Šetrné a estetické vytápění domácnosti zajistí infrapanely

Pokud si zrovna rekonstruujete dům, nebo byt, určitě také řešíte otázku vytápění jednotlivých místností a prostor vaší domácnosti. Ne každý má ve své nemovitosti možnost napojit radiátory či podlahové topení na teplovodní vytápění. Pokud je to i váš případ, nezbývá vám nic jiného, než hledat vhodné, alternativní způsoby vytápění, a to většinou prostřednictvím elektrické energie.

Reprodukce od Van Gogha nebo infrapanel?
Reprodukce od Van Gogha nebo infrapanel? (Zdroj: Electronic-star.cz)

Elektrického topení se lidé často obávají kvůli vysoké spotřebě elektřiny, a tedy i kvůli vyššímu účtu za energie. Majitelé nemovitostí také často řeší neestetický vzhled konvektorů či olejových radiátorů, jejich prostorovou náročnost a hlavně nebezpečí, které hrozí při kontaktu pokožky s rozpáleným přístrojem. Moderní technologie už, naštěstí, nabízejí řešení v podobě infrapanelů. Skvělou zprávou je, že je jednoduše nainstalujete například i v bytech, a to bez potřeby stavebních úprav.

Konec s dýchacími obtížemi a plesnivou omítkou

Infrapanely fungují na bázi ohřívání věcí ve své blízkosti. Teprve ty zpětně ohřívají vzduch v místnosti. Teplo vytvořené infrapanely se dokonce odráží od skleněných povrchů zpět do místnosti. Neuteče vám tak oknem a prostor se mnohem rychleji zahřeje.

Nejde tak o přímé ohřívání vzduchu, jako je třeba tomu u konvektorů, kterými vzduch neustále proudí. Ty mohou způsobovat různé dýchací obtíže a být noční můrou alergiků a astmatiků. Infrapanely nevytváří žádnou vlhkost a svou činností naopak pomáhají stěny vysoušet. V domácnosti tak nevznikají plísně, které opět mohou způsobovat zdravotní problémy a škody v interiéru.

Šetrné a estetické vytápění domácnosti zajistí infrapanely
Šetrné a estetické vytápění domácnosti zajistí infrapanely (Zdroj: Electronic-star.cz)

Úspora energie

Pokud chcete ušetřit za energie, infrapanely jsou tou správnou volbou. Pokud je chytře rozmístíte po celém prostoru, místnost zahřejí rychleji než konvektory, a to při menším výkonu. Kromě toho mají chytré termostaty, které můžete jednoduše nastavit přímo na přístroji, prostřednictvím dálkového ovladače a některé dokonce mobilní aplikací. Vždy si je tedy nastavíte přesně tak, jak potřebujete a neplýtváte zbytečně teplem, pokud jedete pryč. Pokud ještě k tomu zvolíte přístroje s Open Window Detection, vypne se v případě otevřeného okna. Nevyhazujete tak zbytečně peníze oknem ven, pokud větráte.

Obraz nebo topení?

Problémem radiátorů nebo konvektorů bývá, že jsou relativně nevzhledné a zabírají dost místa. Infrapanely si každý vybere podle svého vkusu a nenápadné panely jednoduše umístí na zeď nebo někam ke stěně. Infrapanely je tak možné koupit i s různými dekory, třeba reprodukcí známých obrazů. Pokud k vám přijde návštěva, určitě hned nepozná, že jde o topení.

Šetrné a estetické vytápění domácnosti zajistí infrapanely
Šetrné a estetické vytápění domácnosti zajistí infrapanely (Zdroj: Electronic-star.cz)

Důvtipné řešení pro všechny vaše prostory

Máte problém vyhřát předsíň, chodbu, komoru či koupelny? Infrapanely jsou skvělým řešením. Do koupelen najdete i různá přístroje, které, nejen hřejí, ale slouží také jako držák na ručník, nebo suplují úlohu zrcadla. Kromě toho jsou voděodolné, takže pokud je náhodou postříkáte sprchou, nestane se žádné neštěstí a nedojde k jejich zničení.

Publikováno: 26.11.2020, Autor: 26.11.2020 12:16 | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.

Jak snadno udržovat pěkný trávník
Jak snadno udržovat pěkný trávník

Dům

Máte rádi krásně upravený trávník kolem vašeho domu či chaty, ale sekačka vám bohužel už dosluhuje? Plánujete nákup nového modelu? Přečtěte si pár základních pravidel, která se při výběru vhodné sekačky rozhodně neztratí.

Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu
Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu

Dům

Chcete, aby vaše interiérové lampy vystupovaly z davu, byly tak trochu jiné, originální a zajímavé, pak jste zde na správném místě. Přinášíme vám přehlídku interiérových podlahových lamp, které dokážou váš byt doslova i obrazně rozsvítit, dodají mu punc originality a nevšednosti a vzbudí zájem o váš nevšední bytový design.

Romantika, kde ji ani nečekáte
Romantika, kde ji ani nečekáte

Dům

Světelná pohoda se většinou řeší (tedy měla by) ruku v ruce s praktičností a dobrou funkcí. A přece vedle všech moderních jednoduchých svítidel pořád žijí, existují a vzbuzují zájem i ta druhá. A překvapivě sluší jednoduchým interiérům.