Automatické vchodové dveře představují bezpečnost a pohodlí

Je to jako kouzlo: přijdete ke dveřím, ty se otevřou a vy vstoupíte, aniž byste se museli čehokoliv dotknout. Automatické posuvné dveře nejsou žádnou novinkou a zvlášť v dnešní době nabízejí spoustu výhod. Například bezdotykovost, která nás ochrání před přenosem virů a bakterií z kliky, na kterou před námi sáhly desítky neznámých lidí.

(Zdroj: Trido)

Zabezpečený vstup, ale volný východ

Ve vstupech do veřejných budov a obchodů automatické dveře nikoho nepřekvapí, ale stále častěji se prosazují také u bytových domů. Má to své opodstatnění. Jejich velkou předností je totiž bezpečnost, protože automatické dveře ochrání domy před nezvanými návštěvníky přinejmenším stejně dobře jako klasické dveře se zámkem, ale pohodlněji.

Kontrola vstupu může být zajištěna bezpečnostním kódem, který příchozí zadá na kódovací klávesnici, přiložením čipu nebo magnetické karty ke čtecímu zařízení. „Pro jednoduchost a skladnost jsou oblíbené bezkontaktní čipy v podobě přívěsků například na klíčích. Čip funguje na principu unikátního kódového klíče a přikládá se k čtečce instalované u vchodu do budovy,“ prozrazuje odborník Petr Velen, ze společnosti TRIDO, která se výrobou a montáží automatických dveří zabývá.

Naopak odchod z budovy přes automatické dveře může zůstat volný bez omezení. Případně stačí aktivovat tlačítko u východu, které dveře pohodlně otevře.

Automatické vchodové dveře představují bezpečnost a pohodlí
Automatické vchodové dveře představují bezpečnost a pohodlí (Zdroj: Trido)

Kontrola a ochrana především

K častým obavám lidí, kteří uvažují o automatických vstupních dveřích, patří, že se při výpadku elektrického proudu nedostanou dovnitř nebo naopak ven. „Pro případ výpadku elektrické energie jsou automatické dveře TRIDO vybaveny záložní baterií. Ta umožní nouzové napájení dveří po dobu výpadku v řádu desítek minut až hodin. Sofistikovaný systém fungování dveří na záložní zdroj zajišťuje, že se nezablokuje východ nebo naopak nezůstane dům otevřený,“ vysvětluje pan Velen.

Ostatně, na bezpečnost je u automatických dveří dbáno i při průchodu osob dveřmi. V žádném případě nehrozí, že by vás dveře sevřely ve chvíli, kdy budete stát mezi nimi. „Automatické dveře využívají pohybové čidlo pro detekci pohybu osob a bezpečnostní čidlo pro přítomnost osoby. Bezpečnostní čidlo kontroluje přítomnost v prostoru mezi posuvnými křídly a nedovolí náhodné sevření osob nebo předmětů,“ doplňuje Petr Velen. 

Automatické vchodové dveře představují bezpečnost a pohodlí
Automatické vchodové dveře představují bezpečnost a pohodlí (Zdroj: Trido)

A jak je to s bezpečností při požáru? V takové situaci musí být myšleno především na to, aby v prostorách nezůstali uvězněni lidé. „Pokud jsou automatické dveře na únikové cestě, jsou povinně vybaveny únikovým tlačítkem, které sepne kontakt pro jejich trvalé otevření,“ ujišťuje expert Velen.

Snadný, spolehlivý a úsporný provoz

Na základní údržbu a provoz automatických posuvných dveří nemusíte volat specialistu. Provozní režim si snadno nastavíte sami na ovládacím panelu s dotykovým displejem či na klíčovém panelu s volitelnými programy. Můžete si navolit například dobu otevření, nebo také režim pro trvalé otevření / zavření.

Součásti jako jsou kryt pohonu, dveřní rámy a výplně pouze zbavíte od prachu a nečistot vhodným způsobem v závislosti na místě provozu.

Srdcem i mozkem automatických vchodových dveří je pohonná jednotka, kterou tvoří bezkartáčový asynchronní motor bez převodovky. Nabízí velmi tichý chod, dlouhou životnost, minimální opotřebení a nízké nároky na údržbu. Díky úspoře energie uskuteční dveře s tímto pohonem více otevíracích cyklů na záložní baterii, která zajišťuje provoz v případě výpadku elektrické energie.

Automatické vchodové dveře představují bezpečnost a pohodlí
Automatické vchodové dveře představují bezpečnost a pohodlí (Zdroj: Trido)

Pro bezpečnost a hladký chod jsou v případě automatických dveří nutné pravidelné servisní prohlídky: „Na automatické dveře se vztahuje zákonná povinnost provádění pravidelných servisních prohlídek strojů a zařízení, podle nařízení vlády č.378/2001 Sb., §4 odst. 2., minimálně v ročních intervalech od montáže. Servis automatických dveří TRIDO může provádět pouze autorizovaný servisní technik (proškolený firmou TRIDO). Provádění pravidelných servisních prohlídek lze – mimo jiné – sjednat v Servisní smlouvě,“ uzavírá pan Petr Velen.

Spolehněte se na profesionály

Významným výrobcem automatických posuvných dveří je česká firma TRIDO, která na trhu působí již od roku 1995. Kromě výroby a montáže automatických vstupních dveří TRIDO zajišťuje záruční i pozáruční servis a také modernizaci starších produktů. Tajemstvím jejich úspěchu je důraz na kvalitu, spolehlivost a dlouhou životnost všech výrobků. Výsledkem jsou tisícovky spokojených zákazníků.

 

Publikováno: 30.03.2021, Autor: 30.3.2021 4:45 | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.