Technické zlepšováky - brzdičky v pantu a neviditelný pant

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

František Závorka nám představí některé novinky. U skříněk oceníme možnost zabudovat brzdičku, která je integrovaná do samotného pantu. Na některé stávající panty ji lze přidat, výměna pantů tedy není nutná. Další novinkou je polohování horních dvířek při zavírání a brzdění dvířek při dovírání. Především děti ocení další novinku, kterou je bezpečnostní odskočení dvířkové desky při riziku přiskřípnutí prstů. Poslední novinkou je designová vychytávka - skryté interiérové panty určené pouze pro dveře.

Publikováno: 06.04.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (11)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak namontovat panty skříňky

Připevnit panty ke skříňce se dá několika způsoby a Minutový manžel Pepa vám ukáže, jak pracovat s laminem, vloženým a naloženým pantem.

Kované klepadlo na dveře

Kovové klepadlo na dveře je krásná dveřní dekorace, která plochu dveří povýší opravdu o level výš. Podívejte se, jak se takové klepadlo vyrábí.

Domácí pant na vrátka

Pan Žerdík představuje svůj nápad, jak vyrobil pant na vrátka.

Oprava pantu svěšených dveří

Pokud máte problém s povoleným pantem u dveří, poradíme vám, jak odbrousit barvu a pant následně svařit. Také ukážeme, jak případně pant zbrousit.

Jak opravit dvířka pracovního stolu

Pokud máte vytrhlý pant z dvířek, ukážeme vám, jak bruskou dvířka zbrousit, zalepit polyuretanovým lepidlem a následně pant zpátky nasadit.

Jak vyrobit dřevník

Jak si vyrobit mobilní dřevník z několika dílů ukáže kutil Pavel Zeman.