3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu

Už vás nudí okoukaný vzhled vaší ložnice a přemýšlíte nad změnou? Přinášíme vám tři chytré tipy, které pro vás mohou být inspirací k proměně vaší ložnice. Nechte zapracovat fantazii a vytvořte si prostor, ve kterém se vám bude opět krásně usínat.

3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu
3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu (Zdroj: stellaateliers.cz)

Pokud byste rádi dali vaší ložnici novou tvář, určitě myslete na to, že ložnice je místnost určená pro relaxaci, odpočinek a klidný spánek. Proto byste neměli používat zbytečně rušivé prvky, ale zaměřit se spíše na to, aby celkové vyznění interiéru bylo uklidňující a navodilo příjemnou atmosféru.

Proměnu ložnice můžete pojmout hned několika způsoby. Pokud vám finanční rozpočet nedovoluje utratit velkou částku za kompletní rekonstrukci, existují i možnosti, jak i s málem dokážete doslova divy. Vezměme to tedy od těch jednodušších změn, až po ty náročnější.

1.Rychlá sezónní proměna – povlečení a ložní textil

Chcete změnu, ale nemůžete si dovolit dělat velké úpravy? Nebo byste rádi, aby vaše ložnice měnila svůj vzhled průběžně s tím, jak se mění roční období? V tomto případě je nejlepší, když provedete jednoduché změny.

Úplně nejjednodušší způsob, jak obměnit vzhled ložnice je výměna povlečení. Protože postel je většinou hlavní dominantou prostoru, hraje povlečení opravdu důležitou roli v tom, jak prostor celkově působí. Při výběru se zaměřte hlavně na barvu a vzor povlečení.

  • Světlejší odstíny (bílá, písková, krémová, pastelové odstíny žluté, zelené nebo modré) působí velmi svěže a dodají ložnici elegantní a vzdušný vzhled.
  • Červené, hnědé a oranžové povlečení vytváří pocit tepla.
  • Modré, zelené nebo fialové povlečení vás pocitově ochladí.

Vzory na povlečení také dokáží divy. Pokud chcete, aby ložnice působila romanticky a něžně, sáhněte po luxusním květovaném povlečení. Pro moderní vzhled volte povlečení s geometrickými vzory a pokud chcete, aby ložnice vypadala elegantně, rozhodně zvolte jednobarevné ložní prádlo.

3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu
3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu (Zdroj: stellaateliers.cz)

Svou roli samozřejmě hraje i materiál povlečení. Abyste se dobře vyspali, sáhněte po povlečení z nejkvalitnější egyptské Mako bavlny, které vyniká výjimečnou hebkostí, měkkostí a prodyšností. Bavlněné povlečení navíc nedráždí pokožku, a to ani tu citlivou.

Kromě povlečení vybavte ložnici i dalšími textilními doplňky. Čím více textilu, tím útulnější ložnice bude. Dekorační polštářky, přehozy a plédy v barvách ladících s povlečením budou postel krásně zdobit a doslova vás budou lákat, abyste si zalezli do měkkoučké postele a hodili všechny starosti za hlavu.

Náš tip na proměnu:

Máte-li rádi květy, můžete si pohrát s povlečením s květinovým vzorem a barevným podkladem. Krásné luxusní povlečení ALISA s motivem rostlin v zelených a modrých tónech na bílém podkladu prosvětlí i tu nejtmavší ložnici. Pokud ale stejnou ložnici doplníte o květované povlečení KAMELIA v růžovo-fialovém odstínu, získáte příjemné romantické zátiší.

3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu
3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu (Zdroj: stellaateliers.cz)

U moderního povlečení s jednoduchým geometrickým vzorem můžete jen díky změně barvy udělat z ložnice úplně nový prostor. S povlečením RUBEN v zeleno-zlatém odstínu bude prostor vypadat honosně. Pokud peřinu a polštář obléknete do šedo-zlatého povlečení BOBBI, získáte decentní lože s nádechem luxusu. Všimněte si, jak i změna plédů pomůže vyladit celý prostor, a přitom jde o takovou drobnost.

3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu
3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu (Zdroj: stellaateliers.cz)

Všechna zmíněná povlečení pocházejí od české značky Stella Ateliers, která se zaměřuje na výrobu luxusního povlečení z pravé egyptské Mako bavlny a v nabídce najdete i heboučké plédy, povláčky na polštáře, dekorační polštářky a přehozy na postele. Můžete si tak nadesignovat celou ložnici podle svých představ.

2.Proměna atmosféry – výmalba stěn, barvy na nábytek, dekorace

Jestli se nebojíte zásadnější proměny, vyzkoušejte kromě změny ložního textilu přidat i novou výmalbu stěn, vzhled nábytku a obměnu dekorací. Ani tato větší proměna ložnice vás finančně nezruinuje a přitom si můžete vytvořit úplně nový osobní prostor.

Začít můžete výmalbou stěn. Nemusíte nutně přemalovat všechny stěny. Úplně stačí, když si zvolíte jednu dominantní stěnu, většinou tu, kterou vidíte jako první, když vstoupíte do ložnice nebo tu, u které je čelo postele. Hezky působí také dekorační tapety nebo fototapety. Chcete usínat v blízkosti písečné pláže nebo na pokraji zeleného lesa? Všechno je možné.

3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu
3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu (Zdroj: rust-oleum.cz)

Sami se můžete vrhnout i na renovaci nábytku, se kterou vám pomohou barvy na nábytek. Kvalitní a odolné barvy na nábytek najdete u prodejce Lakmarket, kde vám jistě poradí, která barva bude nejvhodnější na konkrétní povrch, který budete renovovat. Co třeba vyzkoušet přetřít starou židličku na růžovo, komodu na bílo nebo skříň na příjemnou khaki zelenou? Nebojte se experimentovat. Výrazné barvy na nábytek mohou ze starých kousků udělat nové originální prvky ložnice a naopak krémové křídové barvy na dřevěný nábytek dokáží zklidnit a sjednotit i ložnici, kde dosud byl nábytek ve stylu „každý pes, jiná ves“.

Když už jste se pustili do renovace nábytku, můžete se vrhnout i na renovaci starých rámů na obrazy a fotky (opět vám mohou posloužit barvy na nábytek) nebo pořiďte rámečky úplně nové. Můžete je pak různě obměňovat a tím měnit vzhled ložnice pokaždé, když si vzpomenete. Pořiďte si i několik sad dekorací stylizovaných například podle ročních období a můžete mít novou ložnici doslova několikrát do roka.

Náš tip na proměnu:

Vodou ředitelnou barvu na nábytek v mnoha křídových odstínech nabízí značka Rust-Oleum. Tyto barvy jsou bez zápachu, takže vůbec nevadí, že s nimi budete natírat doma. Výhodou je, že barvy se dají natírat i na staré laky a nátěry a dobře kryjí už po jednom natření. Stačí, když natíraný povrch bude hladký, suchý a bez nečistot. Jakému odstínu dáte přednost?

3.Celková proměna ložnice – podlaha a nábytek

Pokud to myslíte s proměnou ložnice opravdu vážně a chcete to vzít takříkajíc „z gruntu“, začněte od podlahy. A tím myslíme opravdu výměnu podlahy. Dříve se na podlahách ložnic objevovalo lino, laminát nebo koberec, ale tyto krytiny už jsou dávno překonané a dnes se v českých ložnicích objevují především vinylové podlahy, jejichž výhody jsou nesporné – jsou krásné, odolné, dobře se udržují a na dotek působí teple, takže vás nebude studit od nohou. Pokud přeci jen toužíte po měkoučké podložce, když ráno vystrčíte nohy z postele, pořiďte si k posteli předložku ve formě kusového koberečku nebo umělé kožešinky.

3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu
3 tipy na super proměny ložnice. Vezměte to zlehka nebo z gruntu (Zdroj: tarkett.de)

Sbohem můžete dát i nevzhlednému nábytku a poohlédnout se po modernějších kouscích. Při výběru si dejte pozor, abyste sladili jak podlahu, tak výmalbu stěn s nábytkem. Obecně platí, že pokud máte stěny a podlahu světlejší, můžete si dovolit tmavší odstíny nábytku. Pokud jste se rozhodli pro tmavší odstíny výmalby a podlahové krytiny, volte nábytek spíše světlejší a vzdušnější, aby ložnice nepůsobila moc ponuře.

Náš tip na proměnu:

Odstín podlahy hraje opravdu velkou roli, proto je dobré si rozmyslet a případně se poradit se zkušeným podlahářem, jaký odstín podlahy by byl pro váš interiér nejvhodnější. My jsme pro vás porovnali dva odstíny vinylových podlah SPC vinyl Rigid z nabídky společnosti Plancher. Světlejší odstín je zastoupen podlahou Tarkett iD Click Ultimate 55 Tides SATIN a tmavší odstín představuje vinylovou podlahu Tarkett iD Click Ultimate 55-70 Tides CHARCOAL.

Pokud byla dosud vaše ložnice moc tmavá a ponurá, zkuste světlejší podlahu. Nebo naopak, pokud si potrpíte na usedlejší prostředí pro spánek, je tmavá podlaha dobrou volbou. Velmi oblíbené jsou dřevěné dekory podlahy, které navozují útulnou atmosféru a dají se kombinovat jak s dalšími přírodními materiály, tak s moderními prvky.

Publikováno: 23.08.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Jak správně vybrat lůžkoviny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víte, jaké lůžkoviny jsou pro vás nejlepší?

Úložný prostor - ozdobné krabice

Úložný prostor - ozdobné krabice

Jak vybrat povlečení

Jak vybrat povlečení

Vyrobte si sedací "pufík" například ze starého prostěradla!

Pokud vám doma přebývá starší povlečení nebo prostěradla, nemáte pro ně využití a vyhazovat do popelnice se vám nechce, máme pro vás šikovný nápad, jak si vyrobit sedací pufy.

Vhodný výběr lůžkovin

Vhodný výběr lůžkovin

Antibakteriální vysavače

Antibakteriální vysavače