Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu

Moderním a elegantním doplňkem mnoha budov a interiérů se dnes stávají sklo-hliníkové dveře, které v sobě spojují krásu čirého skla s pevností a odolností hliníku. Tvoří atraktivní vstupy a přechody, umožňují prolínání prostorů, neskrývají žádné tajemství.

(Zdroj: Battente.cz)

Pro řadu architektů a jejich klientů jsou sklo-hliníkové dveře do skryté zárubně první volbou díky svému atraktivnímu modernímu vzhledu, flexibilitě designu, funkčnosti, kvalitě a odolnosti. Tato kombinace vlastností umožňuje architektům navrhovat jedinečné a elegantní budovy, které plní potřeby a požadavky zákazníků.

Sklo-hliníkové dveře si získávají srdce uživatelů z mnoha důvodů

Tvůrci i uživatelé si vybírají tento typ dveří stále častěji díky jejich přednostem. Mezi pět hlavních patří:

Estetická hodnota – krása a elegance

Sklo-hliníkové dveře se pyšní moderním a elegantním vzhledem, což může být pro architekty zásadní při navrhování staveb a interiérů, které mají být vizuálně atraktivní a dodat domácnosti nebo budově luxusní vzhled.

Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu
Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu (Zdroj: Battente.cz)

Flexibilita designu

Sklo-hliníkové dveře jsou k dispozici v mnoha provedeních, což umožňuje vybrat přesně takové dveře, které nejlépe odpovídají požadavkům a potřebám projektu. To pak umožňuje navrhovat jedinečné a originální interiéry pro různé zákazníky.

Světelnost

Pro zdraví lidí je velmi cenné přirozené denní světlo. A právě sklo-hliníkové dveře umožňují průchod světla a těžit z benefitů přirozeného osvětlení co nejvíc. Moment, se kterým architekti rádi pracují, protože prostředí s přirozeným světlem nejenže má přímý dopad na zdraví a náladu lidí, kteří se v něm pohybují a cítí se příjemně, ale také pomáhá snížit náklady na umělé elektrické osvětlení.

Funkčnost

Dveře, které se snadno ovládají a umožňují snadný přístup do místností, mohou být vybaveny různými systémy zamykání, úchyty a kováním. Sklo-hliníkové designové dveře díky tomu vytvářejí široký prostor pro práci architektů a jejich kreativitu, aby mohli uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu
Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu (Zdroj: Battente.cz)

Kvalita a odolnost

Sklo-hliníkové dveře se vyrábějí z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči povětrnostním a jiným vnějším vlivům, mají dlouhou životnost a vyžadují minimální údržbu a čištění.

Atraktivní a luxusní dveře pro různé typy interiérů

Sklo-hliníkové dveře se výborně hodí pro sídla významných firem, do kancelářských budov i rodinných domů. Zlepšují prostorovou komunikaci, protože mohou být použity jako oddělovače a zároveň spojovníky jednotlivých částí. Tyto dveře umožňují vytvořit otevřené prostředí, zatímco stále poskytují oddělení mezi místnostmi. Sklo-hliníkové dveře jsou k dispozici v mnoha různých provedeních, což umožňuje architektům a designérům navrhovat jedinečné a originální interiéry.

Prvním důležitým faktorem, který je třeba zvážit, je funkce dveří. Kde se budou dveře používat a co budou oddělovat. Pokud hledáte dveře pro kancelářské prostředí, mohou být sklo-hliníkové dveře vhodné pro oddělení konferenční místnosti nebo jako vstupní dveře do kanceláře, aby vytvářely přehledný, otevřený, moderní a přívětivý dojem. Na druhé straně, pokud hledáte dveře pro soukromý byt, mohou být sklo-hliníkové dveře vhodné pro propojení různých místností, aby se vytvořil otevřený a prosvětlený interiér.

Dveře sklo-hliník z řady BATTENTE dodají prostředí osobitý styl

BATTENTE.CZ představuje exkluzivní výběr skleněných dveří speciálně navržených pro kombinaci s bezobložkovými pouzdry z kolekce Syntesis® a skrytými zárubněmi Battente a s řadou šikmých zárubní 40 Collection. To jsou variace, které kombinují všestranný a high-tech prvek, jako je hliník s křehkou elegancí skla. Všechno je přizpůsobitelné nejenom rozměry, aby uspokojilo i ty nejnáročnější potřeby.

Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu
Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu (Zdroj: Battente.cz)

Podle velikosti dveřního otvoru a prostoru kolem dveří se nabízejí různá řešení. Posuvné dveře s jedním sklem do pouzdra, posuvné dveře s dvěma skly, otočné dveře s jedním sklem do skryté zárubně, otočné dveře se dvěma skly, dveře do šikmých zárubní atd., přesně podle potřeb konkrétního interiéru. Stejný hliníkový rám lze použít u všech typů dveří, posuvných i otočných. Požadovaný jednotný styl je zaručen, protože hliníkový rám dveří se vybírá ve stejné barvě jako zárubeň a doplňky, což zajišťuje vyvážený detail s cíleným estetickým výsledkem.

Na výběr jsou odstíny dveřního rámu z nabízené palety barev (bílá, hliník, tobacco) a u skleněné výplně namátkou kouřová, satinato nebo transparentní. Skla a rámy lze zkombinovat i se speciálním kováním určeným k těmto dveřím, které dodržuje geometrické a moderní linie. Jediným limitem je lidská představivost a kreativita.

Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu
Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu (Zdroj: Battente.cz)

Co je třeba zvážit před pořízením sklo-hliníkových dveří

Posledními faktory, které byste měli před zahájením projektu také zvážit, jsou náklady a další limitující skutečnosti.

Sklo-hliníkové dveře jsou obecně dražší než klasické dveře ze dřeva nebo plastu, takže je důležité zamyslet se nad rozpočtem včas. Pokud však hledáte kvalitní dveře, které zlepší vzhled a funkčnost interiéru, mohou být sklo-hliníkové dveře výhodnou investicí na dlouhodobé období.

Dál je třeba vzít v potaz zvýšenou křehkost. Sklo-hliníkové dveře jsou náchylnější k prasknutí nebo rozbití než jiné druhy dveří.

Možnosti designu jsou předem dané. Vzhled sklo-hliníkových dveří je omezený materiály, ze kterých jsou vyrobeny. To může být limitující pro některé zákazníky, kteří hledají specifický design nebo styl.

Pokud uvažujete o nákupu sklo-hliníkových dveří pro váš byt nebo kancelář, je důležité brát v úvahu několik faktorů. Sklo-hliníkové dveře mají mnoho výhod a jsou vhodné pro různá řešení, zároveň se mohou lišit vzhledem, funkčností a náklady. Významnými přednostmi jsou vzdušnost, přehlednost a dostatek přirozeného denního světla. Sklo-hliníkové dveře jsou k dispozici v různých stylech, barvách a designech. Je důležité si vybrat to, co bude odpovídat vašemu interiéru a vytvoří harmonický celkový vzhled. Pokud máte například moderní interiér, může být lepší vybrat minimalistický design dveří, které dodají prostoru sofistikovanou podobu.

Zastavte se v našem Showroomu BATTENTE.CZ kde najdete nejen sklo – hliníkové dveře, ale i velkorysou prezentaci skrytých zárubní, posuvných systémů a dveří.

Publikováno: 22.03.2023, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Skleník hliníková konstrukce

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Skleník hliníková konstrukce

Výhody pěstování rostlin ve skleníku

Výhody pěstování rostlin ve skleníku

Jak zateplit dveře u chalupy

Jak zateplit dveře u chalupy

Tiny House: Montáž sprchového koutu

V tiny house je potřeba se také koupat nebo sprchovat. Ukážeme vám, jak se instaluje zástěna ve sprchovém koutu.

Výběr skla pro správnou akustiku a bezpečnost

Velkoformátová skla v oknech nebo dveřích s sebou mohou nést spoustu rizik. Víte, jaké podmínky musí skla splňovat ohledně akustiky a bezpečnosti?

Jak vypadají skleněné prvky v moderním interiéru?

Sklo je nedílnou součástí našich obydlí. Nejen jako okna či výplně dveří, ale i v podobě zástěn, panelů nebo fasádách. Dnes se budeme věnovat sklu v interiérech.

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?