Víme jak vybrat vířivku pro byt – rozhodně to není nemožné

Dnešní životní tempo je neodmyslitelně spojené se všudypřítomným spěchem a hlavně stresem. Čas na nás tlačí v práci i osobním životě. Máme ho málo na rodinu, natož pak na sebe. Jenže právě zanedbávání odpočinku může vést k dlouhodobému vnitřnímu neklidu, který může vyústit v nezvratné poškození našeho zdraví, nebo psychické nerovnováze.

(Zdroj: archiv redakce)

Voda – živel, který je s námi spojen odjakživa
Stres je třeba každý den účinně odbourávat, protože pouze tak se nám podaří nabrat sílu na každý nový den. Jistě, každý upřednostňuje jinou formu relaxace, ale není snad nikdo, kdo by pohrdnul vodní lázní. Není náhodou, že právě hydroterapie – tedy relaxace a léčba pomocí vody – patří k těm nejstarším způsobům, jak nabýt psychické i fyzické síly. Vodní proud, tlak a teplota dokážou nejen uklidnit mysl, ale blahodárně působí i na krevní oběh a činnost srdce, ulevují od bolesti, rozvolňují namožené svaly, podporují dobrý spánek. I to je důvod, proč jsou stále oblíbenější vířivé a hydroterapeutické vany. S nimi si totiž tu správnou pohodu můžete užít přímo doma a v soukromí.

Vířivka a byt – jde to dohromady?
Jednou s prvních překážek, na kterou lidé, pomýšlející na koupi vířivé vany narazí, je prostor. V povědomí totiž přetrvává názor, že vířivá vana je výsadou zahrad, venkovních teras a luxusních domů. Jenže to už dávno není pravda. Dokážeme vám, že své místo najde klidně i v běžném českém bytě.
Vířivé vany určené pro využití v bytě musí mít několik specifik. V první řadě je třeba pracovat modely s odpovídajícím plošným zatížením – to by nemělo přesáhnout 500 kg na m2. V opačném případě je nutná konzultace s odborníkem. Rozměry by pak měly být kompaktní, ale zároveň uživatele v nejmenším neomezovat. Vířivá vana dlouhá do 2 metrů a široká do 1,5 metru by měla poskytnout dostatečný komfort pro dva a někdy dokonce tři uživatele.

Víme jak vybrat vířivku pro byt – rozhodně to není nemožné
Víme jak vybrat vířivku pro byt – rozhodně to není nemožné (Zdroj: archiv redakce)

Hledání vhodného místa

Míst, kam takovou vanu umístit, je několik. Majitelé bytů s balkóny nebo lodžiemi mají hledání vhodného prostoru ulehčené. Vířivá vana najde své místo právě tam. Stejně tak lze využít například střešní terasy. Vaně totiž povětrnostní podmínky nijak nevadí – celoroční provoz je zajištěn i v době studené české zimy.
Ostatní musí trochu zaimprovizovat. Pokud budete na vanu myslet třeba při rekonstrukci bytového jádra, lze ji vhodně zakomponovat do koupelny. V ostatních případech je možné pomýšlet třeba na umístění do haly, problém samozřejmě není ani některý z pokojů. Vana totiž nepotřebuje stálý přívod vody a vystačí si s napájením z běžné 230 V zásuvky.

Vzhledem k tomu, že vířivá vana v interiéru vždy znamená určité riziko, je nezbytné, aby její hydrodistribuční soustava byla vybavena systémem stavítek. Ta v případě poruchy umožní odpojit konkrétní část vany a zabránit nehodě. Pokud to koncepce místnosti umožní, je vhodné vybavit podlahu výpustí o propustnosti alespoň 50 litrů za minutu. Také je důležité myslet na to, že je třeba zachovat přístup ke všem stranám vany anebo umožnit její odtažení od stěny do vzdálenosti alespoň 40 centimetrů.

Vířivá vana do bytu je lepší velká koupelnová masážní vana
I malá vana musí zajistit maximální komfort pro všechny své uživatele. I při kompaktních rozměrech by měla nabídnout alespoň jedno anatomické lehátko pro celkovou masáž všech svalových skupin.
Sledujte i vybavenost jednotlivých masážních pozic – zde není třeba dělat kompromisy, všechny pozice by měly být náležitě osazeny dostatečným počtem trysek. Dobrou službu prokáží trysky s autorotačním systémem, které vyvinou dostatečný proud i u malých vířivek.
Samozřejmostí je pak vybavení kvalitními technologiemi. Právě u bytových vířivek je důležitá stoprocentní spolehlivost – ve vnitřním prostoru je třeba zcela eliminovat riziko úniku vody.

coral.jpg

Zdroj: archiv redakce
10 bodů podle odborníka Jana Mikiska ze společnosti SPA STUDIO

10 nejdůležitějších bodů, na které nesmíte zapomenout při výběru vířivky do bytu, shrnuje Jan Mikisek. Jeho společnost SPA STUDIO dováží a instaluje vířivky a swim spa do celé Evropy a výhradně také českým i slovenským zákazníkům. Zkušenost má s nejrůznějšími řešeními – od královských plaveckých center SWIM SPA až po malé vířivky.

♣1.    Vybírejte chytře, rozhodně ne podle nejnižší ceny. Dá se dokonce říci, že levná vířivka je znamením nekvalitního výrobku, který šetří na kvalitě provedení a celkovém provedení. Taková vana bohužel může ohrozit nejen váš majetek, ale někdy dokonce i Vaše zdraví.
2.    Sepište své požadavky. Je dobré vědět, jak často a kolik lidí bude vanu používat. Máte-li zdravotní problémy, uveďte je také. Dobrý prodejce podle toho dokáže vybrat model Vám na míru, případně zajistit úpravu (třeba změnit dispozice trysek) u již hotového modelu.
3.    Vyfoťte si prostor, kam bude vana instalována. Dobrý prodejce spolu s týmem techniků vyhodnotí jeho vhodnost a případně navrhne dílčí úpravy. V grafickém studiu se je pak možné zpracovat vizualizaci uvažovaného řešení, abyste si lépe dokázali představit, jak bude nainstalovaná vířivka vypadat.
4.    Všímejte si konstrukce vany! Aby byla vana bezpečná, dlouho vydržela a nebyla drahá na provoz, musí splňovat několik základních podmínek. Musí být vybavena samonosnou ocelovou konstrukcí, vnitřní prostor nesmí být vyplněn, musí být izolované boční panely i kompozitní podlaha pod vířivkou tak, aby bylo dosaženo efektu tepelného zámku. Vnější kontaktní povrch skořepiny byl mě být nanesen povrchem s antibakteriálním účinkem). Důležité je také obložení vany, které by mělo mít dobré izolační vlastnosti.
♣5.    Kontrolujte vybavení vířivky včetně vnitřních technologií. Zjistěte, od jakých výrobců pochází a jaké splňují certifikace. Všimněte si funkcí řídící jednotky a řídícího panelu a nechte si od prodejce ukázat veškeré alternativy. Nevhodně zvolená technologie může výrazně omezit efektivitu vířivky a tím i vaši spokojenost!
6.    Design přesně jak si přejete. Většina výrobců dokáže upravit vzhled vířivky tak, aby krásně zapadla do vašeho interiéru. Nechte si předvést portfolio materiálů a barev, které je možné využít a zpracovat si vizualizaci od bytového architekta!
7.    Nevybírejte jen z katalogu! Dobrý prodejce Vám dokáže předvést většinu modelů na živo, případně ukázat již realizované reference. U dražších modelů nebo specifických řešení nebývá ani problém využít možnosti neformální návštěvy u některého ze spokojených zákazníků!
8.    Špatný servis stojí jen nervy a peníze. Volte jen ty prodejce, kteří dokážou zajistit rychlou dostupnost svých servisních týmů, a to po celé České republice. Standardem bývá garance odstranění problému do 48 hodin od kontaktování servisního týmu.
9.    Pozor na dopravu! Dopravit vířivou vanu nebo SWIM SPA na místo instalace není jen tak! Občas je potřeba využít těžké techniky, případně vrtulníku. Ověřte si předem, kolik bude instalace stát, ať nejste nemile překvapení astronomickou sumou!
♣10.    Vyhledávejte záruky – jsou důležité! Vířivá vana by vám měla sloužit po několik desetiletí. Solidní výrobci proto dávají záruky násobně překračující zákonnou povinnost. Vyžadujte doživotní záruku na konstrukci vany a prodloužené záruky na technologie. Výrobce, který věří kvalitě svých výrobků, s nimi nebude mít problém.
www.spa-studio.cz

Víme jak vybrat vířivku pro byt – rozhodně to není nemožné
Víme jak vybrat vířivku pro byt – rozhodně to není nemožné

Publikováno: 08.09.2016

Mohlo by vás dále zajímat

Dostali jsme se konečně k montáži vany a umyvadla v koupelně

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Samotný výběr umyvadla, design, tvar a baterie k umyvadlu, je věda. Je potřeba pohlídat výšku, do které budeme umyvadlo montovat a dále pak musíme pohlídat, aby nám voda z baterie nestříkala z umyvadla nebo na obklady.

Dosluhuje vám vana? Podívejte se, jak ji můžete zrenovovat do nové podoby

Pan Včelák popisuje, jak zrenovovat starou vanu pomocí nátěru, aby vypadala zase jako nová.

Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny může být náročná jak finančně, tak i časově, pokud nemáte správný recept, jak na to.

Rekonstrukce koupelny

Ing. Jindřich Vařeka popovídá o rekonstrukci malých koupelen a ukáže řešení při volbě vany a nebo sprchy

Jak vybrat vanu nebo sprchový kout

Jaké jsou přednosti koupelnové vany a sprchového koutu.

Jak si vyrobit držák na houbu a mýdlo

Jak si vyrobit držák na houbu a mýdlo

ČTĚTE DÁLE

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.

V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok
V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok

Interiér

Námořnický design sahá až do dob slavných mořeplavců a pirátů, a díky němu se nám ani v zimě nebude tolik stýskat po prohřáté písečné pláži.

Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou
Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou

Interiér

Kouřové sklo povznáší prostor. Svým vzhledem nás dokáže přenést do nové atmosféry, přináší intimitu a dodává našim domovům útulnost a neotřelý vzhled.