Poklady z popelnic

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

V dnešním díle re-use tvoření se dozvíte, jak se z věcí, vyhozených do popelnice mohou vznikat předměty užité hodnoty, které mohou dále sloužit ještě po spoustu let. Zjistíte například, jak se z nejrůznějších zbytků může zrodit téměř nová židle nebo sedačka. Vsupte do světa čalouníků a naučte se vyrobit si nábytek na míru.

Publikováno: 7.4.2024, Autor: Libovky Pepy Libického 2024 (6), 7.4.2024

Mohlo by vás dále zajímat

29. díl: Jiří Liška - Čalouník

Jiří Liška se rozhodl pokračovat v tradici a pracuje spolu se svým otcem jako čalouník. Zaměřují se na renovaci starého generačního nábytku, který pak slouží lidem dál dlouhé roky.

Renovace nábytku a leštění chromu

Uměli byste vyleštit chromové části vašeho nábytku, kolo nebo vodovodní baterii? Hlavně nepoužívejte drátěnku, jinak chrom poškrábete. Ukážeme Vám, jak na to!

Přetvořte starou vaničku na stylovou poličku

Stará plechová vanička může mít spoustu využití, než jen na tradiční koupání. Může se také použít jako originální koupelnová polička.

Bubny ze starého kartonu a PET lahve

ReUse - jak zpracovat kartonové role od koberců a plastové lahve? Nevyhazujte je a vyrobte si z nich parádní bubínek.

Re-use dílna a renovace starého nábytku

K čemu využít zbytky čalounických látek? No přeci k upcyklovaným výrobkům. Například se ze zbytků látek dá přečalounit staré křeslo po babičce.

Dekorace ze starých kartonových krabic

Staré kartonové krabice nemusí sloužit jen jako obalový materiál, ale lze z něj vyrobit spoustu dalších užitečných a dekorativních věcí.