Automatické dveře, které dodají domu moderní vzhled

Obyčejné dveře s klikou jsou již pasé! Pro moderní vzhled vašeho domu jsou skvělou volbou automatické vstupní dveře, které vynikají zajímavým designem a bezdotykovým ovládáním.

(Zdroj: Trido)

A vůbec nezáleží na tom, o jakou nemovitost se jedná, automatické posuvné dveře se vyrábějí v  mnoha provedeních a lze je instalovat do privátních, komerčních, bytových či jiných domů.

Jak budou automatické dveře vypadat záleží na účelu použití a typu budovy.  Existuje množství konstrukčních variant: s jedním či více dveřními křídly, posuvem křídel na jednu stranu, pevným bočním dílem, s nadsvětlíkem…

Nejvýraznějším prvkem automatických vstupních dveří je prosklení a rám dveřních křídel. Dveřní křídla se vyrábí z hliníkových profilů, které jsou pevné a zároveň dodávají dveřím elegantní vzhled. Výběr profilu závisí na požadavku na izolaci, způsobu užití dveří a nárokům na protipožární odolnost.

V některých případech se instalují celoskleněné dveře bez rámů (profilů), např. v památkově chráněných budovách nebo v designově řešených domech.

Automatické dveře, které dodají domu moderní vzhled
Automatické dveře, které dodají domu moderní vzhled (Zdroj: Trido)

V kombinaci s pevnými prosklenými stěnami mohou být automatické dveře součástí dveřního portálu, který dodá vchodu jedinečný vzhled s širokým průhledem.

Vstupní prostor bytového domu, tzv. zádveří lze řešit vnější a vnitřní prosklenou stěnou s automatickými dveřmi. Zádveří je volně přístupné přes první vnější posuvné dveře, např. k poštovním schránkám. Druhé vnitřní dveře k bytům umožní vstup jen oprávněným osobám pomocí kódu, čipu nebo karty.

Nad křídly dveří je umístěn elektrický pohon s krytem. Dříve nepůsobil kryt pohonu zvlášť esteticky kvůli své výšce. V současnosti se montují pohony nové generace s krytem o výšce pouhých 125 mm. Neruší tak celkový design dveří a působí více nenápadně.

Automatické dveře, které dodají domu moderní vzhled
Automatické dveře, které dodají domu moderní vzhled (Zdroj: Trido)

Vzhled automatických dveří ovlivňuje také povrchová úprava. Dveře mohou být v libovolných barvách dle vzorníku RAL, v různých imitacích dřeva či v přírodním nebo barevném eloxu. Zajímavým provedením je obložení nerezové a z ušlechtilého kovu. Volba povrchové úpravy záleží na barvě fasády, oken a celkové architektuře budovy.

Automatické dveře, které dodají domu moderní vzhled
Automatické dveře, které dodají domu moderní vzhled (Zdroj: Trido)

Bezdotykové otevírání dveří pomocí tlačítka Clean Switch

V době, kdy se řeší hlavně hygiena, je bezdotykové otevírání dveří téměř nutností. Firma TRIDO má skvělé řešení v podobě stylového tlačítka Clean Switch. Tlačítko bylo vyrobeno speciálně pro budovy, kde je potřeba dbát zvýšené  hygieny. K aktivaci tlačítka stačí bezkontaktní přiblížení ruky. Díky tomu se zabrání šíření nejrůznějších patogenů. Design samotného tlačítka se dělá na míru tak, aby vyhovovalo zákazníkovi. Zákazník může měnit barvy a jas podle vlastních preferencí. Je možné také vytisknout na přední stranu piktogram nebo logo dle vlastního návrhu v upravené podobě. Tlačítko získalo dokonce ocenění RedDotAward za design a v dnešní covidové době je skvělou volbou pro bezkontaktní vstup!

Dalším zajímavým prvkem od firmy TRIDO s důrazem na design jsou ovládací panely FSD. Panely mají dotykový displej pro intuitivní ovládání. LED podsvícení zase zajišťuje čitelnost za zhoršených světelných podmínek. Panely slouží k volbě provozního režimu a zobrazení stavů automatických dveří.

Publikováno: 01.04.2021, Autor: 30.3.2021 12:43 | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Mobilní telefon pro seniory

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Mobilní telefon pro seniory

Výhody pěstování rostlin ve skleníku

Výhody pěstování rostlin ve skleníku

Jak při výcviku psa používat klikr?

Jak naučit svého psa jakýkoliv kousek? Použijte klikr. Naučíme Vás to.

Výroba domácího lyžařského vleku

Šikovný kutil zvládne vyrobit na zahradě i lyžařský vlek.

Jak na snadnější čištění podlah

Jak na snadnější čištění podlah