Nečekejte, až vám starý kotel doslouží. Podívejte se proč…

Známé Murphyho zákony totiž stále platí, a pokud má váš kotel již něco „odtopeno“, s největší pravděpodobností začne stagnovat v třeskutých mrazech. V době, kdy jste se zrovna vydali z peněz kvůli svatbě dcery nebo plánované rekonstrukci koupelny.

Nečekejte, až vám starý kotel doslouží. Podívejte se proč…
Nečekejte, až vám starý kotel doslouží. Podívejte se proč… (Zdroj: Viessmann)

Pravidelné revize plynových kotlů by měli probíhat jednou ročně a to vždy před začátkem topné sezóny nebo po jejím konci. Pokud vám technik sdělí, že je na čase začít uvažovat o novém kotli, není dobré nad tím jen mávnout rukou. Výměna kotle často přináší nutnost nejen většího finančního obnosu, ale i stavebních a kominických prací. Avšak později vás jistě potěší každoroční úspora, která z nového plynového kotle plyne. Jaké další výhody pro vás plynou z nového kotle?

Finanční úspora

Jak již bylo řečeno, výměna kotle je často značný finanční zásah do rodinného rozpočtu. Cena kvalitního kotle, který dlouhodobě zajistí teplo pro celý dům, je samozřejmě vyšší. Co rozhoduje o ceně plynového kotle? V ceně se promítají použité materiály, výkon a také jeho spolehlivost. Zatím to jsou jen samé výdaje, tak kdy přijdou ty úspory?

Úspory se dostaví, jakmile začne topná sezóna. Účinnost starých plynových kotlů, které jsou označené kategorií G, se pohybuje okolo 50% až 70%. Nové plynové kotle dokáží svou účinnost zvýšit až na 88% a ty nejmodernější kondenzační kotle dokonce až na 98%. Takže na stejné teplo, jaké jste měli doma minulou zimu, letos vynaložíte méně peněz za spotřebovaný plyn.

Bezpečnost vaší rodiny

V televizních zprávách se během topné sezóny občas objeví smutné oznámení o otravě několika lidí, kteří doplatili na svůj starý plynový kotel. Bohužel zastaralé technologie a nepravidelné revize nejen kotlů, ale i spalinových cest mohou vést k tak nešťastné situaci.

I s novým plynovým kotlem jsou pravidelné revize nutné a samozřejmě je na místě k instalaci využít kvalifikovaných řemeslníků, raději než chytrých sousedů. V kombinaci se správným uživatelským zacházením se pravděpodobnost neštěstí razantně snižuje.

Šetrnost k přírodě

Nejen, že s novým kotlem šetříte přírodní zdroje, protože za menší počet kubíků plynu máte doma stejné teplo. Nové plynové kotle se dají připojit k aplikacím chytrých domácností. Díky těmto aplikacím nejen, že průběžně vidíte spotřebu, ale je možné si také nastavit, že tento týden nebudete doma a aplikace za vás sníží výkon kotle.

Pokud jste o novém kotli začali uvažovat, doporučujeme vám se ještě odborně poradit se specialisty. Ti od společnosti Viessmann vám přímo na místě navrhnou variantu a spočítají možnou úsporu, a to zcela zdarma.

Publikováno: 31.05.2018, Autor: autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se
Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se

Dům

Udržitelná svítidla se z mnoha důvodů stávají součástí běžných domácností. Chcete vědět proč? Chcete vědět, jaká světla jsou ta nejudržitelnější?

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.

Jak snadno udržovat pěkný trávník
Jak snadno udržovat pěkný trávník

Dům

Máte rádi krásně upravený trávník kolem vašeho domu či chaty, ale sekačka vám bohužel už dosluhuje? Plánujete nákup nového modelu? Přečtěte si pár základních pravidel, která se při výběru vhodné sekačky rozhodně neztratí.

Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu
Stojací podlahové lampy v moderním designu a stylu

Dům

Chcete, aby vaše interiérové lampy vystupovaly z davu, byly tak trochu jiné, originální a zajímavé, pak jste zde na správném místě. Přinášíme vám přehlídku interiérových podlahových lamp, které dokážou váš byt doslova i obrazně rozsvítit, dodají mu punc originality a nevšednosti a vzbudí zájem o váš nevšední bytový design.