Základní kusy nábytku, které promění interiér k nepoznání

Některé kusy nábytku jsou důležitější, než jiné. Nejen, že plní zásadní funkci, ale určují také celkovou atmosféru interiéru. Od zvoleného tvaru, typu, materiálu či barvy se následně odvíjí, jak bude celý prostor působit na vás i na případné hosty. Vybrali jsme tyto základní kousky a podívali se na ně blíž. Jak správně vybrat, abyste docílili útulného a přitom funkčního prostoru?

(Zdroj: Pexels.com/Kateřina Kubíková)

Srdce jídelny a kuchyně

Středobodem jídelny či kuchyně je bezpochyby jídelní stůl. Kuchyňský stůl je místem, u kterého se schází celá rodina alespoň jednou denně, o víkendu i několikrát. Proto je naprosto zásadním kusem funkčního nábytku, který může být ale i pěkným designovým prvkem. Oblíbené jsou například masivní dřevěné kuchyňské stoly. Je třeba ale zvážit jejich údržbu a také možnost přemístění, která je u masivních stolů kvůli jejich váze a rozměrům omezená. Masivní dřevěný kuchyňský stůl nechte vyniknout a doplňte ho například průsvitnými plastovými židlemi, nebo naopak jednoduchými židlemi stejného materiálu.

Vždy je dobré se zamyslet, zda chcete nechat vyniknout spíše židle nebo stůl. Určitě nedoporučujeme kombinovat výrazný designový stůl se stejně výraznými (například křiklavě barevnými) židlemi. Mohutný kuchyňský stůl tedy doplňte spíše jemnými tvary a barvami židlí a naopak. Průsvitné stoly se skleněnou deskou jsou také zajímavým řešením, k těm už je ale třeba výrazných židlí, které opticky ohraničí prostor jídelny.

TV stěna nebo TV stolek? To je oč tu běží

Stejně jako v případě stolu a židlí záleží na zbytku prostoru a jeho řešení. Máte v obýváku vestavěné skříně a dostatek úložného prostoru? Pak televizní stěna nebude třeba a postačí tv stolek.TV stolek je dobrým řešením také v případě, pokud máte raději vzdušnější řešení, například tedy různé jednotlivé poličky. Populární jsou například “levitující” poličky, bez viditelného zavěšení, na které můžete jednotlivě umístit několik knih, rostlinu, svíčku či jinou dekoraci. TV stolek přitom nemusí vůbec ladit s konferenčním stolkem, to je designový přežitek. Stolek pod televizí může být klidně bílý, ve dřevě nebo jiné neutrální barvě, aby nerušil při sledování obrazu. Naopak konferenční stolek plní spíše funkci společenskou a odkládací, můžete si tak s jeho barvou, tvarem a materiálem vyhrát více.

Pokud máte v obývacím pokoji centrální zeď se zajímavou tapetou, malbou či obklady, byla by škoda takový designový prvek zakrýt obývací stěnou. Obývací stěna je ale obecně skvělé řešení, které zabije několik much jednou ranou. V první řadě krásně ohraničí prostor pro zábavu, kromě toho funguje jako designový prvek, ale také úložný prostor navíc. Pokud tedy máte doma holou stěnu a přemýšlíte nad funkčním řešením, obývací stěna bude to pravé řešení.

 

 

Publikováno: 24.05.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.