Vdechněte svému bydlení barvu, texturu i život

Po krásném bydlení touží snad každý z nás. Ať jsme mladí, nebo již starší generace, chceme, aby náš dům vypadal luxusně a draze, a to bez přehnaných pořizovacích nákladů. Samozřejmě jsou mezi námi i movitější lidé, kteří běžně využívají služeb designérů. Pokud však chceme, aby nás inovace nezruinovaly, hledáme inspirace, kde se dá. Pokusíme se vám nastínit několik nápadů, které zvelebí domov, ale peněženku nezatíží.

Všichni toužíme, aby náš dům vypadal luxusně
Všichni toužíme, aby náš dům vypadal luxusně (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Co dělat, aby dům vypadal luxusně?

Existuje mnoho způsobů, jak docílit toho, aby náš dům vypadal luxusně a draze. I za malé peníze můžeme hravě dosáhnout drahého vzhledu domova. Úspěch netkví ve vynaložené částce – ba naopak. Méně je někdy více a v zařizování exkluzivního bydlení to platí dvojnásob. Všichni bychom rádi žili v krásném a udržovaném prostředí. Dělá nás to šťastnějšími a napomáhá přivolat pocit spokojenosti. Žije se tak zkrátka o poznání lépe.

Víte, kdy dům vypadá luxusně?

Každý projekt sjednocení interiérového designu by měl začínat u zklidnění. Existuje spousta tipů, jak toho docílit. Začít bychom však měli vždy u kompletního vyklizení domova – nepořádek luxusu neprospívá. Je dobré se zbavit veškerých přebytečných a nepotřebných věcí a začít inovovat s čistým štítem.

Exteriér je vidět jako první

Pohledy náhodných kolemjdoucích spočívají na exteriéru našeho obydlí a vytváří prvotní dojmy. Existuje pár jednoduchých triků, aby dům vypadal luxusně. Stačí, abychom natřeli vstupní dveře, vylepšili fasádu, upravili či rozšířili vstupní verandu – zařiďte ji drobným nábytkem, přidejte květiny a vaše obydlí bude působit draze.

Venkovní terasa je známkou luxusu
Venkovní terasa je známkou luxusu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pořiďte si nábytek s charakterem

Ty tam jsou dny, kdy byl hlavním znakem interiérové designu dokonale sladěný nábytek. Dnes se nosí zajímavé kousky s charakterem. Kombinací moderního nábytku se starožitnými kousky můžeme vytvořit opravdu jedinečný prostor. Rozhodneme-li se obohatit interiér dřevěnými prvky, nemusíme se rozhodně držet při zemi. Monotónnost a neustále se opakující stejný druh dřeva již není v módě. Místnost pak působí poněkud ploše. Mírné barevné odchylky dřevěných dekorací utvářejí naopak sofistikovaný a uhlazenější vzhled.

Starožitné kousky ladí s modernou
Starožitné kousky ladí s modernou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Kombinujte texturu a panely

V dřívějších dobách se obložení stěn používalo spíše jako jistá metoda izolace. Nyní se však jedná o velice oblíbený způsob, jak dodat místnosti pocit gravitace, který okamžitě křičí „drahé“. Obkládat můžeme nejen stěny v kterémkoliv pokoji. Tradiční možnost použití obkladů stěn můžeme povýšit na architektonickou zajímavost v podobě obložení stropu. Povětšinu času přehlížená součást interiéru se tak zviditelní. Navíc můžeme touto formou zdůraznit výšku prostoru a přispět tak k pocitu, že dům vypadá luxusně. Jedná se o cenově výhodný způsob zdobení interiéru.

Obložení stěn voní drahotou a luxusem
Obložení stěn voní drahotou a luxusem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vhodné osvětlení dodá pocit, že dům vypadá luxusně

Jestliže chceme, aby náš dům vypadal luxusně a draze, neobejdeme se bez lustru. Moderní, ale i tradiční domácnosti mohou těžit z okamžité elegance lustru, který ani nemusí být nijak drahý. Např. výrazné závěsné svítidlo přitáhne pohled vzhůru ke stropu, zdůrazní výšku místnosti a prostor bude sám o sobě vypadat větší a světlejší. Pořízení velkolepého výrazného lustru, který může být jak zdobený, tak i rokokový, vylepší pokoj a povznese jej na jistou úroveň.

Lustr přitáhne pozornost
Lustr přitáhne pozornost (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Renovace schodiště

Schodiště je nedílnou součástí struktury nejednoho domu. Zpravidla se jedná o první věc, kterou návštěva při svém příchodu uvidí. Aby náš vchod do domu byl působivý, je dobré dát schodišti nový kabát. Opravené zábradlí nebo chytře natřená balustráda může změnit způsob, jak lidé vnímají náš domov. Volit můžeme i zcela nové schodiště. Jedná se o dokonalý způsob, jak proměnit únavný prostor na stylové a přívětivé místo. V případě, že totální změna je pro nás finančně nepřijatelná, existují různé varianty, jak schodišti vdechnout nový život. Jednou z nich je např. elegantní dřevěná podlaha, která dodá místu estetickou hodnotu.

Schodiště je dominantou domu
Schodiště je dominantou domu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Řezané květiny v domě

Může se to zdát jako samozřejmost, ale čerstvé květiny působí jako záblesk, který dodá prostoru nekonečnou dekorativní hodnotu. Jedná se o rychlý a efektivní způsob, jak docílit, aby dům vypadal luxusně a draze. Květiny vnáší do místnosti nejen barvu a texturu, ale i život a vůni.

Květiny vnáší do domu život a vůni
Květiny vnáší do domu život a vůni (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Umění si zamilujete

Holé stěny působí poněkud prázdně. Obrovské panoramatické fototapety jsou však druhým extrémem. Pokud výběru vhodných děl věnujeme dostatek času, můžeme získat kousky, které podstatně změní celkový vzhled místností. Naše obydlí pak může vypadat autenticky a smysluplně. Aby dům vypadal luxusně, nesmíme však tento proces nijak uspěchat.

Holé stěny jsou prázdné
Holé stěny jsou prázdné (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Koberce už luxusem nevoní

Podlaha je klíčovým prvkem, pokud jde o udání tónu jakéhokoliv interiéru. Aby dům vypadl luxusně, je dobré volit materiály přírodního vzhledu. Dřevěné podlahy jsou velmi oblíbené pro svůj autentický a přirozený vzhled, odolnost a teplo pod nohama. Každé místnosti dodají nadčasovou krásu a drahý vzhled.

Dřevěná podlaha udává tón interiéru
Dřevěná podlaha udává tón interiéru (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pro získání drahého dojmu a pocitu luxusního domu existuje nespočet dalších rad a triků. Zaměřit se můžeme např. na schování veškerých nevzhledných kabelů. I když žijeme v době pokročilých technologií, nemusíme se nutně brodit klubky odporných hadů kabelů, draze vypadající domov kabely neukazuje. Designově a luxusně působí též kusové vintage koberce. Stejně tak je dobré věnovat pozornost nejrůznějším drobnostem a detailům, ale i estetickým dekorativním prvkům, jakými jsou třeba dřevěné trámy nebo zakomponované luxusní materiály.

Zdroj informací: www.blesserhouse.com, www.homesandgardens.com, www.marthastewart.com

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Beata Boháčová

Mohlo by vás dále zajímat

Lístečkové náušnice z kůže

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Návod na výrobu lístečkových náušnic.

Tabule

DIY

Ekologické a nízkoenergetické domy

V této reportáži si popovídáme o stavbě ekologických a nízkoenergetických domů. Jako host přišel pan Jiří Makovec.

Sezóna vířivek začíná

Toužíte po vířivce? Seznamte se s ní.

Šafrán a bolest

Aby bylo bolesti jako šafránu

Podívejte se s námi na unikátní sbírku modelů aut

Modely aut vyrobené uměleckým kovářem jsou rozhodně luxusním unikátem.

ČTĚTE DÁLE

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.

Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem
Dopřejte si luxus a obklopte se doma mramorem

Interiér

Dokážete si představit mramor v interiéru? Každé místnosti dodá nádech luxusu, ať už ho použijete na obklady, dlažbu, pracovní desku, nebo jen jako dekoraci.

Přineste do svého domova rokoko, budete IN
Přineste do svého domova rokoko, budete IN

Interiér

Moderní rokoko je opět v módě. A nutno říci, že v současných interiérech vypadá doopravdy skvěle. Co máte udělat, abyste i vy měli u sebe rokoko?

Odhlučněte si interiér
Odhlučněte si interiér

Interiér

Na odhlučnění interiéru je vhodné využít materiál, který izoluje, ale i může prostor výrazně obohatit. Obkladový panel se hodí do každého vnitřního prostoru.

Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek
Fondue jako kouzlo společenského aspektu i výjimečný zážitek

Interiér

Fondue do kuchyně je praktický pomocník i speciální pomůcka pro nevšední pohoštění. Záruku výjimečného zážitku zajistí správně vybraný spotřebič.

Udělejte z malé koupelny velkou
Udělejte z malé koupelny velkou

Interiér

Správné zařízení malé koupelny je stěžejní pro to, aby působila větším dojmem a vám se v této místnosti lépe trávil čas. Jaká pravidla přitom dodržet?

Useň lze využít v interiéru
Useň lze využít v interiéru

Interiér

Originálním materiálem můžete vytvořit zajímavý design nejen v bytě nebo domě, ale i na chalupě. Useň v interiéru je nadčasová a dodá prostoru jedinečnost.

V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok
V námořnickém stylu panuje doma léto celý rok

Interiér

Námořnický design sahá až do dob slavných mořeplavců a pirátů, a díky němu se nám ani v zimě nebude tolik stýskat po prohřáté písečné pláži.

Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou
Dejte svému domovu větší šmrnc a nadčasový vzhled. Kouřové sklo je ideální volbou

Interiér

Kouřové sklo povznáší prostor. Svým vzhledem nás dokáže přenést do nové atmosféry, přináší intimitu a dodává našim domovům útulnost a neotřelý vzhled.