Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy

Kdo si umí představit život bez kávy? Po ránu nás nakopne, přes den dodá energii a odpoledne vyladí příjemné chvíle s přáteli či o samotě s knihou. I doma si můžete připravit skvělý nápoj, protože některé domácí kávovary si nezadají s těmi profesionálními.

(Zdroj: Profimedia)

Ti nejlepší baristé vám potvrdí, že příprava kávy je něco mezi uměním a vědou. Ne každý ale půjde studovat přípravu kávy, aby si ji doma mohl připravit na nejvyšší úrovni, a skoro každý by rád od svého domácího přístroje dostal šálek nejlepší kvality a chuti.

Domácí kávovary se stále více přibližují těm profesionálním. Jsou rok od roku sofistikovanější a disponují nejrůznějšími automatickými funkcemi, které mají nahradit umění baristů a přitom nabízejí možnost uživatelům přizpůsobit si oblíbený nápoj osobním preferencím. Krom toho disponují designovým vzhledem, a tak je můžete hrdě vystavit na kuchyňské lince.

Seznamte se s letošními novinkami na trhu, které slibují opravdové domácí kávové orgie.

PHILCO PHEM 1000

Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy
Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy (Zdroj: Living)

Plnoautomatické kávovary PHILCO umí připravit až šest druhů nápojů – vychutnat si můžete pravé hořké espresso, long coffee nebo cappuccino či latté s dokonale našlehanou mléčnou pěnou. Touží-li vaše ratolesti pouze po mléčné pěně, mají ji mít. Potřebujete pouze horkou vodu? Žádný problém.

K přípravě kávy používá stroj vždy čerstvě namletou kávu. Zabudovaný ocelový mlýnek rovnou namele kávová zrna, přitom si sami zvolíte z pěti stupňů hrubosti mletí, případně i množství zrn od 6 g – 14 g, ze které bude nápoj připravován. A s tlakem 19 bar jako profesionální barista dosáhnete toho nejlepšího výsledku.

Elegantní vzhled kávovarů PHILCO PHEM 1000 a PHEM 1001 byl oceněný prestižní cenou reddot design award. Můžete je mít v bílé nebo černé variantě.

Velmi jednoduché je jeho čištění – při každém zapnutí a vypnutí se zbaví drobných usazenin a hloubkové čištění a odstranění vodního kamene pak zvládnete za pomoci automatického programu. Odstranění kávové sedliny z odpadní nádoby je velmi jednoduché a rychlé.

Doporučená cena Philco PHEM 1000 je 19 999 Kč.

KRUPS Evidence EA89

Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy
Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy (Zdroj: Krups)

I francouzská značka Krups sází jak na design, tak na kvalitní přípravu kávy. Extrémně odolný Activespeed mlýnek zajišťuje správné namletí, navíc dokáže ušetřit až 20 % času při každém mletí. Spařovací jednotka Thermoblock se stará o ideální teplotu, protože teplota vody má pro výslednou chuť zásadní význam.

Funkce Ultraflat Tamping neboli hydraulický pěchovací systém umí stlačit kávu silou 30 kg / cm2 a díky kvalitnější extrakci je požitek z plné chuti a aroma kávy tak intenzivní. Funkce AutoClean po každé přípravě nápoje vyčistí vnitřní části Thermoblocku. Kávovary KRUPS Evidence disponují funkcí dokonalého napěnění mléka díky výkonné parní trysce.

Doporučená cena KRUPS Evidence EA89 je 21 990 Kč.

Oracle Touch (Sage BES990)

Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy
Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy (Zdroj: Sage)

Když si pořídíte Sage BES990 Oracle Touch, je to, jako byste doma měli profesionálního baristu – umí kávu umlít, kávu uvařit a napěnit mléko. Na dotykovém displeji navolíte, jak silnou kávu si přejete, své nastavení si pak můžete uložit.

Kávovar je dodáván se sítky umožňujícími přípravu z optimálního množství čerstvě namleté kávy – 19 až 22 gramů, která se umele na integrovaném kónickém mlýnku s nastavením hrubosti mletí a automaticky utemuje. Sage BES990 Oracle Touch rovněž využívá technologii digitálního řízení teploty, jelikož i nepatrný rozdíl v teplotě vody má velký vliv na chuť kávy. Funkce ovládacího ventilu s přepadem je tu, aby omezovala maximální tlak vody během extrakce.

Odpovídající tlak v parní trysce promění mléko v bohatou mléčnou pěnu vhodnou třeba i pro přípravu latté art.

Dotykový displej informuje, kdy je třeba provést cyklus čištění, který čistí vnitřní potrubí a proplachuje spařovací hlavu. Zobrazení na displeji zároveň upozorní na nutnost spuštění cyklu odvápnění, které ochrání kávovar před nahromaděním minerálních usazenin a vodního kamene.

Doporučená cena Sage BES990 je 62 990 Kč.

CATLER COFFEE MAKER CM 4010

Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy
Kávičku? Domácí kávovary, co nahradí nejlepší baristy (Zdroj: Catler)

Vůně čerstvé filtrované kávy, jež je založena na přirozeném procesu louhování rozpustných látek ve vodě. Na rozdíl od silného espressa je filtrovaná káva jemnější, protože extrakce látek neprobíhá pod tlakem, ale pouze vlivem horké vody o teplotě zhruba 93 °C. Celý proces trvá jen několik málo minut (3–4 minuty) a je důležité, že ve výsledném nápoji už nedochází k dalšímu louhování látek z kávových zrn. Můžete zkoušet bezpočet chutí, například syrskou tradici překapávané kávy s kardamomem.

Kávovar na filtrovanou kávu má velký přehledný LED displej a vy si tak můžete pohodlně navolit čas servírování čerstvé kávy, její intenzitu i požadovaný počet šálků. A nemusíte čekat s prvním šálkem, i během přípravy kávy můžete konvičku s kávou vyjmout a kávu podávat. Funkce udržení teploty je nastavena na 40 minut.

Doporučená cena Catler Coffee Maker CM 4010 je 1890 Kč

Publikováno: 01.05.2020, Autor: autor: Jana Truksová

Mohlo by vás dále zajímat

Krásně barevné papírové jiřiny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Kytičky z papíru si vyrobíme jednoduše pomocí špejle, krepového papíru a filtrů z kávovaru.

Příprava kávy

Dnes tu máme něco pro milovníky kávy. Po naší reportáži budete vědět více o tomto nápoji.

Odpuzovač komárů z kávy

S komáry mají problém v létě asi všichni. Zjistěte, jak použít kávu jako odpuzovač komárů. Kromě kávy vám k tomu stačí pouze zapalovač, nebo sirka.

Vyrobte si farmářský podnos na kávu nebo čaj

Zbylo Vám pár prken? Vyrobte si z nich tác!

Přírodní kosmetika

Paní Michalcová se zabývá výrobou domácí kosmetiky. Například ukáže, jak si vyrobit květinovou vodu za pomoci presovače na kávu a kávový peeling z mleté kávy a mandlového oleje.

Jak si vyrobit praktický držák na hrnečky z obyčejné větve

Někdy se oblíbené hrníčky nakupí a už nemají místo ve skříňce. Problém vyřeší dřevěný stojánek na hrníčky.

ČTĚTE DÁLE

Luxusní hotel v lomu nabízí ubytování pod vodní hladinou
Luxusní hotel v lomu nabízí ubytování pod vodní hladinou

Interiér

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek a toužíte po něčem skutečně výjimečném, luxusní hotel v bývalém lomu vám nabízí jedinečnou možnost ubytování.

Jak správně čistit a udržovat lesklé povrchy na nábytku?
Jak správně čistit a udržovat lesklé povrchy na nábytku?

Interiér

Lesklé povrchy na nábytku dodávají interiéru eleganci a moderní vzhled. Aby však zůstaly krásné a bez šmouh, je třeba věnovat jim správnou péči.

Proměny francouzského okna
Proměny francouzského okna

Interiér

Podívejte se, jak mohou ovlivnit výsledný dojem jednoho francouzského okna obyčejné závěsy – zvolená barva a materiál, z něhož jsou vyrobeny. A co s tím vš

Vytvořte si svůj vlastní styl – pořiďte si konzolový stolek
Vytvořte si svůj vlastní styl – pořiďte si konzolový stolek

Interiér

Konzolový stolek je jedním z těch kousků nábytku, které mohou výrazně ovlivnit vzhled a funkčnost vašeho domova, hodí se do různých interiérů.

Budoucnost nábytku je v jednoduchosti
Budoucnost nábytku je v jednoduchosti

Interiér

Ve světě designu a nábytkového průmyslu stále více prosazuje trend jednoduchosti a minimalismu, který reflektuje estetiku, funkčnost a udržitelnost.

Udržitelný šatník pro každého
Udržitelný šatník pro každého

Interiér

Módní průmysl je obrovským odvětvím, které ovlivňuje životy milionů lidí po celém světě. Objevují se dva protikladné přístupy: fast fashion a slow fashion.

Chystáte rekonstrukci? Vezměte ji z gruntu a pořiďte si novou podlahu
Chystáte rekonstrukci? Vezměte ji z gruntu a pořiďte si novou podlahu

Interiér

Pokud plánujete rekonstrukci vašeho domova, je důležité zvážit každý detail, a právě plovoucí podlaha je skvělou volbou, která přináší mnoho výhod.

Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu
Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu

Interiér

Severský styl interiéru je ideální volbou pro ty, kteří preferují čisté linie, funkčnost a přirozenou krásu. Je oblíben díky svému minimalistickému přístupu.

Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi
Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi

Interiér

Možná nepatříte mezi ty, kteří se vyžívají v neustálých proměnách vlastního domova, ale mírná změna občas nezaškodí, co říkáte? Obětujte třeba deštivou sobotu.

Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte
Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte

Interiér

Dnes se klade důraz na originalitu a jedinečnost. Jedním z nejlepších způsobů je využití originálních uměleckých děl a designových prvků.

Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat
Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat

Interiér

Šatna je důležitou součástí domova – nejen poskytuje prostor pro uložení oblečení, ale může sloužit i jako multifunkční místo pro organizaci a uskladnění věcí.

Jak si udělat levandulové dekorace
Jak si udělat levandulové dekorace

Interiér

Kromě toho, že je levandule oblíbenou rostlinou v zahradách, její stonky se používají v interiérových dekoracích a její nádherná vůně provoní každý prostor.