Jak vyměnit okna

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Rekonstruujete dům či byt a součástí rekonstrukce jsou okna, za která nechcete řemeslníkům platit hříšné peníze za jejich montáž? Montáž oken není nemusí být tak složitá, jak si můžete myslet. Pokud znáte vodováhu, metr a pár dalších kutilovin, tak se nemusíte ničeho bát. Pavel Zeman vám s Láďou Hruškou společně ukáží, jak si můžete okna namontovat doma bez pomoci řemeslníků.

Publikováno: 22.7.2018, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2018 (12)

Mohlo by vás dále zajímat

Připravte své chuťově buňky, udělejte si domácí raffaello kuličky

Jak si udělat domácí raffaello kuličky levně a hlavně jednoduše

Budeme montovat dovezená okna z VEKRA

Marek Poustecký, montážní technik z firmy VEKRA, prošel s Pepou probíhající montáž oken a vstupu na terasu. Ukázal pepovi, na co je dobré si dát pozor při samotné montáži a jak by měli řemeslníci připravit vstupní otvory pro samotnou montáž.

Montáž střešního okna

I když pořád v jednom kuse prší, tak střecha postupuje a došlo také konečně na montáž střešního okna. Josef nejdříve fachmanům vysvětlil přípravu smontování střešního okna před vlastní montáží a pak už šli řemeslníci na to. Cože? Motorovou pilou?

Jak správně vyměnit okna

Jak na výměnu oken? Jednoduchý postup má v kutilském rukávu Pavel Zeman.

Na stavbě v Tišících pokračuje nivelace podlah, přitopit a jde se na to

Před samotnou nivelací je potřeba všechny podlahy v celém domě, i včetně podlah ve sklepě a suterénu, důkladně vyčistit. Po vyčištění podlah řemeslníci po potřebném změření vlhkosti a napenetrování provedli přesnou nivelaci podlah.

Upoutávka pořadu Řemeslo nenahradíš

Pořad Řemeslo nenahradíš hledá mezi studenty řemeslnických učilišť a škol (mezi mladými podnikateli) zajímavé a inspirativní příběhy mladých lidí, kteří se rozhodli vyučit se řemeslu a řemeslem se do budoucna nebo již i při studiu živit.