Víno

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víno pijeme již přes 6 tisíc let a stále nám chutná. O jeho kvalitách si dnes popovídáme se someliérem panem Milanem Rusnákem. Ten nám hned na začátku prozradí, jak poznáme kvalitní víno v lahvi. Hlavním faktorem výběru vína v lahvi je cena. Lahev vína s cenou do sto korun nemá cenu ani kupovat, protože vína nad sto korunu nám nabídnou mnohem větší kvalitu. Pokud vybíráte víno podle odrůdy, určitě neuděláte chybu. Pokud však víno vybíráte podle etikety, měl by tam být ročník nebo daná odrůda. Čím více informací máte na etiketě, tím více je víno věrohodnější. V následující reportáži se dozvíte, na co je potřeba se ještě při výběru vína zaměřit.

Publikováno: 11.3.2018, Autor: Receptář prima nápadů 2018 (2)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak poznat kvalitní víno

Víno je nápoj, který se pije už přes 6000 let. Jak ale vybrat kvalitní víno je pro některé z nás možná stále složité. Zjistíte, jak vybrat víno podle ceny, odrůdy nebo etikety a následně jak a jaké víno skladovat doma.

Svícen ze skleněné láhve od vína

Krásnou dekoraci můžete vyrobit i z obyčejných věcí na vyhození. Například velmi elegantní svícen zvládne udělat každý šikovný kutil.

VLH - Jak odstranit etiketu

S pozůstatky etiket máme problém asi každý. Pepa vám ukáže, jak etiketu odstranit pouze pomocí majonézy.

Láhev od vína jako závlaha pro kytky

Pokud máte doma více květin, ukážeme, jak si z lahve se šroubovacím uzávěrem, lepidla, hřebíku a kladiva jednoduše vyrobíte závlahu.

Dekorace láhví vína

Dekorace láhví vína

Domácí vinotéka

Znalec vína Marek Šurýn popovídá o výhodách domácí vinotéky.