5 rad pro správný výběr povlečení, se kterým budete spokojeni

Správný výběr povlečení je velmi důležitý i kvůli kvalitnímu spánku. Pro maximální spokojenost s vybranou variantou je několik podstatných parametrů, podle kterých se můžete orientovat. Pokud si na ně dáte pozor, jistě zvolíte odpovídající kousek, se kterým budete nejvíce spokojeni.

(Zdroj: České lůžkoviny / PNM)

Na co si dát pozor při výběru povlečení

Pokud se rozhodnete pro výběr povlečení, zaměřte se hlavně na pět kritérií, které jsou blíže rozebrány v další části článku. Dopředu si také ujasněte, jestli jde o lůžkoviny na dětskou nebo dospělou postel a jestli hledáte variantu pro celoroční používání, nebo naopak chcete spíše zimní či letní povlečení.

Součástí výběru je také promyšlení toho, kde budete nakupovat. Při návštěvu kamenných obchodů máte většinou omezenou nabídku nehledě na nemožnost jednoduše porovnat ceny a filtrovat podle daných parametrů. To všechno nabízí nákupy přes internet, kdy snadno pořídíte ideální povlečení často za velmi zajímavé ceny. Navíc nemusíte nikam jezdit, takže ušetříte nejenom peníze, ale také drahocenný čas.

1. Kvalitní materiál

Při výběru nového povlečení si v první řadě všímejte použitého materiálu. Nejlepší volbou jsou přírodní tkaniny v čele s bavlnou. Právě bavlněné povlečení je na trhu nejvíce zastoupené a může mít mnoho různých podob podle toho, jak byla látka zpracována a upravena. Bez problémů tak seženete kvalitní flanelové povlečení s hřejivým efektem pro využití na zimní zahřátí. Vysoce jakostní a jemně tkaná bavlna se nachází také v saténovém povlečení, které je díky svému jemnému chladícímu efektu vhodnější spíše pro letní měsíce.

Existují také univerzálně použitelné varianty ze středně hustě tkané bavlny. Levnější povlečení může být i s příměsí umělých vláken, což je typicky označováno jako mikrovlákno. V takovém případě nemusí být dostatečná absorpce vlhkosti a povlečení není příliš vhodné pro děti a lidi s přirozeně citlivou pokožkou.

2. Správné rozměry

Jednou z důležitých vlastností každého povlečení jsou správné rozměry. Pozor si dávejte hlavně v případě, kdy sháníte lůžkoviny na velkou francouzskou deku nebo na prodloužené přikrývky. Jedině dobře padnoucí rozměr bude správně sedět a nabídne potřebné očekávané vlastnosti pro použití.

3. Pohodlné a bezpečné zapínání

Na každém povlečení je také zapínání, aby přikrývka držela uvnitř. Základní variantou je překryvná lišta, která nevyžaduje žádný čas pro zadělání, ale deka může vypadávat. Z toho důvodu bývá lepší jemný zip či případné zapínání na knoflíky a patentky. Hlavně u dětského povlečení si dávejte pozor, aby zvolené zapínání bylo dostatečně bezpečné a nehrozilo, že dítě spolkne například uvolněný knoflík.

4. Náročnost údržby

Důležitým argumentem při výběru správného povlečení může být i náročnost údržby. Klasické hladké bavlněné povlečení totiž může vyžadovat žehlení pro dosažení krásného vzhledu čerstvě povlečené postele. To však můžete vyřešit výběrem krepového povlečení, které stačí jednoduše vyprat, usušit a je připravené k použití bez nutnosti žehlení. Podobně to funguje také s prostěradly, kdy jsou napínací froté varianty vhodné pro všechny, kteří se nechtějí zdržovat žehlením.

5. Příjemný design

Poslední bod při výběru ideálního povlečení je hodně otázkou vkusu. Při výběru se snažte lůžkoviny elegantně zkombinovat s ostatním vybavením v místnosti pro dosažení krásného vzhledu, ze kterého budete mít radost. Veselé a barevné motivy s postavičkami a zvířátky potěší hlavně děti. Luxusně vypadající povlečení s potiskem se však hodí i do ložnice dospělých, kde může působit jako malé umělecké dílo a vytvářet originální dominantní prvek místnosti.

Publikováno: 05.03.2021, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Jak správně vybrat lůžkoviny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víte, jaké lůžkoviny jsou pro vás nejlepší?

Úložný prostor - ozdobné krabice

Úložný prostor - ozdobné krabice

Jak vybrat povlečení

Jak vybrat povlečení

Vyrobte si sedací "pufík" například ze starého prostěradla!

Pokud vám doma přebývá starší povlečení nebo prostěradla, nemáte pro ně využití a vyhazovat do popelnice se vám nechce, máme pro vás šikovný nápad, jak si vyrobit sedací pufy.

Vhodný výběr lůžkovin

Vhodný výběr lůžkovin

Antibakteriální vysavače

Antibakteriální vysavače

ČTĚTE DÁLE

Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu
Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu

Interiér

Severský styl interiéru je ideální volbou pro ty, kteří preferují čisté linie, funkčnost a přirozenou krásu. Je oblíben díky svému minimalistickému přístupu.

Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi
Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi

Interiér

Možná nepatříte mezi ty, kteří se vyžívají v neustálých proměnách vlastního domova, ale mírná změna občas nezaškodí, co říkáte? Obětujte třeba deštivou sobotu.

Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte
Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte

Interiér

Dnes se klade důraz na originalitu a jedinečnost. Jedním z nejlepších způsobů je využití originálních uměleckých děl a designových prvků.

Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat
Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat

Interiér

Šatna je důležitou součástí domova – nejen poskytuje prostor pro uložení oblečení, ale může sloužit i jako multifunkční místo pro organizaci a uskladnění věcí.

Jak si udělat levandulové dekorace
Jak si udělat levandulové dekorace

Interiér

Kromě toho, že je levandule oblíbenou rostlinou v zahradách, její stonky se používají v interiérových dekoracích a její nádherná vůně provoní každý prostor.

Ložnice jako na zámku
Ložnice jako na zámku

Interiér

Možná jste zatoužili po nádherně zařízené ložnici. I mnoho známých osobností si svá luxusní sídla vybavilo nábytkem v zámeckém stylu.

Upcyklujete? Možná to ani nevíte
Upcyklujete? Možná to ani nevíte

Interiér

Upcyklace je kreativní a ekologický způsob, jak dát starým věcem nový život. Místo aby končily na skládce, mohou být přeměněny na něco užitečného a krásného.

Praktické tipy, jak doma přežít letní vedra
Praktické tipy, jak doma přežít letní vedra

Interiér

Léto přináší slunce, teplo i horka, což může být pro mnohé výzvou, zejména pokud nemají možnosti ochlazení. V takových případech může být klimatizace záchranou.

Jak si udělat dekorace – ptačí budky
Jak si udělat dekorace – ptačí budky

Interiér

Jaro klepe na dveře a my se ho už nemůžeme dočkat. Zkoušíme ho tedy přivolat různými symboly jara – ranými cibulovinami, kočičkami ve váze nebo rozličnými dekoracemi. Zkuste si podle našeho návodu vyrobit něžné ptačí budky, které můžete zavěsit na okno.

Dekorujte ložnici pomocí povlečení. Víme, co teď frčí!
Dekorujte ložnici pomocí povlečení. Víme, co teď frčí!

Interiér

Napadlo vás někdy, že právě povlečení je tou nejproměnlivější a zároveň nejvýraznější dekorací v ložnici? Upoutává na sebe pozornost, protože zabírá poměrně velkou plochu, a přitom se dá snadno přizpůsobit náladě, ročnímu období i ostatnímu zařízení místnosti. A nabídka je opravdu široká. To se týká nejen barevných kombinací, ale i použitých materiálů.

Home office plný pohody a spokojenosti
Home office plný pohody a spokojenosti

Interiér

Pracovní zákoutí i velké pracovny, které si zařizujeme doma, si můžeme přizpůsobit svým potřebám a našemu vkusu, takže se v něm budeme cítit skvěle.

Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru
Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru

Interiér

Pauza na kávu čili fika je fenomén o tom, jak si Švédové užívají svou siestu. A jak se odráží v samotném interiéru? Pojďte se podívat a inspirovat.