Domácí vinotéka

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak ideálně uchovávat víno nám prozradí znalec vína, pan Marek Šurýn. Víno je živý nápoj, mělo by být uchováváno ve stálé teplopě, lahev by měla ležet. Korek tak nevysychá a víno nedegraduje. Vinotéka je elegantním řešením. Navíc je i pěkným pohledovým prvkem v kuchyni či obýváku. Dnešní vinotéky bývají již dvouzónové, s nižší teplotou dole a vyšší nahoře. Při pořizování vinotéky nejdříve vymyslete prostor, kde vinotéku umístíte. Vinotéka vydává jemný zvuk, tak aby nerušila. Teplota v místnosti by neměla kolísat a měl by tam dobře cirkulovat vzduch. Velice praktická je i možnost umístit otevřenoou láhev do vinotéky "na stojáka".

Publikováno: 08.11.2016, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2016 (27)

Mohlo by vás dále zajímat

Vinotéka z novodurové trubky

Krok po kroku vám ukážeme, jak si z obyčejné novodurové trubky, kterou je potřeba jen rozřezat a zbrousit, jednoduše vyrobíte domácí vinotéku.

Vyrobte si vinotéku z novodurové trubky

Video návod na výrobu vinotéka z novodurové trubky krok za krokem

Zpestřete si interiér rustikální vinotékou

Jak si vyrobit jednoduchou vinotéku v rustikálním stylu poradí Láďa Hruška

Víno

Zajímáte se o víno, nebo ho jen rádi pijete? V tom případě se jistě rádi dozvíte, jak si správně vybrat dobré víno.

Jak poznat kvalitní víno

Víno je nápoj, který se pije už přes 6000 let. Jak ale vybrat kvalitní víno je pro některé z nás možná stále složité. Zjistíte, jak vybrat víno podle ceny, odrůdy nebo etikety a následně jak a jaké víno skladovat doma.

Jak skladovat víno

Reportáž o správném uskladnění vína v případě, že nemáme sklep, jakou vybrat správnou vinotéku, jaké druhy vinoték existují, jaké funkce mají...