Když myčka nádobí, tak opravdu kvalitní! Na co se při koupi zaměřit?

Velikost a šířka myčky by měla odpovídat počtu lidí v domácnosti a také tomu, jak moc se doma vaří a jí.
Velikost a šířka myčky by měla odpovídat počtu lidí v domácnosti a také tomu, jak moc se doma vaří a jí. (Zdroj: Gorenje)
Velikost a šířka myčky by měla odpovídat počtu lidí v domácnosti a také tomu, jak moc se doma vaří a jí.
Velikost a šířka myčky by měla odpovídat počtu lidí v domácnosti a také tomu, jak moc se doma vaří a jí. (Zdroj: Gorenje)
Vestavné myčky na nádobí se dodatečně umísťují přímo do kuchyňské linky.
Vestavné myčky na nádobí se dodatečně umísťují přímo do kuchyňské linky. (Zdroj: Gorenje)
Mají přívod vody i odpad připravený pro vestavbu a přední strana myčky je přizpůsobená pro montáž desky, která odpovídá vzhledu kuchyňské linky.
Mají přívod vody i odpad připravený pro vestavbu a přední strana myčky je přizpůsobená pro montáž desky, která odpovídá vzhledu kuchyňské linky. (Zdroj: Gorenje)
Výška myček nádobí je 82 až 85 centimetrů, hloubka 55 až 63 centimetrů a na vnitřní prostor tedy nemá velký vliv.
Výška myček nádobí je 82 až 85 centimetrů, hloubka 55 až 63 centimetrů a na vnitřní prostor tedy nemá velký vliv. (Zdroj: Gorenje)
Moderní myčky nádobí mají mnoho funkcí a programů. Při pořizování myčky je vždy potřeba přemýšlet i nad tím, které využijete.
Moderní myčky nádobí mají mnoho funkcí a programů. Při pořizování myčky je vždy potřeba přemýšlet i nad tím, které využijete. (Zdroj: Gorenje)
V moderních bytech je kuchyně velmi často propojená s obývací částí a především v takovém případě je potřeba zvolit myčku s co nejmenší hlučností. Ta by měla být ideálně kolem 40 dB, maximální hranice je 60 dB.
V moderních bytech je kuchyně velmi často propojená s obývací částí a především v takovém případě je potřeba zvolit myčku s co nejmenší hlučností. Ta by měla být ideálně kolem 40 dB, maximální hranice je 60 dB. (Zdroj: Gorenje)
Výrobci se snaží jednotlivé modely od sebe odlišit především vnitřním vybavením a pro rozhodování je nejdůležitější, aby se vnitřní prostor myčky dal maximálně efektně naplnit nádobím.
Výrobci se snaží jednotlivé modely od sebe odlišit především vnitřním vybavením a pro rozhodování je nejdůležitější, aby se vnitřní prostor myčky dal maximálně efektně naplnit nádobím. (Zdroj: Gorenje)
Volně stojící myčka nádobí se může umístit v podstatě všude tam, kde je přívod vody a odpad, nejlépe samozřejmě co nejblíže kuchyňskému dřezu.
Volně stojící myčka nádobí se může umístit v podstatě všude tam, kde je přívod vody a odpad, nejlépe samozřejmě co nejblíže kuchyňskému dřezu. (Zdroj: Beko)
Výrobci se snaží jednotlivé modely od sebe odlišit především vnitřním vybavením a pro rozhodování je nejdůležitější, aby se vnitřní prostor myčky dal maximálně efektně naplnit nádobím.
Výrobci se snaží jednotlivé modely od sebe odlišit především vnitřním vybavením a pro rozhodování je nejdůležitější, aby se vnitřní prostor myčky dal maximálně efektně naplnit nádobím. (Zdroj: Pixabay.com)
Stolní mini myčka je speciální typ, určený například do kanceláře nebo do kuchyně+, kde se vaří opravdu jen málokdy.
Stolní mini myčka je speciální typ, určený například do kanceláře nebo do kuchyně+, kde se vaří opravdu jen málokdy. (Zdroj: Pixabay.com)
Účinnost mytí a sušení se označuje písmeny A až G. Spotřeba vody se udávána 280 mycích cyklů ročně.
Účinnost mytí a sušení se označuje písmeny A až G. Spotřeba vody se udávána 280 mycích cyklů ročně. (Zdroj: Pixabay.com)
Koše by měly být snadno vyndavací a přemístitelné, aby se do myčky případně vešlo objemnější nádobí – například pekáče, hrnce nebo velké mísy.
Koše by měly být snadno vyndavací a přemístitelné, aby se do myčky případně vešlo objemnější nádobí – například pekáče, hrnce nebo velké mísy. (Zdroj: Zdeněk Urban)
Mřížky na talíře by měly mít různé rozestupy, ne ale příliš široké. Důležité je i rozmístění jednotlivých trysek a otočných ramen.
Mřížky na talíře by měly mít různé rozestupy, ne ale příliš široké. Důležité je i rozmístění jednotlivých trysek a otočných ramen. (Zdroj: Zdeněk Urban)

Publikováno: 18.08.2022

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.