Hledáte vhodné stínění do administrativní budovy? Venkovní rolety vás nezklamou

Venkovní rolety sice nejčastěji vídáme jako doplněk rodinných domů či bytů, skvěle se však hodí i pro kanceláře. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom.

(Zdroj: BUILDING Shutter Systems s.r.o.)
  • Každý den bojujete v určitou hodinu se slunečními paprsky? Snažíte se natočit monitor jakýmkoliv směrem, jen aby na něj bylo alespoň trochu vidět? Je v létě v kanceláři horko k nevydržení?
  • Na pracovní schůzi se sotva slyšíte? Pod okny kanceláře se to jen hemží osobními a nákladními auty, tramvajemi a naproti přes cestu ještě ke všemu něco staví? Vést plodnou diskuzi v takovém ruchu je zkrátka velmi náročné.
  • Prezentace na dataprojektoru není pořádně vidět? Závěsy v zasedací místnosti zkrátka nezvládají pohltit všechno světlo z venku, abyste mohli týmu promítnout svou prezentaci.

Znáte tyto tři scénáře až příliš dobře ze svého každodenního života v práci? Venkovní rolety jsou pro kancelářské prostory jako stvořené.

  • Zastíní
  • Odhluční
  • Zatemní

Zastíní a ochladí

Venkovní rolety tedy samy o sobě nemají schopnost chladit, ale dokáží se kromě efektivního odstínění slunečních paprsků postarat i o odizolování jejich tepla. Oslepujícím odrazům světla od monitoru tak dejte sbohem. Stejně tak jako přehřáté kanceláři v letních měsících.

Venkovní rolety Minirol od společnosti BUILDING Shutter Systems dokáží snížit teplotu v místnosti. Na léto jako dělané, že ano? A stejnou schopnost mají venkovní rolety i v zimě, kdy dokáží ušetřit až jednu třetinu veškerých výdajů za topení. A to už může v prostorných kancelářích dělat úsporu i desítky tisíc korun za rok.

Odhluční

Není to sice ta nejdůležitější výsada venkovního stínění, ale rozhodně stojí za zmínku. Zejména při poradách a ve chvílích, kdy potřebujete klid na soustředěnou práci, ho uvítáte s nadšením. Stačí rolety zatáhnout a instantní ticho je zaručeno.

Zatemní

Venkovní rolety vám – nebo vašim zaměstnancům – poslouží i v případě pravidelných školení a zhodnocení, na kterých pracujete s dataprojektorem. Velmi často však přes tenkou tkaninu závěsů prosvítá světlo a promítaný obsah tak není na plátně pořádně vidět. Přitom stačí opět zatáhnout rolety a prostory se kompletně zatemní.

A jak dlouho takové venkovní stínění vydrží spolehlivě fungovat? Běžně kolem 20 let. Budete-li se o něj však starat a pravidelně mu dělat údržbu, klidně to zvládne i o dalších deset let déle. Nechte si vypracovat nezávaznou kalkulaci u některého z výrobců – třeba u české značky Minirol.

Publikováno: 15.12.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Libovky - 54 - Letní kuchyň - 2. díl

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Připevnění venkovních žaluzií na okna letní kuchyně

Stínění v interiéru

Zařiďte si v interiéru kvalitní stínění.

Jak pověsit záclony

Pověsit závěsy a záclony na okno může být pro mnoho lidí problémem. Zkuste je nahradit zajímavou alternativou v podobě římských rolet či japonských posuvných stěn.

Zastínění oken

Zastínění oken

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?