4 chyby při nákupu bezpečnostních dveří

Myslíte si, že koupit dveře není žádná raketová věda? Máte pravdu, stačí zajít do obchodu, vytáhnout peněženku a určitě s nějakými dveřmi odejdete. Jen je otázka, zda budou sedět do vašeho bytu a především zda budou plnit své funkce. Estetika je sice krásná věc, ale k bezpečnosti vaší domácnosti bohužel nepřispěje. Na co byste si tedy při výběru dveří měli dát pozor?

(Zdroj: HT dveře)

1. Levným dveřím se zloději vysmějí

Chcete nové dveře? Bezpečnostní třída je to, co by vás mělo zajímat. Jedná se o nejdůležitější parametr, který zajistí, že vaše dveře opravdu odolají nezvaným návštěvníkům. Pro klidný spánek zvolte bezpečnostní třídu 3. Ta se postará o to, aby bezpečnostní dveře nebylo možné vysadit, odvrtat jejich zámek, nebo je překonat pomocí násilí.

Takové bezpečnostní dveře do bytu mají kvalitní rámovou konstrukci dveřního křídla s vnitřní výztuží z kalené oceli. Samozřejmostí je také oboustranný ocelový plášť a bezúdržbový rozvorový systém.

2. Protipožární ochrana není pro legraci

Bydlíte v bytě? Pak budou vaše bytové bezpečnostní dveře muset mít protipožární funkci. Je to kvůli tomu, že většina novějších domů a prostor okolo bytu byla zkolaudována v režimu, který vyžaduje ochranu před požárem.

Dříve, než dveře zakoupíte, si proto zjistěte, zda se vás tato podmínka týká. V případě, že netýká, stejně byste si dveře bezpečnostní s protipožárními vlastnostmi raději měli pořídit. Můžete díky nim získat lepší pojistku a hlavně klid, který je k nezaplacení.

3. Bezpečnostní dveře starou zárubeň novým kouskům nenaučí

Chcete umístit nové bezpečnostní dveře do stávající zárubně? Zaděláváte si na pořádný problém. Dveře totiž nikdy nepřilnou tak, jak by bylo potřeba, což bude mít negativní dopad na tepelně-izolační vlastnosti i útlum hluku. Problém může i nastat s těžkými dveřmi, na které nejsou staré zárubně uzpůsobeny. Pak hrozí, že tíhu nevydrží a dříve či později přestanou držet úplně.

4. Výběr nespolehlivého dodavatele pocítíte

Na internetu najdete spoustu nešťastných komentářů od lidí, kteří se snažili ušetřit a vybrali si nespolehlivého dodavatele. Poučte se z nich a najděte raději dodavatele, u kterého převažují pozitivní reakce a reálné fotky z montáží bezpečnostních dveří do bytu. Jen tak budete mít jistotu, že jste pro výběr kvalitních bezpečnostních dveří udělali maximum.

4 chyby při nákupu bezpečnostních dveří
4 chyby při nákupu bezpečnostních dveří (Zdroj: HT dveře)

 

Publikováno: 06.06.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.