Možnosti interiérových dveří a aktuální trendy

Dřívější vnímání dveří jako interiérového prvku, který plní hlavně funkci oddělení jednotlivých místností, je dnes doplněno o emoční stránku a mnoho z nás požaduje vedle fungujících praktických vlastností dveří i jejich moderní a designový vzhled, který z dřívější popelky mnohdy dělá dominantní prvek v interiéru.

Posuvné dveře IDEALINE CHESS v posuvu do stropu PREMIUM, zdroj: JAP
Posuvné dveře IDEALINE CHESS v posuvu do stropu PREMIUM (Zdroj: JAP)

Jaký je aktuální designový trend? Jednoznačně vládne minimalismus, který už není jen doménou umění, filozofie nebo architektury, ale stal se vyhledávaným životním stylem. Minimalismus přináší do designu jednoduchost, nadčasovost, oproštění od všeho nadbytečného. Tomu se přizpůsobilo i konstrukční a materiálové řešení moderních interiérových dveří.

Otočné dveře MASTER, skrytá zárubeň a obklad stěny EFEKTA
Otočné dveře MASTER, skrytá zárubeň a obklad stěny EFEKTA (Zdroj: JAP)

Populární při zařizování interiérů jsou aktuálně dveřní křídla atypických rozměrů, mnohdy vyplňující celkovou výšku od podlahy až ke stropu. Toto důmyslné konstrukční řešení umožňuje eloxovaný hliník, z kterého je vyroben rám dveří. Spojení tohoto klasického materiálu a výplně z kaleného skla vytváří dveře s jednoduchým designem a velkou pevností, takže je opravdu možné volit atypické rozměry. „V současné době jsou velmi žádané skleněné výplně, pro které je charakteristické pohledové rozdělení skla. U novinky, dveří IDEALINE, tento požadavek řešíme použitím subtilních svislých nebo vodorovných hliníkových profilů v různých vzájemných uspořádáních,“ vysvětluje Petr Paksi, jednatel firmy JAP a pokračuje: „Zajímavý trend reflektuje varianta dveří WOOD. Rám těchto dveří je také z hliníku, ale je obalený dýhou v dekoru ořech nebo dub“.

Posuvné dveře IDEALINE WOOD VERTICAL v posuvu do stropu PREMIUM
Posuvné dveře IDEALINE WOOD VERTICAL v posuvu do stropu PREMIUM (Zdroj: JAP)

Pevný hliníkový rám má i další zajímavé využití, a to jak z hlediska použitého materiálu na výplň dveří, tak z hlediska celkových parametrů, jako je výška nebo zvuková izolace. „Pokud chcete mít doma opravdový nezaměnitelný originál, dopřejte si dveře MASTER. Opláštění rámu je možné různými materiály, sklem, MDF deskou v surovém, lakovaném nebo dýhovaném provedení, zrcadlem, lamináty, kamennou dýhou nebo magnetickou tabulí, a to i v jejich libovolné kombinaci,“ doplňuje Petr Paksi. U konstrukce dveří tohoto typu můžete a nemusíte dodržet jednotnou podobu křídla z obou stran.

Posuvné dveře MASTER do stavebního pouzdra NORMA STANDARD
Posuvné dveře MASTER do stavebního pouzdra NORMA STANDARD (Zdroj: JAP)
Posuvné dveře IDEANET v posuvu do stropu PREMIUM
Posuvné dveře IDEANET v posuvu do stropu PREMIUM (Zdroj: JAP)

Interiérové dveře jsou k dispozici v otočné i posuvné variantě. U obou provedení lze spojit příjemné s užitečným a dveře zkombinovat se skrytými zárubněmi, které umožní dveřím se stěnou přesně lícovat. „Skryté zárubně, kromě minimalistického designu, nabízejí i další nezanedbatelné výhody,“ říká Petr Paksi z JAP a jmenuje je: „Jsou voděodolné a vlhkuvzdorné. Vyrábíme je ve standardních, ale i atypických rozměrech, a to i bez nadpraží nebo do šikmých podkrovních prostor. Skryté zárubně nelimitují výšku dveří, alespoň my vám dodáme dveře do maximální výšky 3700 mm. Díky kvalitním materiálům je standardem poskytnutí pětileté záruky.“ www.japcz.cz.

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Jak hoblovat falc dveří?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

V domácí dílně můžeme dobrý falc u dveří vytvořit horní frézkou nebo správným elektrickým hoblíkem.

Jak vybrat dobré bezpečnostní dveře

Reportáž o bezpečnostních dveřích, jaké druhy dveří existují a jak vybrat správné dveře.

Využití posuvných dveří

Využití posuvných dveří

Nákup nových dveří

Na co si dávat pozor a co máme vyžadovat při nákupu nových dveří.

Posuvné dveře

Jak si vyrobit posuvné dveře?

Renovace starých dveří pomocí plastové fólie

Renovace starých dveří pomocí plastové fólie

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?