Nové odrůdy celere a trvalek

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

S novými odrůdami celeru nás seznámí paní Ludmila Dušková. Odrůda Albín je bulvový celer, s bílou dužinou, který nevytváří vnitřní dutiny. Z řapíkatých celerů si ukážeme odrůdu Nuget, která vytváří silné stvoly. Použít se dají obě části rostliny, stvol i řapík. Mohutnou sazenici vytváří celeropetržel, který je velmi aromatický. Naťový celer Jemný také vytváří ohromné rostliny s jemnou chutí. Na podzim se na listech celeru objevuje skvrnitost. Jedná se o houbové onemocnění. U květin si představíme sbírku cinií. Patří mezi nejpěstovanější květiny. Jsou to letničky, které vydrží dlouho do podzimu. Dělí se na skupiny drobnokvětých, velkokvětých. Z nich nejžádanější jsou jiřinkokvěté cinie. Další jsou kaktusokvěté cinie, které mají také celou škálu barev. Na závěr si ukážeme trvalky, které vydrží kvést až hluboko do podzimu. Většinou jde o vyšší druhy, které jsou vhodné do vázy. Zajímavá je agastache, která se dá usušit a neztrácí barvu ve váze. Další je řebříček, rudbékie a ostrožky. Janeba je vysoká trvalka k plotu. Hezké jsou i kokarda a rozrazil. Povíme si o dělení trvalek na podzim, například knifofie.

Publikováno: 28.9.2007, Autor: Receptář prima nápadů 2007 (29)

Mohlo by vás dále zajímat

Druhy cínií a trvalek

Druhy cínií a trvalek

Nové odrůdy celerů

Paní Ing. Ludmila Dušková představila v reportáži nové odrůdy celerů na trhu

Recept na celerové smaženky

Máte rádi celer? Podle receptu naší divačky si zkuste připravit celerové smaženky, které můžete připravit podobně jako bramboráky.

Sušení květin

Pan Porš představuje květiny a trávy vhodné k sušení a popisuje, jak je správně sušit.

Polévkové koření

Polévkové koření se vám v kuchyni bude hodit. Prozradíme, jaké další ingredience k česneku, petrželi, celeru a pórku budou potřeba a jak si toto koření vytvořit.

Výroba polévkového koření

Koření do polévky není nikdy dost. Jeho bio kvalitu zaručí pouze domácí příprava.