Život v přírodě, dům ze skla

Sedíte v obývacím pokoji, ležíte ve vaně a nebo v posteli a kolem vás jen divoká krásná příroda. A není to příroda z plakátu, je skutečná, živá, opravdová a vy si na ni můžete doslova sáhnout a to prostě proto, že žijete v domě, který je celý ze skla. Stěny, strop i podlaha, stejně jako schodiště. To není science fiction, ale realita. Pojďte na návštěvu, takový dům existuje, můžete si jej koupit a postavit ho např. na Šumavu.

Život v přírodě, dům ze skla
Život v přírodě, dům ze skla (Zdroj: archiv redakce)

„Bydlení v přírodě“ a nebo „život v lůně přírody“. To vše jsou hesla, která charakterizují jeden z nejsilnějších proudů v rámci bydlení. A vlastně se jedná o zcela dominantní trend soudě nejen podle charakteru novostaveb bytových a rezidenčních projektů, ale i podle hesel a sloganů, které se snaží na takové projekty upozornit. Reklama hovoří jasně: “ bydlete v přírodě“ a to jinými slovy znamená bydlete přirozeně, bydlete tak, jak se bydlet má a tedy takovým způsobem, ke kterému jsme byli takříkajíc stvořeni.

Italské studio Santambrogio Milano přišlo s návrhem řešení odvěkého snu o bydlení v těsném kontaktu s přírodou. A nebylo to jen studio  Santambrogio Milano. Je to minimálně již třetí pokus zbavit člověka všeho toho, co mu jako odvrácenou stranu měsíce současná doba nabízí. Znáte slavný Farnsworth house?

Vyberte si

Varianta první: hluk, smog, špína, stres, hektické prostředí, spěch a přecpané ulice, tramvaje a autobusy. Hlasitý soused pod vámi a vedle vás, pod okny auta a frekventovaná ulice.

Varianta druhá: les, ticho, moře, louka a čerství vzduch. Pomalé plynutí času. Nikdo nikam nespěchá. Z ložnice se díváte na pobřeží a je tak blízko, že si na něj můžete málem sáhnout. A nebo při snídani, když máte teplý šálek čaje ve svých dlaních, tak sledujete zasněženou krajinu a les, louku a nebo kopce a slyšíte jejich majestátné ticho.

Intimita

Skleněný dům italského studia Santambrogio Milano je sofistikovanou směsicí současného designu a všemožných technologií, které dovolují vystavět a udržovat dům celý ze skla. Ze skla je vše. Podlahy, stěny, střecha, okna, dveře i většina nábytku. Z jakéhokoliv místa je vidět vlastně kamkoliv. Je to jako žit přímo v přírodě v kruhu kolem ohně. Na jednu stranu na vás všichni takzvaně vidí, všichni vidí, co děláte, ale na stranu druhou, kdo se na vás vlastně dívá, když kolem vás nikdo není?

TIP: skleněný dům není science fiction, ale realita. Není problém dům získat, tedy koupit si jej, cena kulminuje kolem hranice 400 000 EUR. Potíž je jen s umístěním, respektive s napojením na inženýrské sítě. Najděte si nádherné místo u údolí, v meandru řeky a nebo přímo na pláži, ale jak připojíte dům na odpad, vodu a nebo plynovou či elektrickou síť? Elektřina se dá řešit solární elektrárnou. Vodu můžete čerpat ze studny a na místě, kam dům postavíte, tím pádem musí být spodní pitná voda. A kanalizace se dá řešit mobilní mnohasetlitrovou nádobou, kterou občas přijede někdo vysát. A plyn? Kupte si propanbutanovou bombu. Jinými slovy: ať se vám krásně žije!

O podobně řešeném a zároveň velmi slavném domě se píše také ve článku Farnsworth house.

Red.
foto santambrogiomilano.it

Publikováno: 23.09.2016

Mohlo by vás dále zajímat

Jaká okna a opláštění vybrat do tiny house?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Stavíte tiny house a zasekli jste se u oken a dveří, nebo u opláštění? Ukážeme Vám, jak na to!

Jak se staví Tiny house?

Návrh Tiny housu

Tiny House: Plechové opláštění!

Zabydlení tiny house spěje pomalu do finále. Dnes se budeme zabývat venkovním opláštění trapézovým plechem.

Stavba kuchyně v tiny house

Jak na stavbu kuchyně ve vašem Tiny house?

Co obnáší obklad koupelny v Tiny House a jak na to?

I v tiny house chceme mít koupelnu, nebo alespoň sprchový kout. Pokud si ale stavíme tiny house od základu, bude potřeba postavit i tu koupelnu.

Izolace a montáž skleněného zábradlí v Tiny House

V tiny house si Pepa postaví patro, pro něž bude potřeba připravit rastr. Patro bude zaizolované minerální vatou, která zajistí hlavně zvukovou izolaci. Pochozí vrstvou budou OSB desky. A na závěr se ještě bude realizovat montáž skleněného zábradlí.

ČTĚTE DÁLE

Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?
Víte, jak ochránit svůj domov před požárem?

Dům

Ochrana před požárem je důležitá a rozhodně by se neměla podceňovat. Co byste ale měli dělat, abyste svůj domov před požárem ochránili? Poradíme vám.

Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?
Víte, jaké světlo byste měli mít doma nejvíce a které je to nejvíce udržitelné?

Dům

Udržitelné světelné zdroje jsou zásadním tématem dneška i budoucnosti. Víte, jaké osvětlení je to nejvíce udržitelné a které byste měli mít doma? Poradíme vám.

Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se
Trendy ve světě udržitelných svítidel – inspirujte se

Dům

Udržitelná svítidla se z mnoha důvodů stávají součástí běžných domácností. Chcete vědět proč? Chcete vědět, jaká světla jsou ta nejudržitelnější?

Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu
Chytré topení výrazně uleví rodinnému rozpočtu

Dům

Úsporné vytápění je díky mobilním aplikacím velmi jednoduché na ovládání a ušetří spoustu peněz. Díky němu budete mít doma vždy správnou teplotu.

Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením
Zpříjemněte si svůj život moderním chytrým osvětlením

Dům

Moderní chytré osvětlení je nejoblíbenějším vynálezem z éry inteligentních domů. Máte je i vy? Nevíte, proč? Rádi vás seznámíme s jeho výhodami.

Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti
Využijte moderní chytré spotřebiče do vaší domácnosti

Dům

V domácnostech se dají jako pomocníci využít různé druhy spotřebičů. Moderní chytré spotřebiče vám zpříjemní práci i váš odpočinek.

Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače
Revoluce v úklidu v podání robotického vysavače

Dům

Robotický vysavač je pomocník, který pracuje za nás. Jaké parametry jsou však pro koupi nového vysavače zásadní a co nesmíme přehlédnout?

Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu
Vynikající kávu připravíte i v kvalitním automatu

Dům

Automatický kávovar bývá někdy neprávem podceňovaným přístrojem, přitom i s jeho pomocí připravíte vynikající kávu, stačí vybrat ten správný.

Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?
Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Dům

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek
Estetické doplňky promění nudný okap v designový kousek

Dům

Okap na střeše nemusí být vždy půlkulatý. Hlavně na minimalistických domech by klasický okapový systém vypadal moc okatě. Jaké jsou nové trendy?

Vůně dřeva v celém domě
Vůně dřeva v celém domě

Dům

Dřevo je velmi kvalitním stavebním materiálem už po staletí. Jako ryze přírodní surovina disponuje mnoha přívlastky. Je to materiál obnovitelný, plně recyklovatelný a při rozumném hospodaření má téměř nevyčerpatelné zdroje. Dřevostavby postupně získávají tzv. navrch a v mnoha zemích jsou velmi oblíbené.

Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?
Hledáte originální dům? Znáte domy ze dřeva?

Dům

Tzv. dřevodomy nejsou žádné sruby pro lesní muže, ale sofistikované ekologické a často provozně nízkonákladové stavby. Jejich projekty, konstrukce, technologie výroby i montáže pokročila dnes natolik, že i v tak konzervativní zemi, jako Česko ve výběru stavebních materiálů je, rok od roku roste obliba bydlení v dřevodomech.