Péče o psí srst

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na jaře se začínají psi drbat více. Začínají alergie, parazité a blechy. Je zapotřebí důkladně kontrolovat psí srst. Nejlépe je vzít hřeben a vyčesat mu srst. To co vyčešeme dáme na bílý ubrousek a navlhčíme. Pokud se nám to rozpadne do červených teček, má pes blechy. Objevili se už i klíšťata a proto je nejlepší použít osvědčené prostředky, jako je obojek, spoton, nebo sprej. Při sprejování je důležité rozhrnout srst až na kůži. Pokud má pes na kůži fleky a zarudlá místa, je nutné navštívit veterináře. Při koupání je dobré použít správný šampon. pokud se zablátí venku, stačí mu umýt jen packy a břicho. Vhodné je použít dětský heřmánkový šampon.

Publikováno: 30.01.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2012 (12)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak domácím mazlíčkům ostříhat drápky a pečovat o srst i uši

Pravidelná údržba a vyčesávání srsti je velmi důležitá zejména u dlouhosrstých plemen. Čištění uší a stříhání drápů svěřte raději odborníkům.

Blechy a klíšťata u psů

Dozvíte se několik rad, jak předejít blechám a klíšťatům u vašeho psa.

Jak na psí parazity

Jak na psí parazity

Ošetření se souhlasem - ležení na boku, sudy, stříhání drápků na boku

Málokterý domácí mazlíček si nechá "beztrestně" ostříhat drápky nebo podávat léky. Máme pro vás chytrý nápad, jak na to.

Ošetření psa se souhlasem

Pes nedokáže svému majiteli říci, že ho něco bolí nebo vysvětlit, že je mu něco nepříjemné. Ale můžete ho naučit komunikovat pomocí gest.

Výhody a nevýhody krátkosrstých a dlouhosrstých psů

Jaké jsou výhody a nevýhody dlouhostrstých a krátkosrstých psů a jaká je správná péče.