7 jednoduchých stylingových nápadů, které změní místnost k nepoznání

Nudný interiér můžete změnit poměrně snadno i bez potřeby přílišné útraty peněz. Nudný pokoj nebo únavu z jeho vzhledu můžete napravit pomocí několika jednoduchých změn. Aktualizace vašeho domova není ani tak o utrácení peněz za sezónní trendové doplňky, ale spíše o přetvoření prostoru a poskytnutí něčeho nového, na co se budete moci s potěšením dívat. Nevíte jak na to? Poradíme vám a snad i trochu inspirujeme.

Nudný interiér můžete proměnit i bez nutné útraty spousty peněz
Nudný interiér můžete proměnit i bez nutné útraty spousty peněz (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nudný interiér jde obvykle proměnit snadno

Nudný interiér můžete proměnit snadno jednoduše tím, že ho přeuspořádáte. Jak? Stoupněte si a podívejte se opravdu dobře na celou místnost a zvažte, zda by nešly věci v místnosti uspořádat jinak. Existuje lepší způsob, jak byste mohli využít přirozené světlo nebo vytvořit zóny? Jaký máte konferenční stůl? Skromný konferenční stolek nesmí v žádném obývacím pokoji chybět. Víte ale, že jde rovněž o skvělý kus nábytku, na němž se můžete vyřádit a předvést svou osobnost? Můžete na něm rozmístit knihy, květiny, svíčky nebo dekorativní předměty. Pokud již takové uspořádání máte, vyměňte knihy nebo dekorační předměty, které máte schované v krabici (jistě nějaké máte). Nebojte se a vytáhněte své schované poklady, které jste si v průběhu let nashromáždili. Vystavte je ven. Prostor rázem získá osobnější tvář.

Změňte uspořádání nábytku
Změňte uspořádání nábytku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vyhoďte to, co nepotřebujete

V každé domácnosti se v průběhu let nahromadí různé věci. Některé jsou už nepotřebné. Zkuste tedy odstranit to, co vám již neslouží a ubírá prostoru energii. Nebojte se udělat radikální řez. Vyřazené věci můžete darovat nebo prodat. Odstraněním nepotřebných věcí se pokoj nadechne a vy získáte prostor na nové uspořádání, které se nebude hroutit pod velkým množstvím zbytečných věcí. 

Změňte svůj úhel pohledu 

Pokud jste unavení ze vzhledu své místnosti, zkuste do prostoru začlenit to, co je za oknem. V ložnici můžete třeba umístit postel pod okno, čímž se stane středobodem místnosti. Výhled z vašeho obývacího pokoje pak můžete maximalizovat tak, že k němu uspořádáte sezení nebo přesunete některé pokojové rostliny. Pokud v pokoji nemáte příliš mnoho květin, můžete si jich pořídit více – získáte tím pocit většího propojení s přírodou. Do místností je rovněž vhodné zakomponovat i zrcadla tak, aby odrážela výhled na vodu, panorama nebo zahradu. Chcete, aby okna vypadala větší? Zkuste závěsy zavěsit co nejvýše a ideálně tak, aby sahaly od okraje k okraji. 

Zaplňte prostor květinami
Zaplňte prostor květinami (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Dejte si pozor na barvy 

Stalo se vám, že se váš pokoj během let proměnil v barevnou změť různobarevných doplňků? Proveďte inventuru. Vyberte si jen jednu dominantní barvu, a podle toho řiďte vše ostatní. Sjednoťte barvy přehozů, ubrusů, závěsů, polštářů, koberečků, dek, váz a dalších předmětů. Prostor tak bude působit promyšleněji a stylověji. Tento přístup funguje nejen v obývacím pokoji, ale i v jakékoliv jiné místnosti v bytě. 

Nepodceňujte moc knihovny 

Pořídili jste si knihovnu, ale používáte ji jako další úložný prostor? Myslíte si, že to působí pozitivně? Zvažte, zda by nebylo dobré, aby knihovna sloužila svému původnímu účelu. A pokud v ní přece jen máte nějaké knihy, zvažte jejich uspořádání. I zde není od věci, abyste nechtěné knihy vyřadili. Při úklidu knihovny do ní zakomponujte nějaké pěkné pokojové rostliny s dlouhými šlahouny. Vypadají na knihovně skutečně působivě. 

I uspořádání knihovny může změnit interiér
I uspořádání knihovny může změnit interiér (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Upcyklujte starý nábytek

Pokud jste připraveni zašpinit si ruce a máte doma starý nábytek, můžete ho opravit a upcyklovat. Existuje spousta bezvadných nápadů, které dokáží proměnit nábytek v jedinečné kousky.

Pozvedněte prostor osvětlením 

Aby transformace nudného pokoje byla dokonalá, dotáhněte osvětlení místnosti k dokonalosti. Vhodně zvolené osvětlení může totiž pozvednout náladu v místnosti. Experimentujte s různými zdroji světla. Použijte stojací lampy, závěsná i řetězová světla, která mají příjemnou teplou atmosféru. Při hledání toho správného osvětlení zvažte možnosti inteligentního osvětlení. Přirozené světlo maximalizujte výběrem lehkých a vzdušných úprav oken.

Zdroj informací: bhg.com, domestika.org, madaterra.com 

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás dále zajímat

Využití prostoru za dveřmi

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Využití prostoru za dveřmi

Ukažte nám, jak bydlíte

Dnes se opět podíváme na zajímavé trendy v bydlení. Stačí si pustit naši reportáž.

Výroba šikovné knihovny z odřezků různých typů desek

Víte, že správny kutil použije každý kus dřeva? Tak třeba na výrobu netradiční knihovny.

Výroba knihovny z odřezků

Jak využít odřezky? Víte, že správny kutil použije každý kus dřeva? Tak třeba na výrobu netradiční knihovny.

Na návštěvě u Rut Kolínské

Receptář navštívil byt v centru Prahy, kde bydlí rodina Rut Kolínské.

Výmalba pokojů

Dáša Kouřilová si povídá o možnostech výmalby pokojů.

ČTĚTE DÁLE

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.