých domácností zvlhčovač nutností?
Víte, proč je pro většinu českých domácností zvlhčovač nutností?

Tipy a triky

Zvlhčovač místnosti je tím nejlepším řešením pro zvlhčení suchého vzduchu. Má blahodárné účinky na váš organismus. Víte, jak si ho vybrat?

Přilákejte štěstí do svého domova s vhodnými pokojovými rostlinami
Přilákejte štěstí do svého domova s vhodnými pokojovými rostlinami

Tipy a triky

Vhodné pokojové rostliny můžete vybrat i podle proslulého asijského učení feng šuej. Zjistíte tak, které jsou pozitivní a které negativní.

Jak zatočit s vodním kamenem
Jak zatočit s vodním kamenem

Tipy a triky

Problémy s vodním kamenem řeší domácnosti v celé republice. Příčinou je tvrdá voda, která za sebou zanechává nejen nevzhledné stopy, ale ničí i spotřebiče.

Rádi byste si to v kuchyni ulehčili? Víme, jak si vše zjednodušit
Rádi byste si to v kuchyni ulehčili? Víme, jak si vše zjednodušit

Tipy a triky

Inteligentní spotřebiče do kuchyně nejsou nepřátelé, ale pomocníci. Ulehčí vám život. Nevěříte? Seznamte se s těmi nejšikovnějšími, možná změníte názor.

Rozehrajte doma symfonii vůní
Rozehrajte doma symfonii vůní

Tipy a triky

Voňavý byt je snem většiny z nás. Někdy ovšem nestačí jenom pravidelně větrat, ale naše domácí prostředí potřebuje trochu pomoci – třeba katalytickou lampy.

Zbavte domov obtížného hmyzu. Pomůžou babské rady i moderní vychytávky
Zbavte domov obtížného hmyzu. Pomůžou babské rady i moderní vychytávky

Tipy a triky

Asi každý zažil, jak je nepříjemné, když ho uprostřed noci probudí bodnutí komára nebo otravné lechtání mouchy, která si za přistávací plochu vybrala vaši ruku. Zbavte se obtížného hmyzu jednou provždy, máme pro vás hned několik způsobů, jak na to.

Jak čistit šperky v domácích podmínkách?
Jak čistit šperky v domácích podmínkách?

Tipy a triky

I nejdražší šperk ztrácí časem svůj lesk, pokud o něho správně nepečujeme. Poradíme vám, jak na to, aby vás vždy podtrhovaly vaši osobnost a dělaly vám radost svou krásou i po letech.

Pravidelná péče o spacák se vám vyplatí
Pravidelná péče o spacák se vám vyplatí

Tipy a triky

Péče o spacák je důležitá činnost z mnoha hledisek. Především jde o jeho živostnost, kterou pravidelnou péčí ještě prodlužíte. Neméně důležité je i jeho čištění.

Na čištění skvrn od trávy povolejte zdatné pomocníky
Na čištění skvrn od trávy povolejte zdatné pomocníky

Tipy a triky

Čištění skvrn od trávy je noční můrou každé hospodyně. Jsou nevyzpytatelné a úporné, ale vyzkoušet na ně můžete několik osvědčených prostředků, které by je měly odstranit.

S čistou digestoří bude vaše kuchyně jako ze škatulky
S čistou digestoří bude vaše kuchyně jako ze škatulky

Tipy a triky

Čištění digestoře, a to venkovního pláště i tukového filtru, vyžaduje pravidelnost, nicméně pokud ho nezanedbáte, strávíte údržbou minimum času.

Děsí vás osminozí návštěvníci? Zkuste se jich zbavit šetrně
Děsí vás osminozí návštěvníci? Zkuste se jich zbavit šetrně

Tipy a triky

Pokud vám vadí pavouci v domě, zbavte se jich šetrnou a přírodní cestou, která na ně mnohdy výborně funguje, a je navíc ekologická i ekonomická.