Chyby, které dělá při praní téměř každý z nás. Jak se jich vyvarovat?

Není snad jiná domácí práce opředená tolika mýty, jako je praní. Tyto chyby nás pak stojí nemalé peníze. Neděláte je i vy?

(Zdroj: Samsung)

1. Zbytečně vysoká teplota

Pokud potřebujete prádlo přímo dezinfikovat, skutečně musíte využít praní horkou vodou. K běžnému praní ale skutečně postačí i nižší teploty. Jak to? Dnešní pračky umějí lépe využívat prací prostředek, mají lepší prací programy a zdokonalení dostály i prací prostředky.

2. Příliš mnoho pracího prášku a aviváže

Čím víc pracího prostředku přidáte, tím víc bude pěnit. Pračka se ale přebytku pěny nedokáže zbavit, a vám tak na prádle zbydou mapy. Řešením může být praní v inteligentních pračkách, které samy dokážou prací prostředek správně nadávkovat.

3. Špatně zvolený program

Drtivá většina z nás používá při praní pouze 1–2 programy. Na všechno. Díky použití správného programu je ale praní co nejefektivnější, tedy je vypráno co nejlépe s co nejmenší spotřebou vody a energie. Chápeme ale, že vyznat se ve všech možnostech není pro každého. Moderní pračky jsou tak chytré, že vám správný program vyberou samy. A ještě nabízejí řešení, které vám zkrátí dobu praní na polovinu a to při plné náplni a bez kompromisů (dívejte se např. po technologii QuickDrive).

4. Perete ve staré pračce

Můžete ale taky dělat vše naprosto správně, pokud však máte pračku starší 5 let, nic vám nepomůže. Praní v takové pračce je neúsporné – bere vám čas, peníze i příliš mnoho vody. Vyplatí se opravdu zainvestovat do nového spotřebiče, díky kterému v dlouhodobém horizontu v důsledku ušetříte.

Rada na závěr

Jestli nechcete na praní myslet kudy chodíte, doporučujeme vám pořídit si chytrou pračku. Dívejte se po takových, které mají inteligentní a úsporné funkce, např. EcoBubble, která dokáže přeměnit prášek na bubliny. Ty snadno pronikají do tkaniny a odstraňují nečistoty rychle, šetrně, při nízkých teplotách. Hodí se také ale i automatické dávkování pracího prášku nebo čištění zásobníku na prací prostředky. Všechny tyto funkce můžete najít u praček od Samsungu, které navíc ještě oplývají umělou inteligencí.

Publikováno: 15.04.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Jak si vyrobit gel na praní

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak si vyrobit gel na praní

Výroba zimních sněhuláčků z lichých rukavic

Roztomilí panáčci sněhuláčci z dětských pletených rukaviček.

Praní s pohlcovačem barev a špíny

Reportáž o využití pohlcovače barev a špíny při praní, k čemu slouží, jak se používá.

Vyrobte ze starých obalů stylové krabičky, které vám bude každý závidět

Z ošklivé krabičky vyrobíte ozdobnou krabičky díky tomuto super postupu

Výroba nádoby na wc štětku

Jak si vyrobit nádobu na wc štětku.

Vyrobte si praktickou informační tabuli do kuchyně

Valchy kdysi sloužila pro praní prádla. Dnes si s ní můžete vyrobit zajímavou dekoraci a tabuli pro vzkazy.

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?