Perníkové muffiny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Kdo má rád muffiny bude chtít vyzkoušet náš další recept. Vzhledem k tomu, že se blíží doba Vánoc, připravíme si perníkové muffiny. Jak na ně nám řekne paní Gabriela Kratochvílová. Připravíme si kypřící prášek do perníku, vejce, hladkou mouku, olej, mléko, cukr, med, povidla, sušené švestky namočené v rumu a kakao. Smícháme suroviny a připravíme husté těsto. Do forem si přidáme papírové košíčky, do kterých si nachystáme švestky. Naplníme košíčky asi do poloviny a můžeme dát péci.

Publikováno: 17.5.2019, Autor: Gondíci s. r. o. (30)

Mohlo by vás dále zajímat

Muffiny z červené řepy

I přes velké množství skvělých vlastností řepy ji velmi málo využíváme. Řepové muffiny jsou skvěle chutnají a jsou opravdu zdravé.

Muffiny s kopřivovým krémem

Muffiny s krémem už jste určitě ochutnali. Ale co takhle připravit krém z čerstvých kopřiv? Podle našeho videa to hravě zvládnete.

Špagetové muffiny

V tomto videu si v rámci naší soutěže připravíme recept z Rakovníka. Paní Lenka Knotková nám ukáže špagetové muffiny.

Co si připravit ze švestek

Reportáž o tom, jak využít švestky, které nám zbyli ze zahrady. Jak z nich udělat například kompót nebo sušené dobroty, které můžeme využít jako zdravé vánoční cukroví.

Proces výroby slivovice a příprava drinků ze slivovice

Proces výroby slivovice a příprava drinků ze slivovice

Jak oživit světýlka

Pokud se vám doma válejí světýlka, můžete si je oživit pomocí papírových kelímků na muffiny, které je upravíte nůžkami a následně připevníte na světýlka.