Ceny za design uděleny. Peugeot opět uspěl

To, co je pro filmaře Oskar, nebo pro zpěváka slavík, to je pro designéra ocenění Red Dot Award. Tato anketa oceňující každoročně nejvýznamnější designové počiny se poprvé konala už v roce 1955. Za 67 let své existence si vybudovala renomé mezinárodně uznávané značky kvality a designu. Ceny se udělují jednou ročně ve třech disciplínách: Produktový design, Značky a komunikační design a Designový koncept. V porotě zasedá 50 mezinárodních odborníků z různých oborů: designéři, architekti nebo pedagogové.

(Zdroj: Peugeot)

Mezi oceněnými produkty jsou často osobní vozy. Není divu, v automobilové branži je design vysokou hodnotou. Ne nadarmo se říká, že design prodává. Značkou, které se v soutěži Red Dot Award dlouhodobě daří, je Peugeot. Letos získal cenu za produktový design již posedmé. V předchozích letech byly takto oceněny modely 208 a 2008 v roce 2020, SUV 3008 v roce 2017, Traveller v roce 2016, první generace 308 SW v roce 2014 a kupé RCZ v roce 2010. Nejnovějším modelem, který se pyšní „červenou tečkou“ za design, je nový Peugeot 308. Získal nejvyšší ocenění v oblasti produktového designu – Red Dot Award 2022 – v kategorii Automobily a motocykly. Na 50 členů mezinárodní poroty Red Dot Award zapůsobil svým vzhledem, osobitým stylem, kvalitou designu a inovativní kabinou i-Cockpit.

Ceny za design uděleny. Peugeot opět uspěl
Ceny za design uděleny. Peugeot opět uspěl (Zdroj: Peugeot)

Nový Peugeot 308 se v početné konkurenci prosadil zejména svým výrazným, dynamickým, elegantním a vyváženým designem exteriéru. Jedná se o první model s novým logem značky, které je zasazeno do mřížky chladiče s výraznými grafickými motivy a elegantně ukrývá radar sloužící asistenčním systémům řízení. Charakteristický rys modelů Peugeot, vertikální světelný podpis vpředu, je u verzí GT a GT Pack doplněn světlomety Matrix LED, které zajišťují účinnost a bezpečnost v každodenním provozu. Zadní LED světla se třemi drápy potvrzují vizuální identitu vozu.

Ceny za design uděleny. Peugeot opět uspěl
Ceny za design uděleny. Peugeot opět uspěl (Zdroj: Peugeot)

Peugeot i-Cockpit® 3D je vybaven konfigurovatelnými ovladači i-Toggles umístěnými pod novým dotykovým displejem. Používání systému je podobně intuitivní jako ovládání chytrého telefonu. Sedadla mají pro svou ergonomii a rozsah nastavení certifikát AGR, což je značka kvality udělovaná nezávislým sdružením lékařů a zdravotníků. Uvnitř vozu zaujmou propracované detaily, jako jsou například ambientní osvětlení s volbou 8 barev, prvky výplně dveří z Alcantary nebo z tažených hliníkových dílů atd.

Nový Peugeot 308 je k dispozici s benzínovým, dieselovým nebo plug-in hybridním pohonem a zákazníkům tak poskytuje široké možnosti volby.

Publikováno: 24.03.2022, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.