Teplo domova i pocit luxusu – to vše přináší do interiéru ořechové dřevo

Tmavé ořechové dřevo se letos vrací do interiérového designu. Do prostoru vnáší nádech elegance a sofistikovanosti. Místnostem dodává hloubku. Toto tmavé dřevo může být součásti nábytku, podlah nebo i dekorativních prvků. V kombinaci se světlejšími barvami vytváří výrazný kontrast a poskytuje uzemňovací prvek monochromatickému schématu pokoje. Jedná se o všestranný nadčasový trend. Ořech je oblíbenou volbou mezi návrháři, kteří je mohou použít jak pro tradiční design, tak i pro moderní styl. Použití tmavého dřeva vytváří v interiéru luxusní a příjemnou atmosféru.

Ořechové dřevo vnáší do interiéru luxus
Ořechové dřevo vnáší do interiéru luxus (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ořechové dřevo voní luxusem

Ořechové dřevo je materiál par excellence. Je rafinované, elegantní a jedinečné. Perfektně se hodí do vybavení všech místností domu, protože se jeho klíčové odstíny výborně kombinují s ostatními světlými prvky. Jeho dávná historie mu dodává aristokratický a umělecký půvab. Zároveň se však jedná o jedinečný prvek, který dokáže proměnit přírodní původ na funkční materiál. Tmavé dřevo je elegantní a vnáší do našich domovů přirozený půvab.

Zatímco svět interiéru zaznamenal velké změny, tmavý ořech je vítanou, stálou a velice oblíbenou volbou designerů. Svou přirozenou tmavou barvou perfektně doplní jakýkoliv interiér. Ořechové dřevo je velice rozšířené. Na světě existuje zhruba 60 druhů tohoto dřeva, můžeme je vidět v nejrůznějších barevných odstínech. Nejoblíbenější je však ve své tmavé a intenzivní podobě.

Velice oblíbená je tmavá varianta dřeva
Velice oblíbená je tmavá varianta dřeva (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Proč volit ořechové dřevo do našich domovů?

Hustý tmavý odstín ořechového dřeva vnáší do našich domovů teplo a šmrnc. Vytváří útulné prostředí i pocit luxusu. Jeho přirozená barva v kombinaci se světlými materiály dodává interiéru hru světla a tmy, čímž přispívá k intenzivní estetice prostoru. Ořech vyzařuje čistou eleganci, která lidskému oku lahodí. 

Ořech v interiéru vyzařuje přirozenou eleganci
Ořech v interiéru vyzařuje přirozenou eleganci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ořechové dřevo můžeme použít na nábytek, podlahu, dveře nebo i nejrůznější doplňky. Tmavé dřevo zasazené do neutrálního prostředí přitáhne pozornost. Jeho kontrast ve spojitosti se svým okolím dává vyniknout minimalistickým prostorům, které vypadají rázem velmi přitažlivě.

Ořechové dřevo v interiéru

Ořechové dřevo je velice výrazné, právě proto se perfektně hodí téměř do každého stylu. Pokud jsme zastánci moderního stylu, je dobré volit ořechový nábytek s výraznými hranami. V klasickém interiéru však naopak vyniknou zaoblené tvary. Toto tmavé dřevo se hodí do každé místnosti. Velice oblíbené bývá v klasických rustikálních kuchyních. Využívat je můžeme v podobě základního materiálu, na kuchyňskou pracovní desku nebo i jako kontrastní detaily světlejších linek. Kuchyním dodává dostatek světla i nádech luxusu.

Ořechové dřevo vypadá v rustikální kuchyni úžasně
Ořechové dřevo vypadá v rustikální kuchyni úžasně (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud se rozhodneme pro ořechové dřevo do obývacího pokoje, měli bychom je nechat skutečně zazářit. Úžasně vypadá jak v industriálním stylu, tak i v retro obývacím pokoji. Vhodnou kombinací je propojení tmavého odstínu nábytku s bílými či jemně béžovými stěnami. Nábytek z ořechu podtrhnou i kožená křesla. Luxus a elegance tak na nás dýchne na každém kroku.

Elegantní ořech je vhodné kombinovat s bílou barvou
Elegantní ořech je vhodné kombinovat s bílou barvou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Teplo ořechového dřeva

Ořechové dřevo můžeme zakomponovat do jakékoliv místnosti v domě. Dokonce i ložnice na nás dýchne pohodlím, klidem a pocitem tepla. Hodí se sem nejen jako dominantní element, ale i prvek, který vytváří kontrastní body. Záleží pouze na našem stylu.

Podlaha z ořechového dřeva dýchá přirozenou elegancí
Podlaha z ořechového dřeva dýchá přirozenou elegancí (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ořechové dřevo se perfektně hodí také do předsíně. Zakomponovat je můžeme do drobného nábytku či konzolových stolků. Ve chvíli, kdy se rozhodneme pro podlahu z ořechu, proměníme předsíň v reprezentativní místnost.

Zdroj informací: www.decospan.com, www.westwing.cz, www.bontempi.it

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Beata Boháčová

Mohlo by vás dále zajímat

Medovník (Fofrmedovník)

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pravý český medovník není snadné upéct, ale s receptem Aleny Hrubé ho zvládnete za půl hodiny a chutná opravdu skvěle.

Recept na nedělní moučník - ořechové řezy s pudinkem

Připravte si ořechové řezy s pudinkem.

Jak vyrobit šikovný podnos na dobroty k televizi

Pokud se vám nechce špinit nádobí, když si k televizi nosíte nové a nové mlsky a vybírat je z umaštěných sáčků také není to pravé ořechové, vyrobte si praktický podnos.

Skvělý recept na zdravá banánová lízátka

Jak vyrobit zdravá banánová lízátka bez přidaného cukru

Ořechová bábovka

Ořechová bábovka jako od babičky v podání Ládi Hrušky

Návod na multifunkční držák do koupelny z fotorámečků

Jednoduchý návod na výrobu multifunkčního věšáku ze starých fotorámečku

ČTĚTE DÁLE

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.