Kamenná drť jako inspirace pro umělecké zahrady

Vaše zahrada je krásná, plná květin a udržovaná. Ale pokud máte chuť být ještě více kreativní, kamenná drť může vaši zahradu zkrášlit. Přečtěte si o barevných variantách kamenných drtí a způsobech jejich využití.

(Zdroj: Freepik)

Výběr kamenných drtí do zahrady

Jedním ze způsobů, jak změníte vzhled zahrady a okolí domu, je použití kamenné drtě jako okrasného prvku. V současnosti si na trhu můžete vybrat z mnoha barevných variant. Kamenné drtě jsou na prodej také v různých velikostech jednotlivých kamenů – frakcích. Kamennou drť do zahrady nejlépe zvolíte podle jejího stylu. Ať už je vše vyladěné v jednotném barevném tónu nebo budete kamennou drť používat jako kontrastní plochu zvýrazňující vybraný prvek či rostlinu.

Bílá kamenná drť z Toskánska

Jednou z nejoblíbenějších je kamenná drť bílá, která nejen že nechá vyniknout okolí, kolem kterého ji použijete, ale i prosvětlí celý prostor. Nejluxusnější z této sorty kamenné drtě je bílá mramorová drť Bianco Carrara těžená v lomech v regionu Toskánsko v Itálii. Tento materiál v masivních blocích používal pro své dílo renesanční sochař Michelangelo Buonarroti a v současnosti stejnou kamennou drť do zahrady můžete použít i vy. Bílá kamenná drť je vhodná i na hroby.

Černý mramor

Černá kamenná drť na hroby Nero Ebano je elegantní variantou mramoru. V zahradě ji nejlépe použijete do zastíněných prostor a všude tam, kde nesvítí slunce. Taktéž vynikne v interiéru, kde zvýrazní solitérní prvky jako fontány. Nejlepší využití najde jako kamenná drť na hroby, kde tvoří jednolitou bezúdržbovou plochu.

Červená kamenná drť

Od oranžové po červenou se pohybuje zbarvení mramorové kamenné drtě s názvem Rosso Verona těžené nedaleko Verony v Itálii. Tento mramor je nazývaný místním názvem „calcare rosso ammonitico“. Interiéru i exteriéru dodáte s touto kamennou drtí hřejivost a hravost, navíc rozzáříte okolní prostory.

Použití mramorových drtí

Všeobecně používejte mramorové kamenné drtě do zahrady k rostlinám, které mají v oblibě dostatek vápníku. Drtě využíváme na libovolně velkých plochách, k vysypání chodníků a teras nebo jako obrubu k bazénům a fontánám. Před aplikací drtě do zahrady zbavte danou plochu nežádoucích rostlin a jako podklad použijte geotextílii, která zamezí budoucímu růstu nevhodného plevele a znečištění půdou. Plochy, na které používáte kamenné drtě, tak budou bezúdržbové.

Lávová drť LAPILLO ROSSO

Specialitou pro prodej kamenné drtě je pro zahrádkáře lávová drť Lapillo Rosso, která pochází také z Itálie jako předchozí mramory. Výjimečná je nejen díky svému vzhledu, ale hlavně vlastnostem příznivým pro zahradničení. Svou barvou a funkčností dokážete nahradit mulčovací kůru, ale na rozdíl od ní neztrácí svou barvu, ani nehnije a vítr ji nerozfouká.

Výhody lávové drtě pro zahrádkáře

Kamenná drť z lávy Lapillo Rosso je pórovitá. V těchto pórech zadržuje vodu, která je zdrojem vlhkosti pro okolní rostliny. Další oceňovanou vlastností kamenné drtě z lávy je ochrana před slimáky, kteří její dostatečně širokou vrstvu nepřelezou, a vy tak udržíte úrodu zeleniny před nimi v bezpečí.

Využití LAPILLO ROSSO pro okrasné rostliny

S lávovou kamennou drtí uděláte krásný efekt, když pokryjete povrch půdy v květináči. Nejen že nebude tak rychle vysychat, ale rostlině dodáte i živiny, které lávová drť přirozeně obsahuje. Póry zachytí i vámi dodávané hnojivo a okrasné rostlině v květináči ho bude plynule uvolňovat. Kamenné drtě Lapillo Rosso můžete použít ke všem druhům okrasných rostlin.

Sortiment, poradenství a doprava

Pokud už máte nápad, jak design vaší zahrady posunout k vyšší dokonalosti, využijte nabídky internetového obchodu Stonex. V případě, že se budete chtít poradit s výběrem, jsou vám na infolince k dispozici odborníci, kteří se vám budou věnovat. Vybranou kamennou drť doručí až k vám domů.

 

Publikováno: 11.08.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.