Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou

Kouřové sklo oživuje trend ze 70. let. Je vnímáno jako lehká retro volba, která se stala v současnosti velkým trendem. Jeho vlastnosti dokonale odpovídají současnému, ale i minimalistickému designu v interiéru a stalo se hitem letošní sezóny. Jak začlenit sklo do interiéru? Máme pár nápadů.

Kouřové sklo dodává místnosti neotřelý vzhled
Kouřové sklo dodává místnosti neotřelý vzhled (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Kouřové sklo v interiéru

Kouřové sklo vnáší do interiéru zahalenou průhlednost, která vytváří lehký dojem intrik. Působí náladově, lehce i svůdně. Estetického dojmu docílíme především rafinovaným retro půvabem, který působí zcela nadčasově.

Kouřové sklo se stalo oblíbeným materiálem v interiérovém designu. Do prostoru vnáší současně moderní a ostrý pocit, propouští světlo a zároveň odděluje prostor dle naší potřeby. Jednoduše se integruje do prostoru, nemusíme se tudíž obávat, že by interiér připomínal flashback z éry diskoték. Ve skutečnosti se můžeme spolehnout na noblesní propojení minimalismu, který podtrhuje estetiku interiéru.

Použití kouřového skla v domácnosti je poměrně všestranné. Použít je můžeme nejen jako dekorativní příčky, interiérové dveře, nábytek, ale i nejrůznější designové dekorace. Jeho nahnědlé či šedé zbarvení vnáší do domácnosti trendy náladové vibrace a dodává prostoru moderní eleganci.

Dekorativní příčka z kouřového skla je ideální předěl ložnice a koupelny
Dekorativní příčka z kouřového skla je ideální předěl ložnice a koupelny (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak začlenit kouřové sklo

Velice zdařilou integrací kouřového skla do interiérového designu je např. průsvitná stěna oddělující koupelnu od ložnice, která umožňuje vstup z jedné nebo obou stran stěny. Stylové řešení představují i dveře skříně z tohoto materiálu. Získáme naprosto čistou linii, díky které můžeme jednoduše začlenit prostor místnosti.

Další místností, kam můžeme zakomponovat kouřové sklo je kuchyně. Dvířka kuchyňské linky opatřená tímto materiálem umožní diskrétní vystavení obsahu skřínek. Zapomínat nesmíme ani na designovou vinotéku či možnost použití svítidel z tmavého skla. Ať už dáváme přednost lustrům, nebo nástěnným svítidlům, kouřové sklo funguje v místnosti skvěle. Dobře ji osvětlí, a přitom ji nijak nezatemňuje.

Šatní prostor mohou zdobit dveře z tmavého skla
Šatní prostor mohou zdobit dveře z tmavého skla (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Výhody a nevýhody kouřového skla

Kouřové sklo poskytuje jistou úroveň soukromí. Snižuje viditelnost zvenčí, ale přitom stále umožňuje průchod světla. Tónovaná povaha skla pomáhá též snižovat oslnění sluncem. Jeho největší předností je však estetický vzhled. Tmavé sklo dodává prostoru nádech sofistikovanosti a elegance.

Sníženou průhlednost kouřového skla můžeme vnímat i jako nevýhodu. Navíc má tmavé sklo tendenci absorbovat a zadržovat více tepla ve srovnání s čirým sklem, což může ovlivnit energetickou účinnost v budovách. Kouřové sklo je navíc dražší.

Dveře a příčky z kouřového skla

Kouřové sklo se do interiéru používá jako dekorativní prvek. Použít je můžeme jako příčky pro oddělování prostoru nebo posuvné dveře. Jedná se o skvělý a efektivní způsob, jak rozdělit jednotlivé prostory např. v podobě šatny. Tmavé sklo vypadá úžasně nejen v současných a minimalistických prostorách, ale také chladným způsobem kontrastuje rustikální i vintage prostory.

Rozdělení prostoru kouřovým sklem je zdařilá forma soukromí
Rozdělení prostoru kouřovým sklem je zdařilá forma soukromí (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nábytek z kouřového skla

Skřínky z kouřového skla působí skvěle jako výzdoba kuchyní a jídelen. Umožňují nenápadně předvést nádobí či šálky. Psací stoly i jídelní či odkládací stolky z tmavého skla okamžitě pozvednou prostor na novou úroveň. Vypadají skvěle a odvážně. Dalším způsobem, jak zahrnout toto sklo do domácnosti, jsou nejrůznější lampy, stolní i závěrná svítidla.

Odkládací stolek z kouřového skla dodá místnosti nový rozměr
Odkládací stolek z kouřového skla dodá místnosti nový rozměr (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak stylizovat kouřové sklo

Zapracování trendu kouřového skla do stávajícího dekoru může být někdy obtížné. Použitím menších předmětů však máme možnost naplnit prostor nádechem elegance. Stolní doplňky z tmavého skla mohu být důstojným způsobem, jak dodat interiéru moderní šmrnc ze 70. let. Zdařilým způsobem jsou např. vázy. Překrývající se skleněné vrstvy vytváří pocit dynamiky, umocňují hru průsvitnosti a jiskřivé světlo svíček navíc zesiluje efekt světla a stínu.

Doplňky z tmavého skla dodají místnosti šmrnc
Doplňky z tmavého skla dodají místnosti šmrnc (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud chceme posunout trend na další úroveň, můžeme zaplnit prostor nábytkem ze 70. let, jakým jsou huňaté koberce, hnědé, rezavé či krémové odstíny sedacího prostoru. Kouřové sklo se navíc dobře kombinuje s kontrastními materiály, jako je zemitý travertin, tmavý bronz nebo žebrované dřevo. U kouřového skla můžeme myslet v širším spektru. Nemusí mít pouze černý odstín. Barevná škála se pohybuje od jemně šedé až po teplou jantarově hnědou.

Jak vytvořit nadčasový styl použitím kouřového skla

Pokud chceme, aby se kouřové sklo stalo dominantou v naší výzdobě, musíme docílit správné rovnováhy. Velice vhodným doplňkem je např. kombinace sušené pampové trávy zasazené do šedé vázy z tmavého skla ve tvaru dešťové kapky. Zdařilou kombinací je také zakomponování mosazného či bronzového skleněného lustru z foukaného skla se starožitným ořechovým stolem. Zmírníme tak dramatičnost tradičního stylu.

Suchá tráva ve váze z tmavého skla je skvělý doplněk interiéru
Suchá tráva ve váze z tmavého skla je skvělý doplněk interiéru (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ať už plánujeme přejít ve výzdobě do 70. let, nebo jen přidat pár interpunkcí v podobě vázy z kouřového skla, tyto doplňky dodají našemu interiéru vizuální zajímavost a nadčasový vzhled.

Zdroj informací: www.digsdigs.com, www.smokedbyewe.com, www.housedigest.com, www.bhg.com

Publikováno: před 2 týdny, Autor: Beata Boháčová

Mohlo by vás dále zajímat

Proběhla montáž nového zabezpečovacího systému

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na stavbě je už velké množství věcí, předmětů a materiálu a tak je potřeba vše řádně zabezpečit. Fachmani se rozhodli pro pořízení nového zabezpečovacího systému.

Rosení oken

Rosení oken

Vyrábíme dušičkovou lampu ze skla

Návod na výrobu mozaikové lampičky.

Malování na sklo

Malování na sklo

Čištění skel sprchového koutu

Čištění skel sprchového koutu

ČTĚTE DÁLE

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.

V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok
V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok

Interiér

Námořnický design sahá až do dob slavných mořeplavců a pirátů, a díky němu se nám ani v zimě nebude tolik stýskat po prohřáté písečné pláži.

Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou
Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou

Interiér

Kouřové sklo povznáší prostor. Svým vzhledem nás dokáže přenést do nové atmosféry, přináší intimitu a dodává našim domovům útulnost a neotřelý vzhled.