Výhody a nevýhody krátkosrstých a dlouhosrstých psů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

MVDr. Michaela Riedlová s námi krátce popovídá o hlavních výhodách a nevýhodách dlouhosrstých a krátkosrstých psů. U krátkosrstých plemen nevyžaduje srst žádnou speciální péči, ale chlupy takovýchto psů se zapichují do koberců a oděvů. Dlouhosrstí psi také samozřejmě línají, ale jejich chlupy se při úklidu snadno odstraňují. Dlouhé srsti musíme věnovat náležitou péči. Línají i pudlové, je pouze mýtem, že ne. Zvykat na česání musíme pejska hned od mala. Ideální hřeben je takový, který má kombinaci dlouhých a krátkých ostnů. Psa češeme pravidelně, klidně i obden. V nerozčesané srsti se drží parazité, jako jsou například blechy či klíšťata. Koupat psa bychom měli maximálně 1x měsíčně, ne častěji. Na psa používáme kvalitní šampon pro psy. Můžeme použít i lidský šampon, ale pejska poté opláchneme ještě citronovou šťávou, aby bylo pH kůže kyselejší.

Publikováno: 3.6.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (22)

Mohlo by vás dále zajímat

Morčata s loknami

Morčata s loknami

Chov králíků a králičí sušenky

Láďa Hruška navštíví mladého chovatele králíků Jakuba Pavelku a ten mu vysvětlí, jak se o králíky starat. V závěru Láďa připraví králičí sušenky.

Chov perských koček

Jiří Slabý ukazuje perské kočky a vysvětluje, jakou jim věnovat péči.

Jak pečovat o srst maltézského psíka

Pokud si plánujete pořídit Maltézského psíka, určitě budete rádi za informace ohledně jeho chovu.

Jak domácím mazlíčkům ostříhat drápky a pečovat o srst i uši

Pravidelná údržba a vyčesávání srsti je velmi důležitá zejména u dlouhosrstých plemen. Čištění uší a stříhání drápů svěřte raději odborníkům.

Péče o koně v zimním období

Jak pečovat o koně v zimě? Péče o koně v zimním období je sice náročná, ale velice účelná.