Rošty do postele pro kvalitní spánek

Budíte se ráno nevyspalí a bez energie? V noci se neustále převalujete a pociťujete nepohodlí? Možná je na vině špatná postel. Kvalitní spánek je klíčový pro zdraví člověka. Kromě vhodně zvolené postele a samotné matrace záleží dále i na typu roštu, který má také výrazný podíl na kvalitě spánku. Jaký ovšem vybrat?

(Zdroj: Vyspimese.cz)

Vyberte si vhodný typ podle vašich potřeb

V oblasti postelových roštů se nabízí hned několik možností. Jednou z nich jsou lamelové rošty nebo pevné laťkové. Dále si můžete zvolit i polohovací rošty, které si jednoduše nastavíte podle momentální potřeby. Při výběru vhodné varianty je nutné brát v potaz především hmotnost člověka, který jej bude používat. Od té se odvíjí maximální nosnost. Rošt do postele může být i se zvýšenou nosností. V takovém případě je vybavený zpevněnou a zesílenou konstrukcí. Díky tomu je dosaženo maximální nosnosti až 180 kg. Minimální nosnost bývá 80 kg. Velká část zákazníků pak volí zlatou střední cestu, kdy je nosnost kolem 120 kg.

Varianta s pevnými lamelami

Lamelové rošty se dále rozdělují na pevné, s polohováním a elektrické. Aby bylo dosaženo maximálního možného efektu, je nutné, aby rošt měl alespoň 28 lamel. Větší počet zajišťuje lepší zdravotní účinek. Díky většímu počtu nedochází k prohýbání matrací. Při výběru je nutné kromě hmotnosti člověka brát v potaz také zdravotní stav. Pevný lamelový rošt se vyrábí ze smrkového dřeva. Hodí se pro taštičkové a pružinové matrace.

Polohovací varianta pro maximální pohodlí

Zdravému a mladému člověku postačuje pevný rošt, starší lidé spíše ocení polohovací variantu. Ta přijde vhod i při čtení knížky nebo sledování televize. Zvýšená poloha nohou nebo v oblasti zad vám pak poskytne příjemné uvolnění po fyzické námaze. Pro toto provedení jsou vhodné pěnové matrace, naopak nejsou vhodné taštičkové.

 

Publikováno: 24.06.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.