Jak vybrat ty správné rolety do oken

Hledáte moderní rolety, které budou dobře stínit, ale zároveň nabídnou i krásný vzhled? Díky dnešním bohatým možnostem máte opravdu z čeho vybírat. V článku najdete shrnutí předností rolet den a noc, zatemňovacích závěsů či klasických rolet a žaluzií do okna. Díky tomu dokážete co nejlépe přizpůsobit výběr konkrétní varianty vašim potřebám.

(Zdroj: Foto: Ing. Radek Škrobánek)

Klasické žaluzie

Mezi varianty stínění, které na oknech najdete snad nejčastěji, patří klasické lamelové žaluzie. Jejich využití je univerzální a poměrně snadno se instalují především na plastová okna. Na druhou stranu mezi jejich nevýhody patří nepříliš pěkný vzhled či náročnější čištění, kdy je potřeba otírat prach z jednotlivých lamel. V dnešní době tak většinou nejsou volbou číslo 1. Pokud však hledáte stínění, které splní svůj účel, bude za nižší cenu, a nemáte žádná přehnaná designová očekávání, mohou být klasické žaluzie tou správnou volbou. Žaluzie mohou být umístěné i z vnější strany oken. Jde o robustnější řešení. Podle konkrétního typu je však také možné velmi dobře regulovat množství pronikajícího světla a k tomu navíc nabízí také další úroveň zabezpečení oken a ochranu proti unikání tepla. Jejich instalace je však komplikovanější a bývají i cenově dražší, s čímž je potřeba počítat.

Moderní rolety den a noc

Pro jemné zastínění oken během dne i výraznější zatemnění na noc jsou ideální rolety s názvem den a noc. Jde o látkové rolety, u kterých se střídají pruhy plně zatemnělé látky s jemnou průhlednou. Díky jejich vzájemnému posunu je možné rolety nastavit tak, aby dovnitř pronikalo světlo. Druhou variantu je téměř kompletní zatemnění, kdy vyberete takový překryt, aby ho tvořily pouze vyplněné části látky. Tehdy jsou rolety den a noc vhodné například pro zastínění ložnice na noc. U těchto rolet najdete celou řadu barevných provedení, takže není problém zvolit takové řešení, které svým vzhledem perfektně zapadne k ostatnímu zařízení daného pokoje.

Pro rolety den a noc se nabízí hned několik způsobů montáže. Kazeta a posuvný systém mohou být jednoduše zavěšeny za rám okna, kdy není potřeba žádné složité vrtání. K dispozici však jsou také úchytné systémy pro přidělání do okenního rámu či na stěnu. Tento sytém je vhodný všude tam, kde není možné okno otevřít a využít zavěšení za rám. Rolety do oken snadno nainstalujete víceméně kamkoliv. Pro látkové varianty se nabízí i zkrácení na potřebné rozměry. Díky tomu zastíníte velká, ale i užší okna.

Zatemňovací závěsy

Další variantou, jak si vytvořit útulné zatemnění místnosti na noc, jsou zatemňovací závěsy. Ty navíc plní i dekorativní funkce během dne, kdy volně splývají na okraji oken. Úroveň zatemnění je možné v tomto případě upravit především výběrem vhodné hustoty látky. Existují totiž jemné závěsy, přes které světlo mírně prosvítá. Druhou variantou jsou silné závěsy z husté látky, s jejichž pomocí zvládnete maximální zatemnění pokoje.

Klasické látkové rolety

Pro elegantní zastínění pokoje se skvěle hodí látkové rolety. Jejich přednostní je krásný vzhled, kdy máte na výběr víceméně z nekonečného množství barev. Látkovou roletu tak snadno sladíte s ostatním vybavením interiéru. V provedení pro instalaci bez vrtání jde o levné řešení, které však maximálně splní svůj účel. Instalaci takových rolet navíc zvládne opravdu každý. Důležité je především správně naměřit potřebné rozměry a zjistit si, jestli zrovna vaše okno nabízí možnost montáže bez vrtání. A co estetický dojem z takových rolet? Kvalitní látkové rolety jsou běžně zakončeny těžítkem, takže jejich spodní část je v jedné rovině. Díky tomu vypadají dobře za každé situace.

Předokenní rolety na zeď

Dalším způsobem, jak vyřešit zastínění oken, mohou být předokenní rolety. Ty se montují přímo na zeď a v případě bytových domů může být nutný celkový souhlas společenství vlastníku jednotek, protože venkovní rolety mají vliv na vnější vzhled domu. Jde tak o řešení spíše pro rodinné domy. Předokenní rolety jsou dostupné v různých barevných provedeních pro bezproblémové sladění s fasádou, okny a dalšími částmi domu. Kromě toho nabídnou snadné ovládání a jednoduchou regulaci zastínění.

Jak vybrat tu nejvhodnější variantu stínění

Pokud se vám zdá nabídka jednotlivých rolet a žaluzií až příliš široká, není se čemu divit. K dispozici jsou totiž různé barvy, rozměry, a především styly rolet. Před konečným výběrem si tak ujasněte, jestli hledáte spíše designový prvek, nebo potřebujete opravdu kvalitní zastínění. Především předokenní rolety a žaluzie navíc mohou nabídnout i zlepšení energetických úspor, kdy v zadělaném stavu slouží jako další izolační vrstva před nechtěným únikem tepla.

Konkrétní barevnou či rozměrovou varianty se snažte vybírat s pomocí profesionálů. Mnoho chyb totiž vzniká kvůli špatnému zaměření oken a rámů. V dnešní době navíc není problém pořídit i takové rolety, jejichž montáž nevyžaduje žádné vrtání. Právě způsob montáže patří mezi důležité parametry, které se vyplatí zjišťovat ještě před zakoupením daného řešení.

Jednoduché objednání přes internet, kdy můžete využít i dopravu zdarma při nákupu nad 2 000 korun představuje snadný způsob, jak elegantně a rychle vyřešit zastínění oken. A kdo si chce nabídku rolet prohlédnout přímo, může navštívit showroom v Bílovci. Snadno si tak ověříte, jak rolety vypadají ve skutečnosti, jak se ovládají a podobně. Zároveň vám kvalifikovaní pracovníci mohou pomoci s výběrem vhodného řešení i pro atypická okna.

Publikováno: 22.10.2021, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Zastínění oken

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zastínění oken

Jak netradičně zastínit okna

Způsobů, jak zastínit okna, je mnoho. Využít můžete nejen závěsy, žaluzie nebo posuvné stěny.

Jak pověsit záclony

Pověsit závěsy a záclony na okno může být pro mnoho lidí problémem. Zkuste je nahradit zajímavou alternativou v podobě římských rolet či japonských posuvných stěn.

Osvěžování v zahradě

Jak se na zahradě osvěžit?

ČTĚTE DÁLE

Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?
Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?

Dům

Ochrana před požárem je důležitá a rozhodně by se neměla podceňovat. Co byste ale měli dělat, abyste svůj domov před požárem ochránili? Poradíme vám.

Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?
Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?

Dům

Udržitelné světelné zdroje jsou zásadním tématem dneška i budoucnosti. Víte, jaké osvětlení je to nejvíce udržitelné a které byste měli mít doma? Poradíme vám.

Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se
Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se

Dům

Udržitelná svítidla se z mnoha důvodů stávají součástí běžných domácností. Chcete vědět proč? Chcete vědět, jaká světla jsou ta nejudržitelnější?

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.