Pořiďte nejmenším správný stoleček pro děti

Nepostradatelným doplňkem dětského pokoje je stoleček pro děti. Dětský pokoj představuje mnohem více než pouhé místo pro odpočinek – je to prostor pro hraní a učení a důležitým prvkem pro tyto činnosti je vhodný stůl. Jak pro ně vybrat ten nejlepší?

Stoleček pro děti je důležitou součástí pokoje (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Stoleček pro děti je důležitou součástí pokoje (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vybíráte stoleček pro nejmenší? Víme, na co se zaměřit

Stoleček pro děti je důležitým vybavením, kde se děti učí, tvoří, ale i hrají. Proto při jeho výběru dbejte na důležité parametry, abyste našli pro své děti a jejich aktivity ten nejlepší. Od bezpečnosti a ergonomie až po hravý design – vyberte stoleček, který podpoří jejich rozvoj a zároveň zajistí spokojený i pohodlný čas strávený u stolu.

Výška je pro stoleček pro děti důležitá

Optimální výška, jakou by měl stoleček pro děti mít, hraje zásadní roli v zajištění pohodlí a ergonomie dětského pracovního prostoru. Nastavení výšky stolu by mělo být takové, aby odpovídalo výšce dítěte, což napomáhá zabránit špatnému držení těla a nežádoucímu namáhání páteře. Svou roli hraje také výška sedáku židle.

  • Pro nejmenší děti věkové kategorie od 2 let s výškou 80 až 95 cm je ideální volbou stůl s výškou 40 cm a židličkou se sedákem ve výšce 21 cm.
  • Děti výšky 93 až 116 cm využijí stolek o výšce 46 cm a sedákem židle ve výšce 26 cm.
Stolek bude sloužit ke hraní i učení
Stolek bude sloužit ke hraní i učení (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Některé stoly určené pro děti nabízejí možnost nastavení výšky. To je výhodná funkce, která vám umožní individuální přizpůsobení stolu pro děti, které právě v tomto období prochází rychlým růstem. Tato flexibilita v nastavení výšky umožňuje stolu „růst“ společně s dítětem, což zajišťuje, že pracovní prostor zůstává optimální a ergonomický i s postupujícím věkem a fyzickým vývojem dítěte. Stoly s možností regulace výšky také podporují dlouhodobou udržitelnost.

Vybírejte stolky pro nejmenší podle materiálu

Materiál stolu není jen praktickým hlediskem, ale také důležitým faktorem z hlediska bezpečnosti a estetiky. Vybírejte stoly vyrobené z kvalitních a nezávadných materiálů, které jsou odolné a zároveň se snadno udržují. Tradiční dřevo zůstává oblíbenou volbou pro svou přírodní krásu i odolnost, ale moderní materiály, jako je laminát či plast, jsou velmi variabilní, co se barev i možných tvarů týká, a přináší tak mnoho atraktivních možností.

Výběr materiálu by měl zohledňovat nejen vizuální stránku, ale i bezpečnost dětí. Materiály šetrné k životnímu prostředí jsou důležitým kritériem při výběru stejně jako povrchová úprava – musí být vhodná pro nejmenší a být v souladu s bezpečnostními normami, ale zároveň taky hezky doplňovat dětský pokoj.

U stolku se najde místo i pro dospělého
U stolku se najde místo i pro dospělého (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Umístěte stůl na vhodné místo

Optimální umístění stolu v dětském pokoji může výrazně ovlivnit koncentraci a celkovou pohodu dítěte během různých činností. Umístěte stůl do prostoru s dostatkem přirozeného světla, ideálně poblíž okna. Tato poloha nejenže podporuje lepší viditelnost, ale také snižuje únavu očí. Samozřejmostí je potom vhodná lampička. Zohledněte ale také další aspekty, jako jsou elektrické zásuvky, aby byl stůl na bezpečném, ale zároveň funkčním místě.

Vychytávky pro dokonalý dětský stůl

Stoly vybavené výsuvnými zásuvkami či skrytými úložnými prostory představují optimální řešení – pracovní prostor snáze udržíte bez nepořádku a můžete vše potřebné snadno uložit. Tato praktická vylepšení nabízejí skvělý způsob, jak ukrýt psací potřeby i hračky, a pracovní prostor tak bude vždy čistý a pomůcky přehledně uložené. To nakonec přispívá i k celkovému vzhledu pokoje, který pak bude budit dojem místa bez nepořádku.

Stolek může mít mnoho podob, které budou děti bavit
Stolek může mít mnoho podob, které budou děti bavit (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Na co dalšího se při výběru stolečku pro děti zaměřit?

  • Při volbě stolu pro děti se zaměřte na modely s hravým designem a živými barvami, které motivují děti ke hře i učení. Kreativní design a jasné barvy nejenže vizuálně oživí dětský pokoj, ale přitahují děti k jeho využívání.
  • Prověřte, zda jsou hrany stolu zaoblené, a dbejte na pevnou a stabilní konstrukci nábytku. Zaoblené hrany minimalizují možné nebezpečí úrazů a jsou vhodné pro nejmenší děti. Stabilní konstrukce stolu poskytuje bezpečné a spolehlivé prostředí pro nejrůznější činnosti.
  • Volte stoly, které neobsahují příliš složité detaily, které ztěžují údržbu. Výhodou jsou materiály odolné vůči skvrnám, které zjednodušují udržení stolu v čistotě zejména při kreslení a malování.

Zdroj informací: hezkynabytek.cz, biano.cz

Publikováno: před 3 týdny, Autor: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Stůl pro studenty musí mít správné parametry
Stůl pro studenty musí mít správné parametry

Interiér

Vybíráte pracovní stůl pro studenty? Nezapomeňte se potom zaměřit na důležité parametry, aby byl nejen stylový, ale také dokonale funkční a ergonomický.

Len v interiérovém designu
Len v interiérovém designu

Interiér

Len v interiéru je zajímavým přírodním materiálem, který dodá místnostem klasický styl. Velmi dobře se čistí a udržuje a materiály z něj vydrží velmi dlouho.

Kuchyňská pracovní deska jako odraz životního stylu i designových preferencí
Kuchyňská pracovní deska jako odraz životního stylu i designových preferencí

Interiér

Kuchyňská pracovní deska dokresluje vzhled celé kuchyně. Vhodný výběr podpoří funkčnost linky a prodlouží její životnost. Jak vybrat vhodnou desku?

Kubismus neztratil šťávu ani po více než sto letech
Kubismus neztratil šťávu ani po více než sto letech

Interiér

Kubistický interiér ve své původní podobě je přehlídkou designérských nápadů, čistých tvarů i zajímavých barevných kontrastů. V mnohém může inspirovat i nás.

Sláma nepatří jen do chléva. Zkuste slámové dekorace!
Sláma nepatří jen do chléva. Zkuste slámové dekorace!

Interiér

Sláma jako výzdoba bude opravdu originálním prvkem ve vašem interiéru. Nemusíte se bát kombinovat různé styly a prvky. Tato přírodnina se hodí všude.

Multifunkční hrnec – pomocník, který šetří čas i peníze
Multifunkční hrnec – pomocník, který šetří čas i peníze

Interiér

Multifunkční hrnec je ideální spotřebič do každé kuchyně. Svou variabilitou přípravy pokrmu konkuruje ostatním spotřebičům. Jak vybrat správný hrnec?

Zkoukněte nové trendy v bytovém textilu pro rok 2024
Zkoukněte nové trendy v bytovém textilu pro rok 2024

Interiér

Trendy v textilu se mění. Chcete levně osvěžit svůj již okoukaný interiér? Porozhlédněte se po trendovém bytovém textilu. Nevíte, co je v trendu? Poradíme.

Zařiďte školákům vhodné místo na učení
Zařiďte školákům vhodné místo na učení

Interiér

Vybíráte stůl pro školáky? Při jeho výběru se zaměřte na několik důležitých faktorů, díky kterým bude pro dítě skvělým místem pro učení i tvoření.

Jak využít kožešinu v interiéru
Jak využít kožešinu v interiéru

Interiér

Vhodný materiál do bytu, domu či na chatu vytvoří jedinečné kouzlo a zajímavý design. Vhodně zvolená kožešina v interiéru bude pro vás jistě inspirací.

Ekodesign v interiéru je klíčovým trendem naší budoucnosti
Ekodesign v interiéru je klíčovým trendem naší budoucnosti

Interiér

Ekodesign je populárním trendem, protože zohledňuje potřeby prostoru i okolní přírody. Chcete vědět více? Máme pro vás zajímavé informace.

Pusťte si do domu koloniální styl bydlení
Pusťte si do domu koloniální styl bydlení

Interiér

Koloniální styl bydlení je jednoduchý a čistý. Inspirovat se můžete třeba stylem safari, který s koloniálním stylem bydlení úzce souvisí.

Květinářka radí: Výzdoba může být i minimalistická
Květinářka radí: Výzdoba může být i minimalistická

Interiér

Pro vytvoření zimní výzdoby využíváme většinou živé či umělé květiny. Zkusme pro tento čas zakomponovat do aranžmá stálezelený keř Skimmia japonica.