Víte, kolik ušetříte díky přechodu k jinému dodavateli elektřiny?

Najít i tu nejmenší část, kde se dá v domácnosti ušetřit, není vůbec jednoduché. Jestli se vám po zaplacení všech záloh dělá mdlo, bude změna dodavatele téma přesně pro vás. Není třeba se ničeho bát – je to jednoduché, rychlé a nesmírně efektivní. Pokud tedy natrefíte na správného dodavatele elektřiny…

(Zdroj: shutterstock)

Srovnání dodavatelů elektřiny se vlivem zastropování cen může jevit leckomu jako bezpředmětné. Opak je ale pravdou. Přestože energetická krize oddělila na trhu zrna od plev, neznamená to, že při přechodu k jiné společnosti nemůžete narazit na nevýhodné produkty. Mnoho domácností není spokojeno se současnými platbami a vůbec netuší, že převod smlouvy k jinému dodavateli elektřiny může být řešením.

Dodavatel elektřiny, se kterým ušetříte

Ušetříte i přesto, že elektřinu do svého bytu či domu budete čerpat z udržitelných zdrojů. Platit méně, mít dobře nastavené podmínky a zároveň zbytečně nezatěžovat planetu? To zní jako pohádka. Není nic jednoduššího, než ji proměnit ve skutečnost. No ale jak na to?

Dodavatelé elektrické energie to hrají převážně na cenu. Je jasné, že úspora musí začít právě tam. Ale pokud nebudete mít sjednané podmínky přesně pro vaši domácnost, můžete na to v budoucnu doplatit. Ani ten nejlevnější dodavatel elektřiny pro vás nemusí být nejvýhodnější volbou. V elektřině sice rozdíl nepoznáte, ale v klientském servisu určitě. Vedle ceny také hlídejte:

  • možnosti odstoupení od smlouvy
  • délku trvání smlouvy
  • srozumitelné podmínky
  • transparentnost
  • počet zákazníků

Nezapomínejte ani na takové samozřejmosti, jako je online aplikace. Najít přehledně svoji spotřebu nebo provést samoodečet pro vás může být důležitější, než si myslíte. Jenom díky tomu budete vědět, kde začít šetřit. A jestli se vám náhodou nevyplatí pořídit třeba nízkoenergetické spotřebiče.

Víte, kolik ušetříte díky přechodu k jinému dodavateli elektřiny?
Víte, kolik ušetříte díky přechodu k jinému dodavateli elektřiny? (Zdroj: shutterstock)

Nejlepší dodavatele elektřiny nic neskrývá

Víte, že u dodavatele SPP můžete odstoupit od smlouvy i 15 dní po zahájení dodávek energie? Přidejte k tomu 1,3 milionu spokojených zákazníků, individuální délku smlouvy i podmínky šité na míru a máte na světě ukázkový příklad, jak by měl kandidát na vašeho nového dodavatele elektřiny vypadat. Přehledné a férové podmínky celou věc jenom podtrhávají.

Za změnu dodavatele elektřiny nic neplatíte

Můžete jedině získat. Seznam dodavatelů elektřiny se sice po turbulentním roce 2022 o něco ztenčil, ale pořád je důležité vybírat uvážlivě. Kolik ušetříte za elektřinu, si spočítejte na internetové kalkulačce. Takovou funkcionalitu dnes nabízí téměř každý dodavatel energií, mrkněte právě na SPP.cz. A jestliže chcete znát na korunu přesnou úsporu, stačí vyfotit stávající vyúčtování.

Spolehliví dodavatelé jako SPP pro vás převod smlouvy provedou zcela zdarma. S plnou mocí už dokonce nemusíte se současným dodavatelem přijít do styku. Tak se nebojte udělat ten první krok – stačí nezávazná poptávka.

Publikováno: 25.01.2023, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Jak šetřit za energie v domácnosti

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Děsí vás účty za energie? Podívejte se, za kolik energie nakupujete od dodavatele a zda by vám jiný dodavatel nenabídl lepší cenu.

Jak funguje fotovoltaika a jak ji efektivně používat?

Jak provozovat fotovoltaiku, aby sloužila správně? Fotovoltaika, to jsou panely na střeše nebo u domu a nezávislost na dodavatelích.

Domácí kutil: jak vyrobit elektřinu na chatě

Pokud máte problém s připojením elektřiny na chalupě, zkuste si ji vyrobit. A ještě spálíte kalorie a uděláte něco pro své zdraví.

Tepelné čerpadlo a jeho využití

Tepelné čerpadlo a jeho využití

Bidetové prkénko

Bidetové prkénko

Mobilní domy

Mobilní domy.

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?