Interiérové momentky

Potřebujete inspiraci a zajímá vás, co se děje ve světě interiérového designu, ve světě nábytku a nebo zkrátka, co nového se stalo? Kromě toho, že začal podzim a s ním i topná sezóny, tak si představte krb, který nejen že nepotřebuje komín, ale stejně tak slouží jako konferenční stolek a je přenosný. A nebo otépku dřeva do klasického krbu, která není otépkou, ale vlastně pohodlným chaise longue. A nakonec třeba koberec, který je současně sochou a stejně tak i pohovkou a nebo křeslem….

(Zdroj: archiv redakce)

Interiérové momentky: krb uprostřed konferenčního stolku

O krbech, které nepotřebují komín, jsme již několikrát informovali, např. ve článku Znáte krby, které nepotřebují komín?. Německá společnost Schulte Design přišla s výstředním nápadem uzavřít takový krb do tělesa konferenčního stolku. Oheň totiž spakuje alkohol, neprodukuje tím pádem tolik zplodin a ani nevydává mnoho tepla. Není tedy důvod se obávat, že by mohl oheň uprostřed stolu někomu ublížit. U takového ohně se mnoho neohřejete, ale jako interiérový doplněk je to zajímavé.

Interiérové momentky: chaise longue plné dřeva na podpal

Uvažovat o úložném prostoru a efektivně využít každou skulinu v bytě, patří jistě do náplně práce architekta či  interiérového designéra. Pohovky a sedací soupravy velmi často nabízejí úložný prostor pro lůžkoviny, ale že by chaise longue  mohl být současně úložištěm pro dřevo do krbu? V italském designovém ateliéru Ak47 Design to vyzkoušeli a dopadlo to poměrně dobře. Konec konců, už jednou jsme vás informovali o židli, která funguje jako psí bouda. Čtěte ve článku Máte doma čtyřnohého přítele?

Velká fotogalerie moderních interiérů

Interiérové momentky: koberec jako socha a pohovka „v jednom“

Systematic Landscapes návrhářky Maya Lin byly představeny letos v červnu se slavné washingtonské galerii Corcoran Gallery of Art. Svým způsobem by se mohlo zdát, že Maya Lin už překročila hranici užitého umění a  pustila se na pole umění volného. A nebo ne? Jeden z vystavených objektů je koberec zvlněný způsobem, že může jednak sehrát roli artefaktu a současně fungovat jako pohovka nebo jiný kus sedacího nábytku. Je to na vás, jestli tomu skutečně zatleskáte.

Red.
Foto Ak47 Design, Maya Lin, Schulte Design

Publikováno: 23.09.2016

Mohlo by vás dále zajímat

Lín po mlynářsku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes si připravíme recept z lína. Pan Petr Stupka nám udělá lína po mlynářsku.

Lín obecný a jeho příprava v kuchyni

Reportáž o rybě lín obecný, jak ho připravit ke smažení.

Chov sladkovodních ryb v akváriích

O chovu sladkovodních ryb v akváriích.

Ryby vhodné do rybníků

Jaké ryby jsou vhodné do rybníků, pokud chceme mít chov sladkovodních ryb?

Uzené rybí speciality

Pan Štěpnička udí různé druhy ryb, rybí klobásy a popisuje jejich přípravu před zpracováním a uzením

Krb z polystyrenu

Krb z polystyrenu

ČTĚTE DÁLE

Mezinárodní den památek a sídel
Mezinárodní den památek a sídel

Redakční zprávy

Mezinárodní den památek dle OSN přísluší každý rok 18. dubnu. Je to den, který zdůrazňuje důležitost památek a kulturního dědictví o celém světě.

Božskou měkkost šátků a šál zaručí správné skladování příze
Božskou měkkost šátků a šál zaručí správné skladování příze

Redakční zprávy

Pletení a háčkování zažívá v posledních letech velký boom. Správné skladování příze je nezbytným krokem k ideální kvalitě pletacího materiálu.

Přejeme vám krásné a šťastné Vánoce
Přejeme vám krásné a šťastné Vánoce

Redakční zprávy

Po období příprav, shonu, nekonečných front, pečení, uklízení a vymýšlení dárků můžeme konečně vydechnout a užít si nejsvátečnější den roku – den Vánoční. Přejeme Vám, abyste jej prožili v klidu, obklopeni svými blízkými, láskou a štěstím.

Veselé Velikonoce!
Veselé Velikonoce!

Redakční zprávy

Pomlázka pochází od slova pomladit. Proto si zařiďte řádnou omlazovací kůru, ať jste stále mladí a krásní. ???? Veselé Velikonoce vám přejeme!

Pasivní domy a zateplování mají zelenou
Pasivní domy a zateplování mají zelenou

Redakční zprávy

Poprvé v historii je možné získat dotace na pasivní domy. A jak o finance žádat? Na to odpověděl ministr životního prostředí Martin Bursík, který v druhém dubnovém týdnu slavnostně vyhlásil nový dotační program na podporu úspor energií v obytných budovách „Zelená úsporám“.

Známe nejlepší pasivní domy roku 2017
Známe nejlepší pasivní domy roku 2017

Redakční zprávy

V uplynulých měsících roku probíhal již třetí ročník soutěže Pasivní dům roku. Vítězové pěti kategorií byli vyhlášeni v rámci zahajovacího večera veletrhu FOR PASIV. Pojďme si připomenout všechny domy, které do soutěže postoupily, a hlavně si představit vítěze!

Dubai Frame – nejnovější atrakce Dubaje
Dubai Frame – nejnovější atrakce Dubaje

Redakční zprávy

Je domovem nejvyššího mrakodrapu, největšího nákupního centra a nejdelšího metra bez řidičů na světě. Nyní si může Dubaj připsat další superlativ – můžete obdivovat všechny jeho trofeje jako největší zarámované obrazy světa.

IceHotel – navštivte ledové království
IceHotel – navštivte ledové království

Redakční zprávy

Již po osmadvacáté bylo otevřeno ledové království proslulého IceHotelu. Jednotlivé pokoje vytvořilo z ledu 36 umělců z celého světa. Měli prakticky volnou ruku, a tak můžeme obdivovat fantaskní výjevy, přespat v rukách obří gorily nebo v džungli monstery.

Vyhlášení vítězů Nej Kuchyně
Vyhlášení vítězů Nej Kuchyně

Redakční zprávy

Tento týden proběhlo sčítání hlasů poroty a druhého kola hlasování a už známe vítěze naší velké soutěže o spotřebiče Philco v celkové hodnotě 80 tisíc korun. Kdo si odnesl cenu nejvyšší, a kterým kuchyním uniklo vítězství jen o vlásek?

Gordana Glass dává sklu nový rozměr
Gordana Glass dává sklu nový rozměr

Redakční zprávy

Sklo je úžasný materiál, který od nepaměti vstupuje do našeho života v nejen užitné, ale hlavně estetické funkci. Dá se tvarovat, probarvovat a ožívá světlem, které jediné věci propůjčuje tisíc tváří. Slovenská sklářka chorvatského původu, která si objekt své tvorby vložila i do jména Gordana Glass, vkládá do své tvorby duši a osobitost, čímž jí propůjčuje neobyčejný rozměr.

Podzimní přehlídka designu Czech Design Week odstartuje v pondělí
Podzimní přehlídka designu Czech Design Week odstartuje v pondělí

Redakční zprávy

Týdenní prodejní výstava Czech Design Week představí 150 designérů nezávislé scény z Čech i zahraničí. Návštěvníkům nabízí nejen ochutnávku zajímavých počinů, ale také možnost nakoupit zajímavé vánoční dárky. A hlavně pochopit, že design je součástí života každého z nás a ne jen drahé vybavení bytů.

Prohlédněte si nejlepší stavby Česka
Prohlédněte si nejlepší stavby Česka

Redakční zprávy

České ceny za architekturu za rok 2017 mají své vítěze. Vyhlášeni byli v pondělí 27. listopadu v místě pro nové umění Jatka 78. Hlavní cenu druhého ročníku soutěže získali Radko Květ a Pavel Pijáček za realizaci Archeoparku Pavlov. My vám nabízíme prohlídku všech oceněných staveb.