Bydlení podle horoskopu (2/2)

Pokračování našeho úspěšného tématu – bydlení podle horoskopu. Každé znamení má svá specifika a preference. Najděte své znamení a zjistěte, zda se interiér vašeho bytu podobá naší charakteristice.

(Zdroj: archiv redakce)

Jak bydlí Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Bydlení podle horoskopu (2/2)
Bydlení podle horoskopu (2/2) (Zdroj: archiv redakce)

Váhy vyžadují dokonalost – od sebe, svého okolí i místa, kde bydlí. Interiéry Vah mají punc originality, ale především kvality. Prvojakostní materiály, umělecká díla, designové doplňky zakoupené přímo od výtvarníků či orientální vzory a materiály, svíčky a vůně – to vše je pro Váhy důležité, každý jednotlivý kus je originál za který toto hvězdné znamení neváhá utratit velké sumy. Váhy mají také skvělé estetické cítění a aranžérský talent. Umístí všechno tak, aby jedinečně vyniklo. Těžké závěsy, krajkové záclony, orientální květinové vzory nebo plyš je rovněž jejich vyjádřením pohodlí a luxusního odpočinku. Pro tento účel se toto znamení rádo obklopuje tlumenými světly v podobě různých dekoračních lamp. Nezbytností je rovněž šatna s velkým zrcadlem, kde se Váhy mohou zkrášlit. Vůně orientu a květin jsou jejich doménou. Milují mořskou zeleň, tyrkysové odstíny, vše nachově rudé, teplé, měkké, pohodlné a osobité.

Jaký styl by se mohl líbit: exotický styl, City Lounge, Haute Culture, Glamour, romantický styl – laděný mírně do stylu rustikálního nebo i bydlení ve stylu „levandulové“ Provence.

Jak bydlí Štíři (24. 10. – 22. 11.)

Bydlení podle horoskopu (2/2)
Bydlení podle horoskopu (2/2) (Zdroj: archiv redakce)

Znamení Štíra si rozhodně bude libovat v pohodlném domově, který bude působit solidním dojmem. Potřebuje dobře spát, takže za ložnici a postel utratí „majlant“. Dlouho rozmýšlí, než vybere nábytek, ale pak ho má léta. Ložnice by měla být tedy luxusně vybavena s velkou postelí a měkkými doplňky z přírodních látek. Zkrátka neváhá do nábytku investovat, ovšem pouze v případě, je-li přesvědčen o tom, že mu vydrží takřka do konce života, a také pokud jeho kvalita se vyrovná ceně. Kuchyň je rovněž místností, kterou Štíři považují za veledůležitou – najdete v ní ty nejlepší spotřebiče a i zajímavé nádobí. Černobílé kombinace nejsou Štírům cizí, podobně jako barvy ohně – rudá, karmínová či ohnivě oranžová, ale neodmítne ani přírodní dřevo, bílou a smetanovou. Čistý vzduch a pocit volnosti při nadechnutí je pro Štíra velmi důležitý. Proto netrvá na vůních v bytě. Pokud je zvolí, pak jedině jemně kořeněné, pižmové se stopou tabáku nebo orientálních čajů. Raději si dopřeje kvalitní osobní parfém.

Jaký styl by se mohl líbit: moderní styl, rustikální styl, City Lounge, klasický styl, industriální styl

Jak bydlí Střelci (23. 11. – 21. 12.)

Bydlení podle horoskopu (2/2)
Bydlení podle horoskopu (2/2) (Zdroj: archiv redakce)

Milují prostor, proto je  jejich byt velmi často vlastně jen jedinou mnohoúčelovou místností. Místo pro psa, kočku nebo alespoň rybičky by v jeho bytě nemělo chybět. Střelec miluje zeleň a přírodu, a tak by měl mít v bytě dostatek rostlin, kytiček nebo nábytku ze dřeva. Mezi materiály, které toto znamení preferuje patří také přírodní keramika, dřevěné samorosty nebo také kožešiny. Z barevných kombinací mu nejvíce sedí veškeré odstíny modré, malachitová zeleň a barvy medové žluti a teplé hnědi. Střelec by se měl vyhnout červené a oranžové, ta na něj působí dráždivě, a to zejména v ložnici.  Rovněž společenská místnost je nezbytností. Miluje masivní nábytek přírodních odstínů, někdy jenom mořený s výraznými letokruhy, jako jedinou ozdobou.

Jaký styl by se mohl líbit: bydlení ve stylu Paříže či Provence, rustikální Glamour, nebo originální osobitý styl s prvky romantiky, country styl

 


Jak bydlí Kozorozi (22. 12. – 20. 1.)

Bydlení podle horoskopu (2/2)
Bydlení podle horoskopu (2/2) (Zdroj: archiv redakce)

Starožitné předměty dodávají interiéru pocit zázemí a bezpečí, které je pro Kozoroha velmi důležité – potřebuje ve svém domově rovněž cítit určitou stabilitu, proto také první sahá po masivním nábytku. Krb, nebo velké množství svící mnoha druhů – oheň, jakožto symbol útulného domova – to je hlavní specifikum Kozoroha. Rovněž klasické tvary, žádná avantgarda,jsou v obydlí tohoto znamení prosazovány. Jako kontrastní prvek používají Kozorozi kov. Kozoroh dává přednost odstínům fialové a jemným pastelovým barvám duhy, ovšem na podkladu bílé. Stěny má často obložené dřevem. Naopak přírodní kámen ve spojitosti s chladným kovem hojně Kozorozi uplatňují především při výběru sedacího nábytku. Nejvíce si libují v kuchyni a ložnici, obzvláště, jsou-li tyto prostory provoněny levandulí, či bylinkami. Kozoroh má rád tmavé pastelové barvy – odstínem fialové rozhodně neurazíte…

Jaký styl by se mohl líbit: komfortní styl s prvky rustikálního stylu, City Lounge, klasický styl,  dramatický styl s prvky kamene

Jak bydlí Vodnáři (21. 1. – 20. 2.)

Bydlení podle horoskopu (2/2)
Bydlení podle horoskopu (2/2) (Zdroj: archiv redakce)

Vodnáři nesnesou stísněné prostory – touží po loftovém, či ateliérovém bydlení. Vyžívají se v designu. Jakékoliv designové dekorace a moderní prvky – jak technické, tak dekorační. Centrem domova Vodnáře je místnost pro jeho tvořivost – atelier, pracovna atd. Tvary mohou být jak oblé,  tak hranaté, zde záleží na jednotlivém nastavení konkrétního Vodnáře. Silné a výrazné nasvícení, zejména v pracovních částech bytu, je u něho nezbytností. V šeru bývá podrážděný, chybí mu světlo a pocit uvolnění. Vodnář reaguje citlivě na elektřinu, pozor na tzv. dračí žíly (energetické zlomy od zásuvek a vodovodních trubek) a to zejména při umístěni postele. Má rád přírodní motivy a materiály, které dokáže mistrně zkombinovat s ocelovým designem spotřebičů či užitných předmětů. To je jeho zvláštností. Když to není designová moderna, tak Vodnáři tíhnou k ratanu či relaxačním sedacím vakům. Rádi vymýšlí nové kombinace a hledají způsob, jak si bydlení přizpůsobit sobě na míru. A jaké barvy se líbí vodnářům? Tlumené, elegantní odstíny – kovové, šedé, černé a hnědé.

Jaký styl by se mohl líbit: City Lounge, francouzský styl, okrajový minimalistický styl a jednoznačně ateliérový styl bydlení.

Jak bydlí Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Bydlení podle horoskopu (2/2)
Bydlení podle horoskopu (2/2) (Zdroj: archiv redakce)

Moře, lastury, voda – to je pro znamení Ryb naprosté specifikum. Potřebují svoji soukromou místnost, kde se mohou zavřít před světem a relaxovat. Navzdory potřebám relaxu, milují Ryby hudbu. Jejich domov je proto neustále prostupován melodiemi, byť mají mnohdy význam pouze jako kulisa. Své hnízdečko si Ryby rády plní nábytkem měkkým s oblými tvary. Ryby by se proto měly vyvarovat umělým hmotám a kovu, na který navíc reagují elektrizujícím způsobem. Nejvhodnější barvou je pro Ryby bílá. Má na ně magnetizující a léčivé účinky. Měly by si jí proto v bytě dopřát co nejvíce. Z vůni je stabilizuje jasmín, vůně jara a mořské soli. Ratanový a proutěný nábytek je snem každé Ryby. Místností číslo jedna je pro Ryby koupelna, kde by neměla chybět pohodlná velká vana a příjemné obklady teplé starorůžové barvy nebo odstínu mořských řas. Jako dekorace volí toto znamení velké svíce, vitráže, barevné sklo, keramika, nebo mořské lastury. Ryby bývají romantické povahy, proto se rády zasní a žijí v iluzi, že jejich domovem je svěží pláž na nějakém tropickém ostrově.

Jaký styl by se mohl líbit: jednoznačně rustikální styl s prvky Provence, líbit by se mohl i romantický styl, laděný například do tyrkysových barev.

Další znamení naleznete v článku  Bydlení podle horoskopu (1/2)

Text: Lucie Sýkorová
Foto: houseindesign.com, houseindesign.com, blog.homepic.info, lavenderfarm.wordpress.com, style-files.com

Publikováno: 10.09.2016

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Umíte správně položit příbory na prostřený stůl?
Umíte správně položit příbory na prostřený stůl?

Tipy a triky

Pokud jdeme do honosné restaurace, měli bychom si osvojit správné používání příboru. Jen tak se nám nestane společenské faux pas.

Víte, proč je pro většinu českých domácností zvlhčovač nutností?
Víte, proč je pro většinu českých domácností zvlhčovač nutností?

Tipy a triky

Zvlhčovač místnosti je tím nejlepším řešením pro zvlhčení suchého vzduchu. Má blahodárné účinky na váš organismus. Víte, jak si ho vybrat?

Přilákejte štěstí do svého domova s vhodnými pokojovými rostlinami
Přilákejte štěstí do svého domova s vhodnými pokojovými rostlinami

Tipy a triky

Vhodné pokojové rostliny můžete vybrat i podle proslulého asijského učení feng šuej. Zjistíte tak, které jsou pozitivní a které negativní.

Jak zatočit s vodním kamenem
Jak zatočit s vodním kamenem

Tipy a triky

Problémy s vodním kamenem řeší domácnosti v celé republice. Příčinou je tvrdá voda, která za sebou zanechává nejen nevzhledné stopy, ale ničí i spotřebiče.

Rádi byste si to v kuchyni ulehčili? Víme, jak si vše zjednodušit
Rádi byste si to v kuchyni ulehčili? Víme, jak si vše zjednodušit

Tipy a triky

Inteligentní spotřebiče do kuchyně nejsou nepřátelé, ale pomocníci. Ulehčí vám život. Nevěříte? Seznamte se s těmi nejšikovnějšími, možná změníte názor.

Rozehrajte doma symfonii vůní
Rozehrajte doma symfonii vůní

Tipy a triky

Voňavý byt je snem většiny z nás. Někdy ovšem nestačí jenom pravidelně větrat, ale naše domácí prostředí potřebuje trochu pomoci – třeba katalytickou lampy.

Zbavte domov obtížného hmyzu. Pomůžou babské rady i moderní vychytávky
Zbavte domov obtížného hmyzu. Pomůžou babské rady i moderní vychytávky

Tipy a triky

Asi každý zažil, jak je nepříjemné, když ho uprostřed noci probudí bodnutí komára nebo otravné lechtání mouchy, která si za přistávací plochu vybrala vaši ruku. Zbavte se obtížného hmyzu jednou provždy, máme pro vás hned několik způsobů, jak na to.

Jak čistit šperky v domácích podmínkách?
Jak čistit šperky v domácích podmínkách?

Tipy a triky

I nejdražší šperk ztrácí časem svůj lesk, pokud o něho správně nepečujeme. Poradíme vám, jak na to, aby vás vždy podtrhovaly vaši osobnost a dělaly vám radost svou krásou i po letech.

Pravidelná péče o spacák se vám vyplatí
Pravidelná péče o spacák se vám vyplatí

Tipy a triky

Péče o spacák je důležitá činnost z mnoha hledisek. Především jde o jeho živostnost, kterou pravidelnou péčí ještě prodlužíte. Neméně důležité je i jeho čištění.

Na čištění skvrn od trávy povolejte zdatné pomocníky
Na čištění skvrn od trávy povolejte zdatné pomocníky

Tipy a triky

Čištění skvrn od trávy je noční můrou každé hospodyně. Jsou nevyzpytatelné a úporné, ale vyzkoušet na ně můžete několik osvědčených prostředků, které by je měly odstranit.

S čistou digestoří bude vaše kuchyně jako ze škatulky
S čistou digestoří bude vaše kuchyně jako ze škatulky

Tipy a triky

Čištění digestoře, a to venkovního pláště i tukového filtru, vyžaduje pravidelnost, nicméně pokud ho nezanedbáte, strávíte údržbou minimum času.

Děsí vás osminozí návštěvníci? Zkuste se jich zbavit šetrně
Děsí vás osminozí návštěvníci? Zkuste se jich zbavit šetrně

Tipy a triky

Pokud vám vadí pavouci v domě, zbavte se jich šetrnou a přírodní cestou, která na ně mnohdy výborně funguje, a je navíc ekologická i ekonomická.