5 způsobů, jak využít vertikální žaluzie na 100 %

Když se řekne vertikální žaluzie, spoustě z nás se vybaví klasické kancelářské prostory. Jenomže přítomnost vertikálních žaluzií pouze v kancelářích je již minulostí. Své využití totiž najdou také v domácnostech, kavárnách, restauracích a ve spoustě dalších. Pro názorný příklad vám přinášíme hned 5 způsobů, jak se dají vertikální žaluzie využít na maximum.

(Zdroj: Zaluzieee.cz)

1.     K rozdělení místností v domácnostech, gastronomických podnicích i dalších

Jedním z praktických využití, které vertikální žaluzie nabízejí, je rozdělení místnosti na dva či více menších prostorů. Toto optické oddělení většího prostoru využijete jak v domácnostech, které mají propojenou kuchyň s obývacím pokojem, tak i v restauracích či kavárnách. Zejména pokud je nezbytné od sebe oddělit soukromou oslavu a zbytek hostů. Své využití mají vertikální žaluzie také v čekárnách a ordinacích lékařů.

2.     Zastínění oken od slunce i pouličních lamp

Své tradiční využití mají vertikální rolety v blízkosti oken. Dají se totiž použít místo žaluzií horizontálních a díky jednoduché obsluze se dá snadno ovládat přísun slunečních paprsků do místnosti. Díky tomu, že se vertikální žaluzie neinstalují přímo na okna, na rozdíl od horizontálních žaluzií, jsou okna snáze přístupná a dají se lépe čistit.

5 způsobů, jak využít vertikální žaluzie na 100 %
5 způsobů, jak využít vertikální žaluzie na 100 % (Zdroj: shutterstock)

3.     Netradiční dekorativní prvek do každého interiéru

Chcete-li do místnosti umístit netradiční dekorativní prvek, jsou vertikální žaluzie tím, co hledáte. Vyplnit prostor okolo oken či rozdělení místnosti tak můžete s pomocí vertikálních žaluzií vyřešit efektivně a stylově. Zvolit si totiž můžete takovou barvu žaluzií, která doladí interiér a nebude působit rušivě, nudně ani fádně.

Montáž žaluzií je od profesionálů rychlá a přesná. Před samotnou montáží totiž dorazí některý ze zaměstnanců a důkladně přeměří místo, na které žaluzie přijdou. Následně se domluvíte na datu samotné instalace, která proběhne rychle a precizně.

4.     Pro úsporu prostoru v menších místnostech

Trápí vás nedostatek místa v interiéru? Pokud je v místnosti tmavý kout plný věcí, které nepůsobí esteticky, ale nemáte je kam jinam dát a skříň by zabírala příliš místa v místnosti, můžete tyto věci schovat před zraky návštěv právě s pomocí vertikálních žaluzií. Nezaberou spoustu prostoru, nebudete si muset kupovat novou skříň, a díky snadnému ovládání žaluzií budete mít tyto věci vždy po ruce. Navíc tím místnosti dodáte na eleganci a žaluzie se stanou skvělým interiérovým doplňkem.

5 způsobů, jak využít vertikální žaluzie na 100 %
5 způsobů, jak využít vertikální žaluzie na 100 % (Zdroj: shutterstock)

5.     Vertikální žaluzie využijete také u balkonových dveří a u zasklených balkonů

Nachází-li se v místnosti balkonové dveře a velká francouzská okna, musíte vyřešit, jak za slunného počasí odklonit dopad slunečních paprsků do místnosti. Jednou z možností jsou závěsy a druhou právě vertikální žaluzie. Ty zcela promění vzhled interiéru. Kdykoliv bude potřeba, můžete jimi zcela zastínit balkonové dveře. Pokud budete chtít v místnosti vyvětrat, můžete bez potíží otevřít dveře vedoucí na balkon, ale žaluzie nechat zatažené a nebát se toho, že by se vám přichytily v případě průvanu do dveří, na rozdíl od závěsů. Kromě toho se dají vertikální žaluzie využít přímo na balkoně, pokud je zasklený. Ve slunečných dnech, kdy vám paprsky praží přímo na balkon, si tak lodžii jednoduše zastíníte.

Vertikální žaluzie jsou skvělým interiérovým doplňkem, u něhož si můžete navolit také barvu. Pokud jste se domnívali, že se vyrábí pouze v oné typické kancelářské šedi, máme pro vás dobrou zprávu: jsou dostupné v celé paletě barev. Vašemu interiéru tak dodají na eleganci. Dají se využít místo klasických horizontálních žaluzií u oken a balkonových dveří.

Obsluha vertikálních žaluzií je snadná a bezproblémová. Kromě toho, že vás zbaví nechtěných slunečních paprsků, snadno také rozdělí místnost na dvě části. Což je praktické ve velkých bytech, ve kterých je spojený obývací pokoj například s kuchyní, ale také gastronomických podnicích a čekárnách a ordinacích u lékaře.

Publikováno: 03.06.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.