Jak funguje fotovoltaika a jak ji efektivně používat?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Fotovoltaika, to jsou panely na střeše nebo u domu a nezávislost na dodavatelích. Jenže, fotovoltaiku se vyplatí pořizovat si především tam, kde máme jistotu celodenního slunečního osvitu, který nám zajistí dostatek energie. Vyplatí se spíš pořídit si fotovoltaiku s připojením do distribuční sítě, kde máte jistotu, že v případě jakékoliv nepředvídané situace nezůstanete bez elektřiny. A co všechno fotovoltaická elektrárna zvládne? Rozsvítí váš dům, ohřeje vodu i radiátory. I když zde se více uplatní tepelné čerpadlo.

Publikováno: 17.9.2023, Autor: Receptář prima nápadů 2023 (20), 17.9.2023

Mohlo by vás dále zajímat

ČEZ - spojení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem

Fotovoltaiku v Tišicích sice máme, ale Karel se vydal na další stavbu, kde se chtěl dozvědět něco o dalším způsobu montáže a to napojení fotovoltaiky na čerpadlo. Dozvěděl se, jak probíhá montáž, jaké jsou typy spojení, jak probíhá samotné napojení fotovo

Na dotazy diváků odpovídá odborník na fotovoltaiku

Fotovoltaika – nad dotazy diváků

Fotovoltaika, nebo tepelné čerpadlo?

Vše, co potřebujete vědět o fotovoltaice, tepelném čerpadlu a jaké potřebujete systémy.

Jak připevnit držáky fotovoltaiky

Jak připevnit držáky fotovoltaiky na falcovanou krytinu

Battery systém a fotovoltaika? Co to je? Pojďte se podívat, co o tom Pepa zjistil.

No a mezitím a skoro i v čase, se Pepa pojede podívat do Říčan na montáž fotovoltaiky od ČEZu s battery systémem. Pepa chce vidět ještě další využití fotovoltaiky a uchovávání energie do velkých baterek pro další použití.

Proběhla montáž fotovoltaických panelů na střechu

Podle projektu si Karel vybral na střechu fotovoltaiku se systémem ohřevu vody. Nastal čas, kdy je střecha hotová a mohou se fotovoltaické panely na střechu namontovat.